Kayıt Ol

The Way of Kings

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
The Way of Kings
« : 17 Eylül 2011, 10:47:52 »

Brandon Sanderson'un sıradışı romanı The Way of Kings ön okumasıyla Kayıp Rıhtım'da!

Yakın zamanda Arkadaş Yayınları'nın kitabı dilimize kazandıracağını açıkladığı The Stormlight Archive (Fırtınaışığı Arşivi) Serisinin ilk kitabı olan The Way of Kings (Kralların Yolu) kitabının ön okuması M. İhsan Tatari çevirisiyle ilk defa Rıhtım’da sizlerle buluşuyor!

Bu seride kişisel çıkarları için mücadele eden insanlar, gücünü fırtınalardan alan büyülü silahlar, keskin hatlarıyla kötü kahramanlar ve bir fantastik eserde aradığınız, alışılmışın çok ötesinde bir macera var. 10 kitaplık bir seri olarak tasarlanan The Stormlight Archive (Fırtınaışığı Arşivi) daha ilk kitabından anlatacak çok şeye sahip!

Dolu dolu, yaklaşık 1000 sayfalık ilk kitabı ile daha başından okuyucuya muazzam bir dünyanın sırlarını veriyor.

İstiyorsanız gelin, ÖN OKUMAdan önce hep birlikte bu ilk kitabın tanıtım yazısına göz atalım:

Alıntı
Son Haraplık'tan önceki günleri özlüyorum.

Haberciler'in bizi terk etmelerinden ve Radiant Şövalyeleri'nin bize karşı dönmelerinden önceki çağ… Hâlâ dünyada büyünün ve insanların kalbinde onurun olduğu bir zaman…

Dünya bizimdi ve biz onu kaybettik. Görünüşe göre zaferin kendisinden başka hiçbir şey insan ruhunu daha fazla kamçılayamaz.

Ya da, tüm bu zaman boyunca zafer bir illüzyon muydu? Onlar daha sert savaştıkça bizim de daha güçlü karşı koyduğumuzu düşmanlarımız fark etmişler miydi? Belki de, sadece daha iyi bir kılıç yapmak için, ısıyı ve çekici gördüler. Ama çeliği yeterince görmezden gelirsen sonunda paslanır…

İzlediğimiz dört kişi var. İlki, zamanımızın en vahşi savaşında asker olmak için iyileştirmeyi zorla bir kenara bırakmış bir cerrah. İkincisi bir suikastçı, öldürdüğü gibi göz yaşı da döken bir katil. Üçüncüsü bir yalancı, bir hırsızın yüreğinin üzerinde bir bilim adamının gömleğini giyen genç bir kadın. Sonuncusu ise bir prens, savaşa olan arzusu azalırken gözleri geçmişe açılmış bir kumandan.

Dünya değişebilir. Surgebinding ve Shardwielding geri dönebilir; eski zamanların büyüsü yeniden bizim olabilir. Anahtar, bu dört insan.

Onlardan biri bizi kurtarabilir.

Ve bir tanesi, bizi yok edebilir.

Ve şimdi maceraya adım atmaya hazırlanın! Kitabın yaklaşık ilk yirmi sayfasını içeren ÖN OKUMAsına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey BURAYA tıklamak!

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Way of Kings Ön Okuması Yayında!
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2011, 11:18:55 »
Epik fantezi türünü çok seven biri olarak 8 gözle falan okumak istediğim bir kitap. Çok çok fazla olumlu yorum almış (Jim Butcher ve Patrick Rothfuss'un da bizzat ağzından duydum. :D ) ve muhtemelen Brandon Sanderson'ın ustalık eseri olacak bir seri. (Bu disiplinle yazmaya devam ederse geçersiz olabilir bu söylediklerim.)
Çok güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık demek istiyorum.

There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2011, 17:05:07 »
Ellerine sağlık İhsan bu çevirinin ne kadar zor olduğunu bizzat biliyorum. Yazarın cümleleri tersten kurma gibi bir alışkanlığı olduğundan çevirmene ekstra yük biniyor. Ama sen ustaca bu işin altından kalmışsın. Ayrıca kitaba değinmem gerekirse, gerçekten ön okuması bile gereksiz derecede bir heyecan yarattı bende.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2011, 10:04:35 »
Öncelikle ön okumayı bizlere ulaştırmada emeği geçen herkesin eline sağlık.Ön okumayla birlikte merakım daha da körüklenmiş durumda.daha da merakla bekler oldum seriyi.Yayınevide yılbaşına doğru kitabın piyasaya çıkacağını duyurdu.Ama yayınevinin elinde tamamlanmış bir Mistborn serisi dururken The Stormligt Archive serisini yayınlaması da bayağı ilginç bir durum.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
The Way of Kings
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2012, 22:06:47 »
the way of kings'in çevirisi hakkında bilgisi olan var mı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Way of Kings
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2012, 22:15:06 »
Bu tarz sorular için bir başlık açmaktan ziyade Yayınevleri Soru Hattı'na ilgili yayın evi için baksanız ya da forumu biraz daha arasanız daha iyi olur. Lütfen böyle ufak sorular için yeni başlık açmayınız. Şurada da benzer sorular ve muhtemel cevaplar var mesela;

http://www.kayiprihtim.org/forum/arkadath-yayynlary-soru-hatty-t11438.0.html;msg107407#msg107407
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Way of Kings
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2012, 08:54:08 »
forumu çok iyi kullanamıyorum kusura bakmayın peki bu tür başlıkları nereye açmalıyım?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Way of Kings” (Kralların Yolu) Geliyor!
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2013, 05:11:22 »

Ve nihayet uzun zamandır beklenen açıklama geldi. Daha önce ‎Arkadaş Yayınları tarafından ‎Elantris adlı kitabı basılan ve diğer kitaplarının dilimize kazandırılması uzun süredir beklenen Brandon Sanderson’ın yeni bir kitabı bizlerle buluşmaya hazırlanıyor: "Kralların Yolu"

Fırtına Işığı serisinin birinci kitabı olan eser Akılçelen Yayınları’ndan çıkıyor. Çevirmeniyse‎ Elantris'de gayet başarılı bir iş çıkaran Can Sevinç.

Ayrıca, bazılarınızın hatırlayacağı üzere, Eylül 2011’de, kitapla alakalı giriş bölümünü içeren ÖN OKUMAyı, M. İhsan Tatari çevirisiyle sizlere sunmuştuk. İlgili haber için ‎BURAYA, ön okuma için ise ‎BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kitap hakkında detaylar netleştikçe ve künye bilgileri yayınevi tarafından açıklandığında yine haber olarak duyurusunu yapacağız. Ama bizler şimdiden hayırlı olsun diyelim!

Yayınevinin facebook sayfalarında paylaştıkları fotoğraf.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: “Way of Kings” (Kralların Yolu) Geliyor!
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2013, 08:06:32 »
Çok sevindirici bir haber :) Bize de çıktığı gibi alıp yayın evlerine çevirdikleri için övgüler düzmek ve daha fazla Sanderson istediğimizi söylemek düşer. :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar