Kayıt Ol

Frodo neden gitti?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Frodo neden gitti?
« Yanıtla #15 : 21 Temmuz 2011, 12:44:57 »
Bu Valinor'a ölen herkez gidemiyor dimi?
Sanırım bu Boromir ölünce Valinor'da Gondor'un Yüce Kralı ilan edilmişti. Belki ben yanlış hatırlıyorumdur ne dersiniz?

Edit: Şimdi hatırladım. Bu ölünce koyulduğu salda Faramir cesedini bulamamıştı. Valinor'a mı gitti ne etti?

Ayrıca; (Lanet olası SP kutusu)
Spoiler: Göster
Bu Gondor'un kralını bu kadar büyütmeyin canım. Aragorn, Faramir'den korktuğu için (belki biraz) ona İthilien ve birkaç toprak daha vermişti. Aksi taktirde Faramir'in yandaşları tarafından tahttan indirilecekti.

Yahu cidden söylüyorum, bilmeden etmeden yorum yapmayın. Komik duruma düşüyorsunuz. Valinor'a insanlar gidemez, onların öldükten sonra nereye gittiğini sadece Eru bilir.

Valinor'da Gondor'un yüce kralı ilan edilmek ne? Valinor'da Gondor'u bırak insan yok yahu.

Spoiler içindeki cümlelere ise söyleyecek söz bulamıyorum. Bu kadar sığ ve saçma bir bakış açısından nasıl bakabildiniz olaylara hayret doğrusu. Faramir ve yandaşları tahttan indirecekti de nedir? Bu nasıl bir saçmalıktır?!

Neyse, daha fazla sinirlenmeden şu spoiler'ı koyayım. Aragorn'a ve diğerlerine ne olduğunu merak edenler için spoiler içinde Dördüncü Çağ'da geçen ve bilinen olayların kronolojisi var.

Spoiler: Göster
Üçüncü Çağ'ın 3021 yılından sonra Dördüncü Çağ başlar:

GY 1 Shire hesabıyla Dördüncü Çağ başladı.

GY 6 Kral Elessar, İnsanların Shire'e girmesini yasaklar ve orasını koruması altında olan bir Özgür Ülke ilan eder.

GY 13 Peregrin Took, Reis olur. Samwise, yine Belediye Başkanı seçilir.

GY 15 Gloin'in ölümü

GY 30 Elanor, Irak Yaylalar'da Fastred ile evlenir.

GY 31 Irak Yaylalar'dan Kule Tepeleri'ne kadar olan Batısının, Kral tarafından Shire'a verilir. Birçok hobbit o bölgeye yerleşir.

GY 33 Elanor ve Fastred'in oğu Elfstan Kumralbala doğar.

GY 34 Fastred, Batısının Vekilharç'ı olur ve karısıyla birlikte Kule Tepeleri'ndeki Altkuleler'e yerleşirler. Prens İmrahil'in ölümü. Öğlu Elphir yerine geçer.

GY 42 Faramir Took, Samwise'ın kızı Altınbukle ile evlenir.

GY 43 Eldarion'un doğumu.

GY 61 Karısı Gül Hanım'ın ölümünün ardından Samwise, Çıkın Çıkmazı'ndan ayrılarak Kule Tepeleri'ne gider. Kendisini son gören Elanor olur ve ona Kırmızı Kitap'ı verir. Elanor'un anlattığına göre, Samwise Gri Limanlar'a gider ve böylece son Yüzük-taşıyıcısı da Deniz'e açılır.

GY 63 Erdiyarı Efendisi Meriadoc, Rohan Kralı Eomer'den görüşe çağrısı alır. Görevlerini ve mallarını oğullarına bırakarak dostu Reis'le birlikte oraya giderler. Sonra o ve Reis Peregrin birlikte, Gondor'a giderek son yıllarını orada geçirirler, öldüklerinde Gondor ulularının yanına Rath Dinen'e gömülürler.

GY 67 Prens Elphir'in ölümü. Yerine oğlu Alphros geçer.

GY 82 Faramir'in ölümü. Yerine oğlu Elboron geçer.

GY 91 Dwalin'in ölümü.

GY 120 1 Mart günü Kral Elessar, göçüp gider. Denir ki, Meriadoc ve Peregrin'in mezarları ulu kralın mezarının yanına getirilmiş Sonra Thranduil'in oğlu Legolas, Ithilien'de gri bir gemi inşa ettirip Anduin'den aşağı Deniz'in ötesine yelken açmış ve yanında Cüce Gimli'nin de olduğu söylenir. Ve gemi gittiğinde, Orta Dünya'da Yüzük Kardeşliğinden kimse kalmamış

GY 121 Arwen'in ölümü.

GY 150 Khazad-dûm VII. Durin tarafından alınır.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı aksuvar

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Ekim 2011, 21:10:43 »
Frodo Gandalf'la iki kadeh birşeyler içmek için Valinor'a gitti. Yanında da iki kalıp Shire yağlı peyniri ve Bree kavunu da götürdü (Umarım yolda tırtıklamamıştır). Bir de pipo tütünü tabi (Gandalf'ın siparişi). Valinor'dakiler yeşilaycı olduğu için gizlice soktu bunları oraya. :P :)
   Yaralarından ötürü gitti Valinor'a. Sebebi bu. Biz de lanetli hançerle yaralansak, bir de üstüne Shelob soksa önce Şişli Etfal'e giderdik sonra da Valinor'un yolunu tutardık.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Ekim 2011, 21:22:22 »
Yara? Hangi yara?

Son elfler ayrılırken kıyak geçip yanlarına alıyorlar işte. Benim merak ettiğim Radagast'ın niye gitmediği. Sanırım Orta'yı fazla sevdiği için. Kitabın en karizma adamı resmen.

Radagast, yeterince hizmet edemediği için Aman'a gitmeye hak kazanamamıştı.

Adam haklı, sabah, öğlen, akşam, börtü böcek ile uğraşayım derken, Dünya'yı kurtaracak zamanı kalmadı adamın.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı SWOP14

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Ocak 2012, 22:20:46 »
Gitmek istemesi son derece doğal bir şey bence.Çünkü yaşadığı onca şeyden sonra biraz dinlenmek istemiştir.