Kayıt Ol

Beyoğlu Sahaf Festivali

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Beyoğlu Sahaf Festivali
« : 31 Ağustos 2011, 19:16:15 »
Arkadaşlar, Boğaziçi Kitap Fuarı ile aynı tarihlerde 5. Beyoğlu Sahaf Festivali de düzenleniyor. Bu defa Taksim meydanda değil, Tepebaşı TRT binasının bahçesinde. İki şenliğe birden gidelim diyorum, ne dersiniz?

Alıntı
Beyoğlu Sahaf Festivali’nin beşincisi, 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

06 Eylül Salı, 11:00 – 18 Eylül, 23:00
Beyoğlu, Tepebaşı, Eski Tüyap şimdiki TRT Binası Önü.
Yetmiş iki sahaf Beyoğlu Sahaf Festivalinde birarada. Üstelik bu sene katılımcılar arasında Ankara’dan sahaflar da var.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: Beyoğlu Sahaf Festivali
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011, 22:05:49 »
gezi parkı iyi oluyordu, işimizi bitirdikten sonra oturup bir soluklanıyorduk. trrt nin orda nasıl olacak, olursa bile eski keyfi olacak mı hiç bir fikrim yok. tabi ki yine gidilecek, bir çanta + eller tamamen dolacak, muhabbetin doyumu olmayacak ama "gezi parkı iyiydi ya..." demekten de geri durulmayacak...
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2011, 11:41:53 »
gezi parkı iyi oluyordu, işimizi bitirdikten sonra oturup bir soluklanıyorduk. trrt nin orda nasıl olacak, olursa bile eski keyfi olacak mı hiç bir fikrim yok. tabi ki yine gidilecek, bir çanta + eller tamamen dolacak, muhabbetin doyumu olmayacak ama "gezi parkı iyiydi ya..." demekten de geri durulmayacak...
İlk defa geçen yıl katılmıştım. Katılıyorum Taksim'de olmasını tercih ederdim ben de. Taksim'de olunca daha bir hoş olur gibime geliyor. Hem tam merkez olması itibariyle daha önce haberi olmayan insanlar bile görüp bir uğrayabilir. Fakat Tepebaşında yapılmasına da çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2011, 17:57:13 »
Bugün fuar açılır açılmaz damladım. Şunu söylemeliyim ki çok güzel bi etkinlik olmuş. Bu kadar çok kitap bir aradayken, insanın kendine uygun bir şeyler ya da özellikle aradığı bir kitabı bulamaması mümkün değil. Bir sürü indirim kampanyası var ve belli başlı kitaplar çok ucuz. Esnaf her türlü pazarlığa açık. Mesela ben, Veronika Ölmek İstiyor ve 3 yüzüklerin efendisi kitabını toplam 15 liraya aldım. Yeterince param olmadığından talan edemedim orayı, perşembe günü tekrar gidip 2 raf daha doldurmayı planlıyorum odamda. Mutlaka gitmenizi tavsiye ederim ve yanınıza bol miktarda para alın :D
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2011, 21:17:03 »
17 ya da 18'inde Lenore ile ordayız. Ama son günlere kaldığımdan içim yanıyor. Kitap kalmayacak diye tırsıyorum. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2011, 21:22:30 »
Kısmet olursa cuma günü gideceğim festivale. Bir önceki festivale de ucundan bir uğrayabilmiştim, öyle bakıp geçmek zorunda kalmıştım ama bu sene etraflıca bir gezeceğim. Açıkçası beklentim büyük, geçen sene ucundan görebildiğim halde epey beğendiğim bir organizasyondu. Umarım bu sene de aynı manzarayla karşılaşırım.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2011, 00:43:00 »
17 ya da 18'inde Lenore ile ordayız. Ama son günlere kaldığımdan içim yanıyor. Kitap kalmayacak diye tırsıyorum. :D
Revaçta olan bir kitapsa sahaf olduklarına bakmayın ellerinde bulunur,ama bazen kitap satış mağazalarında bile rastlanmayan kitaplar çıkartıyor aslıhan pasajı sakinleri,onları arayan direkt alıyor genelde,ayrıca fantastik ve bilimkurguda ellerinde bulunur ve genelde yarı fiyatına satılır,size iyi kitap bulmacalar:)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2011, 01:12:30 »
Sanırım cumartesi uğrayacağız, güzel olacak.

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2011, 04:11:37 »
İzmir'de bildiğim tek sahaf Kemeraltı'nda ve açıkçası festival havası yaratmayacak kadar tekdüze benim zevkim söz konusu olunca. Neden burada da yok böyle festivaller. Saatlerce kitapların arasında dolanmak mükemmel olurdu. Kitap fuarları güzel oluyor olmasına ama, hani sonuçta amaçlar ve fiyatlar farklı.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2011, 09:50:54 »
İzmir'de bildiğim tek sahaf Kemeraltı'nda ve açıkçası festival havası yaratmayacak kadar tekdüze benim zevkim söz konusu olunca. Neden burada da yok böyle festivaller. Saatlerce kitapların arasında dolanmak mükemmel olurdu. Kitap fuarları güzel oluyor olmasına ama, hani sonuçta amaçlar ve fiyatlar farklı.

Sonuna kadar katılıyorum. İzmir'deki kitap fuarı iyi, güzel ama sahafların yerini de tutamaz. Üstelik burada kitap okuma oranı da hayli yüksek. Neden bizde de böyle etkinlikler yapılmıyor anlamıyorum. Bir de neredeymiş şu Kemeraltı'ndaki sahaf? :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2011, 13:08:13 »
Açıkçası illa böyle bi etkinlik olacaksa ikinci adres Ankara olmalı. Bu arada  İzmir'de 5-6 sahaf biliyorum ve bunların hiçbiri Sevgi Yolu'nda değil.
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Eylül 2011, 13:24:50 »
Sanırım ben de son anda yetişenlerden olup 15-18 arası bir günde katılacağım. İçim sızlıyor, ben gelene kadar aradıklarımın hepsi tükenmiş olacak.

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Eylül 2011, 14:25:22 »
Neme lazım ben bugünden işimi halledeyim. Daha fazla üşengeçlik yaparsam bana kitap kalmayacak gibi görünüyor.

Edit: Kitapların devamı yoldaymış, paniğe gerek yok.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Eylül 2011, 17:40:31 »
Bugün anne ve babamın yoğun ısrarıyla tekrar sahaflardaydım. İlk güne kıyasla tezgahlar epey bi boşalmış ve beğenip de param yetmediği için alamadığım kitaplar çoktan alınmıştı. Yine de birazcık eşelemeyle derinlerden bir şeyler çıkardım. Philip k. dick - Albemuth Özgür Radyosu'nu raflardan birinde bulmak çok iyi oldu gerçekten. 6 çok istediğim kitaba 38 lira para verdim toplam. Kütüphane iyice şişti :D
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Eylül 2011, 18:12:45 »
İlk güne kıyasla tezgahlar epey bi boşalmış ve beğenip de param yetmediği için alamadığım kitaplar çoktan alınmıştı.

İşte bu cümle, bugünümün ve yarınımın kötü geçmesine etken olacak bir duyuru oldu... O kadar heveslendim bu cumartesi günü bilimkurguları toparlayacağım diye.

Neyse, yine de umut etmekten başka yapacak bir şey yok...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "