Kayıt Ol

Mahşer (Sansürsüz ve Tam Metin) - Stephen King

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Mahşer (Sansürsüz ve Tam Metin) - Stephen King
« : 07 Şubat 2012, 14:39:19 »

Türk okurları nihayet Stephen King'in en sevilen eserlerinden birisi olan "Mahşer"in TAM ve SANSÜRSÜZ versiyonuna kavuşuyor! Daha evvel 1987'de yine Altın Kitaplar'dan basılan "Mahşer" 400 sayfa iken; kitabın eksiksiz sürümü 1.216 (yazıyla bin iki yüz on altı) sayfa. Yani raflarımızı süsleyen eski "Mahşer"in 3,04 katı büyüklüğünde bir kitap!

"Kara Kule" serisinden de aşina olduğumuz Randall Flagg gibi bir karakteri de barındıran "Mahşer", bu kez soluk hakikaten nasıl kesilir; onu öğretmek için düşüyor raflara.

Alıntı
"Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar... Colorado'da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı "kötü adam" Randall Flagg..."

Kitabın çevirisiniyse, daha önce röportaj da yaptığımız Canan Kim üstleniyor! "Mahşer" şu an ön siparişte ve raflardaki yerini 9 Şubat 2012'de alacak. Künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kesilmiş, biçilmiş pek çok King kitabından sonra bu haber gerçekten mutluluk verici. Darısı Kral'ın "O" ve tam haliyle yayımlanmamış diğer bütün kitaplarına diyoruz!
Spoiler: Göster

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
Ynt: "Mahşer" Tam ve Sansürsüz Olarak Geliyor!
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 20:51:31 »
Sansürsüz olarak okuduktan sonra anladım ki Mahşer diye başka bir roman okumuşum daha önce. King hayranlarının kaçırmaması gereken bir roman. Hele daha önce Mahşer'i hiç okumadıysanız çok daha şanslısınız. Altın Kitaplar henüz tarih vermedi (bu sene içinde olmaz büyük ihtimalle dediler) ama ben dört gözle "O"nun sansürsüz versiyonunu bekliyorum. Umarım çok bekletmezler.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2012, 23:29:14 »
Bu kitap piyasaya sürüldü ama kısa bir süre sonra ortadan kayboldu.  ben hiç bir kitapçıda göremedim.
Baskı mı hatalıydı acaba? Yeniden mi basılacak?

Çevrimdışı Michu

• *
  • 22
  • Cuio vae!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2012, 02:11:36 »
daha mahşerin normalini okumamışken sansürsüz yayınlanması daha iyi oldu benim açımdan.Alıp okumak düşer artık bize.

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2012, 02:24:59 »
Arkadaşlar kitap güzel mi ? Fantastik mi korku mu ?

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2012, 15:15:28 »

[Olağanüstü öğeler barındıran kitaplar zannımca fantastiktir, örnek veriyorum: Tolstoy'un yazdığı İnsan Ne İle Yaşar? herkes klasik olarak kabul ederken ben fantastik olarak nitelendiririm, yine Mahşer de öyledir. Tabii benim bakış açım ile, genelde Stephen King'in tek fantastik eserleri Kara Kule serisi diye bilinir ve dillendirilir. Bence hepsi buram buram fantastik kokmaktadır. Genelde baktığımızda korku-gerilim-fantastik-bilim kurgu öğeleri içermektedir. Kitabın güzel olmasından ziyade, bu kitap sırf neden sansürlü veya sansürsüz yayımlandı diye merak edilip okunabilir.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2012, 19:48:02 »

Olağanüstü öğeler barındıran kitaplar zannımca fantastiktir, örnek veriyorum. Tolstoy'un yazdığı İnsan Ne İle Yaşar? herkes klasik olarak kabul ederken ben fantastik olarak nitelendiririm, yine Mahşer'de öyledir. Tabii benim bakış açım ile, genelde Stephen King'in tek fantastik eserleri Kara Kule serisi diye bilinir ve dillendirilir. Bence hepsi buram buram fantastik kokmaktadır. Genelde baktığımızda, korku-gerilim-fantastik-bilim kurgu öğeleri içermektedir. Kitabın güzel olmasından ziyade, bu kitap sırf neden sansürlü veya sansürsüz yayımlandı diye merak edilip okunabilir.

Kitabının başında King belirtiyordu : 'Kitabın kalınlığı ve yayım masrafları fazla geliyordu. Yayınevi benden kitabın sayfa saysını düşürmemi istedi. Ben de kendi ellerimle bazı sahneleri kestim. Acı verici oluyor tabii.' diye.