Kayıt Ol

Pottermore

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Pottermore
« : 23 Haziran 2011, 13:28:06 »

Yarım saat sonra açıklanacak olan yeni bir Harry Potter projesi. Ne olacağına dair kesin bilgiler olmamakla birlikte, herkesin deli gibi teori ürettiği bir gerçektir. Bizim sitede yankısı pek bulmadı ama şu anda çoğu yerde nedir ne değildir diye tartışmalar son hız devam ediyor.

Neyse ki yarım saat sonra bu dert bitecek!

Youtube üzerinden açıklanacak: http://www.youtube.com/JKRowlingAnnounces

Site: http://www.pottermore.com/

Ayrıca olası teoriler:

Alıntı
1- Harry Potter ansiklopedisi

2- Tema ya da eğlence parkı

3- Yan karakterlerden oluşan bir spin off

4- Video oyunu

5- El kitapları

6- Harry potter fanları için sosyal ağ

7- Gerçek büyücülük okulu

Heyecanla bekliyoruz, bakalım altından ne çıkacak...

Düzenleme: Açıklandı.

J. K. Rowling'in açıklaması:

Alıntı
"13 years after the first harry potter book was published i’m still astonished and delighted by the response the stories met. eve though the 7th book and the 8th film have now been completed i’m still receiveing hundreds of letters every week and harry’s fans remain as enthusiastic and as inventive as ever. so i’d like to take this opportunity to say “thank you” because no author could have asked for more wonderful and divers readership. i’m thrilled to say that i’m now in a position to give you something unique; an online reading experience unlike any other. it’s called pottermore. it’s the same story with a few crucial additions. the most important one is you. just as the experience of reading requires the imaginations of the author and reader work together to create the story so pottermore will be built in part by you, the reader. the digital generation will be able to enjoy a safe, unique online reading experience built around the harry potter books. pootermore will be the place where fans of any age can share, participate in and rediscover stories. it will also be the exclusive place to purchase digital audio books and for the first time e-books of the harry potter series. i’ll be joining in too because i will be sharing aditional information i’ve been hoarding for years about the world of harry potter. pottermore is open to everyone from october, but a lucky few can enter early and help shape the experience. simply follow the owl."

Ekşi Sözlük'ten james choice metni çevirmiş:
Alıntı
"ilk harry potter kitabının yayınlanmasının üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına rağmen hikayelerin gördüğü ilgi karşısında hala şaşkınlık ve memnuniyet içindeyim. yedinci kitap ve sekizinci film tamamlanmış olmasına rağmen hala her hafta yüzlerce mektup alıyorum ve harry’nin hayranları her zamanki gibi heyecanlı ve yaratıcı olmayı sürdürüyor. o yüzden bunu fırsat bilip size teşekkür etmek istiyorum çünkü hiçbir yazar bundan daha harikulade ve çok yönlü bir okuyucu kitlesi isteyemezdi. size benzersiz bir şey verecek olmanın heyecanı içerisindeyim; eşi benzeri olmayan bir online okuma tecrübesi. adı da pottermore. aynı hikayenin birkaç canalıcı ekleme yapılmış hali. ve en önemli ekleme de sizsiniz. sadece okumak bile hikayeyi oluşturmak için yazar ve okuyucunun hayalgüçlerinin birlikte çalışmasını gerektirir, o yüzden pottermore kısmi olarak sizin tarafınızdan oluşturulacak. dijital kuşak harry potter kitaplarının etrafına kurulmuş benzersiz bir okuma tecrübesi yaşayabilecek. pottermore her yaştan hayranların hikayaleri paylaşabileceği, katılabileceği ve yeniden keşfedebileceği bir yer olacak. ayrıca harry potter serisinin sesli kitaplarını ve bir ilk olarak e-kitaplarını satın alabileceğiniz bir yer olacak. ben de katılacağım, çünkü harry potter dünyası ile ilgili yıllardan beri biriktirdiğim ek bilgileri paylaşacağım. pottermore ekim ayından itibaren herkes için açık olacak, ancak az sayıda şanslı kişi erkenden katılıp bu tecrübeyi biçimlendirmeye yardımcı olabilecek. sadece baykuşu takip edin."
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pottermore
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 13:42:56 »
Tam da bu konuyu açmak için foruma girmiştim ki zaten açılmış olduğunu gördüm.

Ne çıkacağını merak ediyorum. Teoriler içinde beni en çok heyecanlandıran spin off. Ansiklopedi de olabilir tabii ama diğerleri olursa pek fazla bir şey ifade etmez benim için. Umarım saçma saçma şeyler çıkmaz altından. Bu kadar bekledikten sonra bayağı bir kulağını çınlatırlar JKR'nin.

Edit: Boşuna meraklanmışım.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 14:16:55 »
Kitap sayfalarından ağaçlar, çiçekler, baykuş oluyor falan hoş da, sonuçta getirisi nedir bunun?

Edit: Harry Potter fanları için sosyal ağ imiş. E-book formatında paylaşılacakmış kitaplar. Okuyucular buluşup deneyimlerini paylaşacaklarmış falan. Boş beleş işlerle uğraşıyoruz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 14:30:53 »
Açıklamadan anladığıma göre;

Fanların hikayelerini paylaşabileceği, birbirleriyle iletişime geçebileceği, audiobook ve ebook sipariş edebilecekleri bir online platform olacak. Ayrıca J.K. Rowling tartışmalara katılacak ve bazen Harry Potter Dünyası ile ilgili daha önceden verilmemiş bilgileri üyeler ile paylaşacak.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2011, 15:28:03 »
Haberi düzenledim ve Rowling'in konuşmasının Türkçe çevirisini de ekledim.

Şimdilik çoğu kişiyi -ki beni de dahil- hayal kırıklığna uğrattı lakin projeye çok yüzeysel bir bakış açısı var şu anda. Sanıyorum oldukça detaylı ve ilginç uygulamalar ile sunulacak bu e-book projesi. Şu anda Harry'nin ve tabii Rowling'in doğum gününü bekleyeceğiz [*]31 temmuz[/*], ondan sonra bakacağız.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2011, 15:39:39 »
Sonuç olarak herkesin beklediği 'yeni seri' filan işi hayal oldu. Anlaşılan Rowling'in hayal gücü Harry Potter için son zerresine kadar kullanılmış ve geriye yeni bir seri yazacak kadar kalmamış.

Umarım yanılıyorumdur fakat Harry Potter yazarın her şeyi, kıymetlisssii olmuş gibi görünüyor. Üzüldüm açıkçası.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2011, 15:55:18 »
Birçok kişi gibi bende büyük beklentiler içindeydim. Ama bugün beklentilerimin sığ sulara düştüğünü görebiliyorum. Bu zamandan sonra JK Rowling'in yeni bir seri yazacağını sanmıyorum. Hayran hikayeleri falan demiş kendisi fakat o hayran hikayeleri zaten belli başlı fan sitelerinde sürekli yayınlanıyor, güncelleniyor.

Anlaşılan o ki, Hogwarts 13 Temmuz günü kapılarını dünyaya kapatıyor.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2011, 15:58:25 »
Rowling'in Türkçe altyazılı açıklaması için buraya tıklayabilirsiniz. Şurada da siteden önizlemeler var.

Olay da özetle şu:

Alıntı
J.K. Rowling'in açıklamaların göre Pottermore, Harry Potter kitaplarındaki hikayeleri daha önce hiçbir benzeri olmadan keşfederek ilginç, yeni ve eşsiz bir online deneyimin keyfini çıkarma olanağı sağlıyor. Bunun yanı sıra bu deneyime Rowling de katılacak ve seri ile ilgili daha önce açıklamadığı bilgileri ve içerikleri paylaşacak. Pottermore kapıları ekimde açılacak.

Daha detaylı bilgi yakında.

Ben pek bir şey beklemediğim için herhangi bir şey hissetmedim doğrusu. "Olan oldu, torba doldu." der King.  :D

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2011, 04:01:10 »
Bir şey beklemediğimden hayal kırıklığına uğramadım; ancak, Pottermore bence fanların kendi hikayelerini paylaşmasıyla dev bir role play ortamına dönüşebilir doğru kullanıldığı takdirde. Hikayelerini paylaşan fanlar, ciddi kurgular yüklediği ana karakterlerini birleştirebilirler. Belki Ejderha Mızrağı tadında fan kitapları çıkar ortaya, sonuçta hikayesi anlatılmamış yığınla yan var. Elbette Rowling'in ne tip ek ve paylaşılmamış bilgiler vereceğini bilmiyoruz. Yine de, yeni bir paylaşım olması güzel. Bence Rowling'in hayal gücü var yeni seriye; ancak parası bitmedi. :P

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2011, 19:02:15 »
Hayal kırıklığı hat safhada. Resmen sanal oyun parkı.

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2011, 04:25:25 »
Çok mu hayalperestim?

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2011, 11:00:38 »
Kusura bakmayın, ben kendi hislerimi dile getirmiştim. Farkında olmadan aynı kelimeyi kullanmışım. Size karşı bir söz değildi, Pottermore'a karşıydı.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2011, 21:16:01 »
bunca yıldan sonra hala bir şeyler yapması bile iyi bence :) ben olsam paramla huzurlu bir hayat sürerdim, hiç yeni işler çıkarmazdım :)

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2011, 15:12:42 »
Kusura bakmayın, ben kendi hislerimi dile getirmiştim. Farkında olmadan aynı kelimeyi kullanmışım. Size karşı bir söz değildi, Pottermore'a karşıydı.

Elbette biliyorum Narr. İyi niyetle cevapladığınız için asıl ben teşekkür ederim. Kendi kendime söylenmiştim orada. Pottermore gibi yeni bir oluşumun çoğu kişi tarafından sizinki gibi yorumlanması bendeki soru işaretlerini arttırıyor sadece. Yazarak oynanacak bir rol oyunu olma olasılığı, bir rol oyuncusu olarak sadece benim kurduğum bir hayal mi onu merak ediyorum. Nacizane :D

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2011, 11:17:26 »
Ah, anlıyorum. Bence merakınızı sizin gibi rol oyuncularına danışmanızda fayda var, diğer türlü sürekli merak ederseniz ne olur haliniz. Ve yine bence, Pottermore için bu kadar da meraklanmayın, öyle bir olasılığı hayal etmek yerine kendiniz yaratın. Böylelikle çok daha mutlu olursunuz. İnsanın Pottermore için bu kadar kendini heba etmesi çok gereksiz. Boşverin. İyi Günler.
Not: Olasılıksız kitabını sakın bu işe karıştırmayın.