Kayıt Ol

Şemsiye Akademisi

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Umbrella Academy
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2011, 13:03:18 »
Tamam, anlaşılan o ki sefoni olacak. Yapacak bir şey yok, çoğunluğun istediği gibi olacak.  :-\

Duyuyor musunuz sayın Jedmau?....   Buyrun senfoni yapın. Kitap içindeki suit lerden bir tanesini değiştirmeyi unut da bak ben nasıl dalga geçiyorum :D
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Temmuz 2011, 13:09:37 »
Bence Kıyamet Süiti ya da Kıyamet Notaları olmalı uygunluk açısından. Size destek olayım.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Temmuz 2011, 14:09:58 »
Sevgili Amras, desteğin için teşekkür ederim ama Umbrella Academy'nin yayımcısı olan pek muhterem Jedmau kardeşim "bana yüz kişiye sordum doksandokuzu senfoni dedi valla" dediği için bu topiği açmıştım. Ama görünen o ki sen ve ben yüz kişinin içindeki biriz! Ama ben her zaman öyle olmaktan keyif almışımdır zati  ;D

Bu yüzden biz okurken senfoni gördüğümüz yerleri aklımızdan suit veya nota olarak değiştiririz olur biter :D

not: Bu arada notalar kulağa hoş gelse de hikayenin akışı açısından pek mümkün değil. Zira pek çok yerde "bir suit /senfoni besteledim" gibi laflar varken onları notalar besteledim olarak değiştiremeyiz.
Spock

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Temmuz 2011, 12:55:06 »
Donate now -> Kıyamet Senfonisi

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
  • Uçan Atomik Bir Dirsek Darbesi
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #19 : 08 Temmuz 2011, 16:02:53 »
Teşekkürler arkadaşlar desteğiniz ve güzel yorumlarınız için.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Şemsiye Akademisi
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2011, 17:55:42 »

JBC Yayıncılık, aldığı ödüller ile dikkatleri üzerine toplayan ve oldukça ses getiren Şemsiye Akademisi'ni Türk okurlarla buluşturdu. Serinin birinci cildi Kıyamet Senfonisi raflardaki yerini aldı.

Her şey Dünya genelinde gerçekleşen sıra dışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen kadınlar, ardı ardına 43 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece 'Dünyayı Kurtarmak İçin' der.

Hargreeves, sıra dışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisini kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.

Yirmi yılın yarattığı bir yol ayrılığından sonra üvey babalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Çoktan kendi hayatlarını kurmuş grup üyeleri, bu toplanmanın ardından hem dünyayı yok etmek isteyen kötü güçlerle hem de kendi aralarındaki yirmi yılın silemediği gerginliklerle amansız bir savaşa girmek zorunda kalacaklardır.

Şemsiye Akademisi piyasaya çıktığı sene, Eisner ödülleri başta olmak üzere, En İyi Grafik Roman, En İyi Hikaye, En İyi Renklendirme, En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanmıştır. New York Times Best Selling ve Amazon.com Tarafından 2008'in En İyi Çizgi Romanı seçilmiştir.

Gerard Way'in kaleminden çıkan ve Gabriel Ba'nın çizimlerini yaptığı çizgi romanın çevirisini Sina Şehim, editörlüğünü ise Bora Öngürer üstlenmiş. Detaylı künye bilgisi ve aldığı ödüller için buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şemsiye Akademisi
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2011, 19:12:58 »
Sonunda diyorum, ve sevgili Jedmau'yu sadece üç ay gecikmeyle bu muhteşem çizgiromanı çıkarttığı için ayrıca tebrik ediyorum!!!!
 :elf :fight:
Spock

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Aralık 2011, 22:28:31 »
Keşke Suit olsaymış, zaten senfoni sözünü o kadar da duymadık.

Oldukça eğlenceli, sürükleyici, delice bir hikayeymiş bu arada. Bize kazandırdığı için JBC yayıncılığa teşekkür ediyorum. Hiç durmayan, sürekli bir şeylerin olduğu, çizgi film havasında mizahi unsurları da doğru kullanmış bir müzik gibi. (Hatta okurken istemsizce Powepuff Girls ve Watchmen karışımı bir izlenim aldım, başıma bir şey gelmeyecekse *-*)

Özellikle bölüm başlıklarında göndermeler ve şahane cümleler oldukça hoşuma gitti.

me gusta.
try again fail again fail better