Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1335 : 18 Kasım 2017, 21:07:54 »
Merhaba. Birkaç ay önce Robert E. Howard'ın kitaplarıyla ilgili bir çalışmanız olduğunu söylemiştiniz. Son durum nedir acaba?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1336 : 19 Kasım 2017, 20:05:48 »
Merhaba. Birkaç ay önce Robet E. Howard'ın kitaplarıyla ilgili bir çalışmanız olduğunu söylemiştiniz. Son durum nedir acaba?

Çalışmamamız hâlâ var. Zamanı geldiğinde duyurulacak.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1337 : 21 Kasım 2017, 15:42:55 »
Burdan hakkınızı vererek her zaman övdük, gene öveceğiz fakat sosyal medya için kitap yırtarak paylaşmak nedir. O kitaplar sizin için ruhu olmayan ürünler mi.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1338 : 21 Kasım 2017, 17:26:37 »
Burdan hakkınızı vererek her zaman övdük, gene öveceğiz fakat sosyal medya için kitap yırtarak paylaşmak nedir. O kitaplar sizin için ruhu olmayan ürünler mi.

Bir editör olarak sosyal medya ile ben ilgilenmiyorum. Mesajınızı gördüğümde ne olduğunu görmek için hesaplara girdim hatta. Arkadaşlarımdan biri bu konuda bir cevap yazmış Instagramda. Aşağıya doğrudan onu kopyalıyorum, görmemiş olmanız ihtimaline karşı.

"Merhabalar, o kitaplar yırtılmaktan ziyada matbaa tarafından hatalı olarak basılmış sayfaların görsellik için hazırlanmış halidir. Kitap yırtılması söz konusu değildir. Sevgiler."

Burada şuna dikkat çekmek gerek. Burada bahsettikleri formaları karıştığı için değişimini yaptığımız nüshalardan biri muhtemelen. Bu tarz iadesi yapılmış kitaplar ve yayınevi içerisindeki tüm müsvedde kağıtlar nihayetinde geri dönüşüme gider.

Ben yine de şikayetinizi gerekli kişilere iletiyorum.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1339 : 22 Kasım 2017, 21:07:55 »
Öncelikle foruma olan ilginizden dolayı teşekkür etmek istiyorum.Benim bu defa soru değil bir şikayetim olacak. Ann Leckie-Merhamet kitabını okuyorum.Çok fazla yazım hatası var.
Örneğin; sayfa 224 "Ekalu ayağa kalmadı." yine aynı sayfada "Bunun Ekalu için uyun bir zaman olduğundan emin olmuştu."
Şöyle cümleler de var.
Sayfa 225  "Duygularının benim istediği gibi olmasını için ısrar etmek yerine öyle yapmalıydım."
Sayfa 138  "Doktor buna evet ya da demedi."

Aslında İthaki kitaplarında devamlı karşılaştığım hatalar bunlar. Kronik hale gelmiş bu duruma çözüm bulunmasını ümit ediyorum.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1340 : 23 Kasım 2017, 10:25:19 »
Öncelikle foruma olan ilginizden dolayı teşekkür etmek istiyorum.Benim bu defa soru değil bir şikayetim olacak. Ann Leckie-Merhamet kitabını okuyorum.Çok fazla yazım hatası var.
Örneğin; sayfa 224 "Ekalu ayağa kalmadı." yine aynı sayfada "Bunun Ekalu için uyun bir zaman olduğundan emin olmuştu."
Şöyle cümleler de var.
Sayfa 225  "Duygularının benim istediği gibi olmasını için ısrar etmek yerine öyle yapmalıydım."
Sayfa 138  "Doktor buna evet ya da demedi."

Aslında İthaki kitaplarında devamlı karşılaştığım hatalar bunlar. Kronik hale gelmiş bu duruma çözüm bulunmasını ümit ediyorum.

Ben bu sayfaya olan ilgi için teşekkür ederim asıl.

Belli ki bir kez daha okunmaya ihtiyacı var. Gerekeni yapacağız. Teşekkürler. :)

Çevrimdışı bahadir

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1341 : 25 Kasım 2017, 12:11:45 »
Merhabalar, öncelikle sıkı bir İthaki takipçisi olduğumu söylemeliyim. Aldığım ve almayı planladığım kitapların %60'ı İthaki basımı. Ailecek beğenerek takip ediyoruz :)

1- Bilim Kurgu serinizde yayınlanan 2001: Bir Uzay Efsanesinin devam kitapları da yayınlanacak mı?
2- Aynı şekilde Joe Haldeman'ın Bitmeyen Savaş'ın devam kitapları yayınlanacak mı?

Seri kitaplar tamamlanmadan okuyamıyorum. Dune serisi ile beraber beklettiğim kitaplar bunlar. Çok bekler miyim acaba? :)

çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1342 : 25 Kasım 2017, 20:08:33 »
Merhabalar, öncelikle sıkı bir İthaki takipçisi olduğumu söylemeliyim. Aldığım ve almayı planladığım kitapların %60'ı İthaki basımı. Ailecek beğenerek takip ediyoruz :)

1- Bilim Kurgu serinizde yayınlanan 2001: Bir Uzay Efsanesinin devam kitapları da yayınlanacak mı?
2- Aynı şekilde Joe Haldeman'ın Bitmeyen Savaş'ın devam kitapları yayınlanacak mı?

Seri kitaplar tamamlanmadan okuyamıyorum. Dune serisi ile beraber beklettiğim kitaplar bunlar. Çok bekler miyim acaba? :)

çok teşekkür ederim.

İkisi de henüz planlarımıza girmedi. Açıkçası ne zaman girer bilmiyorum da.

Çevrimdışı Newarre

• *
  • 13
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1343 : 26 Kasım 2017, 13:17:39 »
Yakın zamanda sorulduğunu göremediğimden soruyorum, Sandman'in yeni ciltleri hakkında gelişme var mı?
“You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere.”
― Ursula K. Le Guin, The Dispossessed

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1344 : 26 Kasım 2017, 19:50:29 »
Dune serisini e-kitap olarak almayı düşünüyorum ama sadece ilk kitabın var, diğerlerinin çıkacak mı?
Uzun Dünya serisinin devamı yakın zamanda çıkar mı?

Şimdiye kadar tüm sorulara hızlı bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1345 : 26 Kasım 2017, 20:12:58 »
Kayıp Tarihçeler yayınlanacak mı?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #1346 : 26 Kasım 2017, 23:30:05 »
Evet, Ejderha Mızrağı kitaplarının çıkışını ben de bekliyorum açıkçası, yanlış hatırlamıyorsam yazın çıkacaktı ama yetişmedi sanırım, 2018'e mi kaldı acaba?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1347 : 27 Kasım 2017, 10:58:02 »
Yakın zamanda sorulduğunu göremediğimden soruyorum, Sandman'in yeni ciltleri hakkında gelişme var mı?

Grafiği bitti neredeyse, son kontrolü yapılıp gönderilecek. 5 ve 6 da 1-2 ay arayla çıkacak.

Dune serisini e-kitap olarak almayı düşünüyorum ama sadece ilk kitabın var, diğerlerinin çıkacak mı?
Uzun Dünya serisinin devamı yakın zamanda çıkar mı?

Şimdiye kadar tüm sorulara hızlı bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkürler.

E-kitaplar konusunda pek bir bilgim yok açıkçası. Bizim yürüttüğümüz bir süreç değil ne yazık ki.

Uzun Dünya serisi 2018'te çıkacak diye biliyorum.

2018'e kaldı.

Çevrimdışı Gri Gezgin

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1348 : 28 Kasım 2017, 11:34:05 »
Yeni Stanislaw Lem kitapları gelecek mi? Bir de bir Fringe hayranı olarak Fringe - The Zodiac Paradox kitabını çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1349 : 28 Kasım 2017, 13:13:28 »
Merhabalar. Richard Matheson çevirmeyi düşünüyor musunuz? Ayrıca Robert Silverberg'in başka kitapları gelecek mi?

Cevap için şimdiden teşekkürler.