Kayıt Ol

En İyi Fantastik Türk Yazarı?

Çevrimdışı okurgezer

• **
  • 50
  • Rom: 0
  • yola düşmeli...
    • Profili Görüntüle
    • Mavi Defter
Ynt: En İyi Fantastik Türk Yazarı?
« Yanıtla #15 : 01 Aralık 2011, 11:19:09 »
Okuduğum ilk bir kaç kitaptan tat almadığım için ön yargı oluştu bende malesef, pek şans vermiyorum türk yazarlara. Ama okuduklarımdan da Orkun Uçar - Asi'yi beğenmiştim. Hmm. Diğerlerini denemek lazım .
"It's a dangerous business, Frodo, going out of your door," he used to say. "You step into the Road, and if you don't keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to..."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Aralık 2011, 14:53:23 »
Okuduğum ilk bir kaç kitaptan tat almadığım için ön yargı oluştu bende malesef, pek şans vermiyorum türk yazarlara. Ama okuduklarımdan da Orkun Uçar - Asi'yi beğenmiştim. Hmm. Diğerlerini denemek lazım .

Alper Canıgüz, Murat Menteş, İhsan Oktay Anar (Hail to the king!) varken Orkun Uçar sönük kalıyor bence. Denemeye devame dersiniz umarım :).

Çevrimdışı okurgezer

• **
  • 50
  • yola düşmeli...
    • Profili Görüntüle
    • Mavi Defter
« Yanıtla #17 : 01 Aralık 2011, 15:46:41 »

Alper Canıgüz, Murat Menteş, İhsan Oktay Anar (Hail to the king!) varken Orkun Uçar sönük kalıyor bence. Denemeye devame dersiniz umarım :).

Hele ki forumda kitabını okuyabileceğim insanların varlığını öğrendikten sonra Türk yazarlardan devam şart oldu. İlk işim İhsan Bey'in kitabını almak olacak. :)
"It's a dangerous business, Frodo, going out of your door," he used to say. "You step into the Road, and if you don't keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to..."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2011, 17:38:06 »
Bu arada Onur, bu saydıklarını da senden ödünç alacağım yavaş yavaş :)

Vikitap sayfam emrine amade abla. :)

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Aralık 2011, 14:37:57 »
yaratıcılık bakımından Sadık Yemni
dili kullanım açısından Barış Müstecaplıoğlu

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2012, 03:38:05 »
İhsan Oktay Anar. Yalnız buradan kendisine sesleniyorum; Uzun İhsan Efendi, öyle uzun zamandır yeni kitabının yolunu gözlüyorum ki artık içime bir umutsuzluk çöktü. Yaz artık be, üzme okurlarını?
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2012, 14:06:39 »
Türk yazarlara karşı olan önyargılarım Barış Müstecaplıoğlu sayesinde kayboldu.Perg Efsanelerinde gerçekten harika bir iş çıkaran Barış Müstecaplıoğlu benim için en iyisi.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Ağustos 2012, 05:03:48 »
Barış Müstecaplıoğlu büyük bir kapı araladı, bu yüzden gerçekten taktir edilesi bir isim kendisi. İhsan Oktay Anar yukarıda denildiği üzere kral diyebileceğim biri. Sadık Yemni kadar dolu/hayal gücünü bu kadar iyi kullanan ve hayatını yazmaya adamış biri daha yoktur benim gözümde, biz daha evden markete gidene kadar önümüze harika her biri sanat eseri olan dolu dolu iki öykü sunabilir. Göktuğ Canbaba ve Erbuğ Kaya isimleri saygı duyulası isimler. Her ikisi de çok genç, bize göre yaşlı başlı adamlar fakat yaşamına iki kitap sığdırmış kaç Türk var? Hem de daha şimdilik. Göktuğ Canbaba gerçekten çok özgün bir isim. Tılsım-ı Kudret'ı okuyanlar bilir, bana Ozanın Şarkısı'ndan ve okuduğum diğer Türk yazarların yazdıkları kitaplardan (Puslu Kıtalar Atlası dışında) daha özgün ve bize yakın (tarihimize) gelmişti. Erbuğ Kaya, Giddar-Beşlerin Çağı defterini kapadığını duyurdu artık, devam etmeyecekmiş. Yeni çalışmaları ile yine ses getirecektir diye düşünüyorum.

Burada hangisi daha iyi diye tartışacağımıza her birinden biraz okumalıyız. Türkiye'de fantastik edebiyat ilgi uyandıran/duyulan bir şey, gelecek ve şu anki nesil için ben bunları düşünüyorum. Son yıllarda gerçekten büyük ilerleme gösterdi, gerek yazarlar/okuyucular olarak. Edebiyat öğretmenlerinin fantastik edebiyat düşmanlığı olmasa daha çok gelişebilirdi ve burada başka yazarların isimleri geçebilirdi.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Ağustos 2012, 07:07:05 »
Bizim yazarlarımızın yabancılardan hiçbir eksiği yok, hatta büyük bir artıları var ki, bu da zengin mitoloji mirasımız. Hamit Çağlar Özdağ, Barış Müstecaplıoğlu (ki Perg Efsaneleri Almancaya çevriliyor hatta, kendi yazdığına göre), Özgür Özol, Yiğit Değer Bengi vs. çok başarılı isimler. Ve daha birçok isim var bunların yanında sayılabilecek. Ve hiç de göz ardı edilmemesi gereken, forumumuzun kendi öykücüleri; mit, Darly, Fırtınakıran, vs. vs.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Ağustos 2012, 11:18:16 »
Henüz hiç ülkemizin yazarlarının yazdığı bir fantastik kitap okumadım ama ileride deneyeceğim kitaplar arasından ülkemizin yazarlarının yazdığı kitaplarda var.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Ağustos 2012, 01:57:16 »
Henüz hiç ülkemizin yazarlarının yazdığı bir fantastik kitap okumadım ama ileride deneyeceğim kitaplar arasından ülkemizin yazarlarının yazdığı kitaplarda var.

Tılsım-ı Kudret ile başlamanı öneririm ben.

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Ağustos 2012, 07:13:46 »
Bir tek Orkun Uçar'dan Asi'yi okumuştum ama devamı gelmedi, çok kaliteli bi işti, Sarı İstila çıkacan dendi ama çıkmadı, onun yerine başka bir üçlemeden bir roman çıkardı o da çok saçmaydı.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #27 : 10 Ağustos 2012, 11:33:04 »
Onur Selamet, Hazal Çamur, Tarık Kaplan, Beyza Taşdelen, Buğra Şenyüz...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Eylül 2012, 13:14:54 »
Onur Selamet, Hazal Çamur, Tarık Kaplan, Beyza Taşdelen, Buğra Şenyüz...
Yazar olarak anılabilmek için kişinin kitabının olması gerekli değildir. Yukarıdaki isimler bunları kanıtlamışlardır. Fantastikten daha ziyade korku hikayelerine imza atmış Kadri Kerem Karanfil ve Mehmet Berk Yaltırık'ın öykülerini de çok beğeniyorum.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 30 Eylül 2012, 13:30:51 »

1- İhsan Oktay Anar 2- Barış Müstecaplıoğlu
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)