Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #240 : 22 Mayıs 2012, 17:35:50 »
Sevgili İthaki. Büyük bir boşluk dolduruyorsunuz. Başka yayınevlerinin basmak istemeyeceği belki de burun kıvırabileceği kitapları basıyorsunuz. Bunun için teşekkür borçluyum size. Rama serinizi okudum, şimdi Jules Verne'yi okuyorum. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah'ın yeni ve tam baskısını yapmanız büyük bir jest. Burada söylemek istediğim keşke Kaptan Nemo'nun güzergahını belirten bir harita ekleseydiniz. Aynı sorun hikayenin devamı olan Esrarlı Ada'da da var. İnternetten silik bir kaç harita buldum ama kitabın sayfaları arasında olsaydı daha yararlı olurdu bence... Saygılarımla...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 11 Haziran 2012, 04:05:23 »
Merhaba. Fantastik ve bilimkurgu alanında çok kaliteli eserleri yayınlıyorsunuz ve bunu takdir ediyoruz. Yalnız benim gibi fantastik ve bilimkurgunun yanında korku edebiyatına da ilgi duyan okurlarınız için korku romanları, derlemeleri yayınlamayı düşünür müsünüz? Karanlıkta 33 Yazar, H.P. Lovecraft, Peter Straub yayınlarınız arasında. Ama bunlar okunup bitti ve gerisi yok. Ramsey Campbell, Dan Simmons, Brian Lumley,August Derleth,Clark Ashton Smith,Frank Belknap Long,Fritz Leiber,Bentley Little,Edward Lee gibi korku yazarlarından uygun olan birinin veya birkaçının eserlerini yayınlamanız mümkün mü?

Ayrıca bir sorum daha olacak. Philip Pullman'ın yeni eserleri ne zaman basılacak?

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 14 Haziran 2012, 17:01:58 »
Merhaba. Witcher için yayınevi ile yaptığınız görüşmelerde bir gelişme var mı acaba?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 20 Haziran 2012, 22:07:40 »
Diskdünya'nın 2. ve 3. ciltlerinde hala gelişme yok mu? Okunacak listemde birinciliğe oynayacak ama 2 ve 3 olmayınca hep düşmeme mücadelesi veriyor.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 22 Haziran 2012, 15:36:00 »
Witcher için bir çalışma başlatıldı mı?
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #245 : 22 Haziran 2012, 19:05:10 »
Joe Abercrombie’nin THE FIRST LAW serisini çevirmeyi düşünür müsünüz ya da düşünen yayınevi var mı?

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 22 Haziran 2012, 22:55:14 »
tr23 sormuş, iyi de olmuş. Benim de uzun zamandır merak ettiğim (ve niyeyse sormadığım) konulardan biriydi Joe Abercrombie'nin kitapları (özellikle The First Law) için telif haklarının herhangi bir yayınevi tarafından alınıp alınmadığı. Bu kitapların İthaki'den çıktığını görmek ise ayrıca hoşuma gider.

Bir de aynı soruyu Scott Lynch'in The Gentleman Bastard serisi için sormak isterim.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #247 : 23 Haziran 2012, 12:51:46 »
Biz de soralım, Witcher?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 27 Haziran 2012, 23:28:13 »
Bir de Dresden Dosyalarının devamı ne durumda? Hepsi birden cevaplanır diyerek bunu da böyle araya sıkıştırmış olayım.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 28 Haziran 2012, 01:07:49 »
Feist çevirisiyle uğraşmaktan bir süredir ofise uğrayamıyorum arkadaşlar, gecikme için kusura bakmayın. Cuma günü uğradıktan sonra akşamüstü toplu bir cevap atacağım.

Çevrimdışı firehead

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 28 Haziran 2012, 21:22:31 »
Merhaba. Michael Hohlbein'in Enwor serisinin Gezgin Orman ve Yanan Şehir dışındaki kitaplarını ne zaman Türkçe'ye çevireceksiniz?

Çevrimdışı sercan1993

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 30 Haziran 2012, 22:56:46 »
Dresden Dosyalarının devamını çıkarmayacak mısınız ?

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 01 Temmuz 2012, 10:56:18 »
Yayın evi  olarak Brandon Sanderson'un kitaplarını çevirmeyi düşünüyor musunuz??? Son zamanların en iyi fantastik kitap yazarı hele de 2010 yılında çıkarmış olduğu the way of kings kitapı inanılmaz bir kitap diye lanse ediliyor...ve en iyi 100 fantastik kitap arasındaymış!!!

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 03 Temmuz 2012, 12:08:00 »
Dresden dosyaları yolda geliyor :)

Bu yıl içinde bekleyiniz.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Thyestes

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 04 Temmuz 2012, 17:46:38 »
Yayın evi  olarak Brandon Sanderson'un kitaplarını çevirmeyi düşünüyor musunuz??? Son zamanların en iyi fantastik kitap yazarı hele de 2010 yılında çıkarmış olduğu the way of kings kitapı inanılmaz bir kitap diye lanse ediliyor...ve en iyi 100 fantastik kitap arasındaymış!!!

Brandon Sanderson'ın kitaplarının çevrilmesini ben de çok istiyorum ama yayın hakları Arkadaş Yayınevinde(en azından Mistborn serisinin). Ama onuda basıcaklar mı basmıcaklar mı belli değil ilk çıkardıkları Sanderson kitabı, Elantris pek satmamış.

Benim de bir sorum olucak acaba Malazan Book of the Fallen'ı basmayı düşünüyormusunuz? En iyi high fantasy serilerden biri olarak gösterilen bu seri eminim çok okunur.