Kayıt Ol

Avengers: Age of Ultron

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Avengers 2
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2012, 12:32:28 »
Onda süpermen nasıl uçuyor efendim?
Efendime söyleyeyim yeteneği var öyle uçuyor. Marvelin saçma karakterlerinden biri bence.

Superman yukarıda da belirtildiği üzere bir DC Comics karakteri. Justice League için de Marvel'ın Avengers'ına karşılık DC Comics'in kahramanlarını bir araya getirdiği bir oluşum diyebiliriz. Yalnız DC'nin Batman ve Superman dışında kalan kahramanlarının pek popüler olmaması sebebiyle söz konusu oluşum popülerite olarak Avengers'ın yanına pek yaklaşamadı.

Eskiden başta çocuklara hitap eden bu Süpermen gibi bazı saçma karakterler her nekadar mantıksız olması gereksede  bu kadar sallanmaz be yaw.Neymiş efenim adam uzaylıymış neymiş efenim her havalı özellik onda varmış.

Çizgi romanda mantık aramak? Superman'in çocuklara hitap etmesi? :blink

Yazdım yazdım sildim, çizgi romanda mantıksızlığa dair verilebilecek çok örnek var yalnız spoiler'a  girebileceğinden hiç yazmamak en iyisi. Kısacası x kahraman çok saçma demek yerine x kahramandan pek hazzetmiyorum demek bence en doğrusu. Mesela ben de yoğun gama ışınına maruz kalmış nükleer fizikçi Bruce Banner'ın çok sinirlendiği zaman yarı tanrıları dahi evire çevire dövmesine sinir oluyorum. Yok gücünün sınırları yokmuş da şuymuş da buymuş. :)
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2012, 17:06:25 »
Efendime söyleyeyim yeteneği var öyle uçuyor. Marvelin saçma karakterlerinden biri bence.
Clark Kent, DC Comics hayali ürünüdür efendim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2012, 19:11:16 »
Ben sadece birkaç kez seyrettim fazla çocuksu idi Avengers daha bir karizmatik ve mantıklı.

Avengers'i niye seviyorum

Aynı soru İronman için sorulsaydı teknolojisini geliştirmesini ve hikayesini rahatlıkla bir saat boyunca cevap niteliğinde anlatabilirdi.
Thor'da biraz saçma nedenlerle uçuyor ama sonuçta adam İskandinav Tanrısıydı.

Eskiden başta çocuklara hitap eden bu Süpermen gibi bazı saçma karakterler her nekadar mantıksız olması gereksede  bu kadar sallanmaz be yaw.Neymiş efenim adam uzaylıymış neymiş efenim her havalı özellik onda varmış.

Bu biraz yapımcıların ''ultra mega havalı''' ve saçma düşüncelerinden kaynaklanmış.Justice League'i sevmiyorum fakat Avengers'i seviyorum hatta filmde farkettiyseniz savaş sahnesinde okçu olan ajana  ironman ''legolas ''diye seslendi buda benim daha fazla  hoşuma gitti.

Biraz şaşırtmışsınız durumu. Süpermen neden uçuyor? Adam bu dünyadan değil bu kadar basit. Başka bir dünyadan geliyor, bence bitti, eminim çizgi romanda neden uçabildiğine dair bir açıklama yapılmıştır üstü kapalı olsa da. Justice League oldukça güzeldir ama denildiği gibi DC'nin sadece iki üç karakteri popüler. Ben izlemeden önce neredeyse hiçbirini tanımıyordum. Bir de çok eskiler: Green Lantern, John Johnss, Harika Kadın... Mesela Hawk Girl'ü hiç bilmiyordum.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2012, 22:05:56 »
Çizgi romanını okumadım ama bana (sadece bana sanırsam) başka gezegenden demek kolaya kaçmak gibi geliyor ve Kaze'nin söylediği gibi karakterden pek haz etmiyorum ve  aynı şekilde X kişisinin Hulk'tan yumruk yiyip karşılık veremesinede sinirlendim bunların kim olduğunu biliyoruz fakat spoiler vermemeye gayret ediyorum.

Bende bazılarının isimlerini bilmiyorum fakat hayal ürünü olduğunu herkez biliyor ama daha  komplike olabilirdi.Bence Justice League çok basit kalmış.Buzmavisi'nin düşüncelerine saygı duyuyorum fakat katılmıyorum uzaylı  hem uçuyor hem buzdan nefes üflüyor ,arabaları hallaç pamuğu gibi fırlatıp atan yakışıklı biri olduğu için saçma geldi bana.

Buzmavisi güzellik görecelidir ve herkes bu bahsi geçen kahramanları güzel bulmayabilir ve  insanlara bu güzel değil veya güzel demek kendi fikrini bildirmekten ibarettir bende bunu yaptım kendi fikrimi bildirdim.

Bu bir öznel yargıdır ve kişiden kişiye değişir.Ben kötü veya saçma buluyorsam benim için kötü ve saçmadır ve bunu Marvel'in şirket yöneticileri gelse zevkimi kolay kolay değiştiremezler.Ayrıca hiç süperman taklidi yapan 3.5 yaşında bir çocuk görülmedi mi?

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Eylül 2012, 22:15:41 »
The Avengers: Civil War (Avengers 3) 2018 yılında geliyor.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Eylül 2012, 18:48:29 »
İron Man 3'ü sabırsızlıkla bekliyorum.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #21 : 12 Ekim 2012, 03:26:39 »
Ben daha çok Thor 2, Captain America 2 ve Iron Man 3'ü bekliyorum. Nedense Avengers'a bir türlü ısınamadım, senaryosundan olsa gerek.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Ekim 2012, 10:32:41 »
Bana göre Avengers filmi son zamanlarda çekilmiş en iyi marvel filmidir hatta en iyisi diyebilirim. Iron Man serisinin baş rol oyuncusu( Robert Downey Jr) ile Hulk'un başrol oyuncusu(Mark Ruffalo) Avengers filmindeki performansı ile filmin  izlenirliğini arttırmıştır zaten boxoffice haftalarca altüst etmesi her şeyi açıklıyor.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #23 : 25 Mart 2015, 10:23:34 »

Age Of Ultron’da Beklenmeyen Karakterler Olacak

Joss Whedon, Age of Ultron piyasa çıkmadan önce kahramanlar hakkında konuştu. ‘Birçok’ kahramandan bahsederken beklenmedik bir şekilde fragmanlarda ve afişlerde görülen onca karakterden daha fazlasını göreceğimizi dile getirdi.

Ultron, Vision, Scarlet Witch, Quicksilver… Anlaşılan afişlerde görünenler buzdağının görünen kısmı! Sürpriz gelişmeleri okumak ve daha fazla detaya ulaşmak için haberimize buyurun.

Haber: Burak "Marius" İpek
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Avengers, Robert Downey Jr. Önünde Diz Çöktü
« Yanıtla #24 : 14 Nisan 2015, 14:42:19 »

Avengers, Robert Downey Jr. Önünde Diz Çöktü

MTV Film Ödülleri 2015’e damgasını vuran Avengers oyuncuları ve tabii ki Robert Downey Jr. oldu. Çünkü Downey Jr. MTV’nin ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne tekabül eden Jenerasyon Ödülü’nün kazananı oldu. Ne kadar şaşırdınız değil mi? Ayrıca gecede bir hayli renkli olaylar yaşandı! Detaylar için buyurun portalımıza.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Avengers Şimdi de Aileler Yarışıyor’da
« Yanıtla #25 : 16 Nisan 2015, 11:57:35 »

Ülkemizde Aileler Yarışıyor adıyla bildiğimiz yarışma Family Feud’a Avengers ekibi iki rakip aile olarak katılırsa ne olur? Tabii ki sınırsız kahkaha olur! Üstüne üstlük bir de Captain America: Civil War’dan önce bir Iron Man – Captain America kapışmasına şahit oluruz.

Biz izlerken çok eğlendik. Bakalım siz ne düşüneceksiniz.

Hepsi ve daha fazlası haberimizde!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Nisan 2015, 12:08:42 »
Robert Downey Jr... sen nasıl bir adamsın ya? Şu yarışma ortamında bile o takım elbisen ve güneş gözlüğünle karizma saçıyorsun ortalığa. Bununla da yetinmiyor yaptığın esprilerle, hareketlerinle ve tavırlarınla kahkaha saçıyorsun ortalığa. Hayatımda Geralt olmasa gönlümü sana kaptırabilirdim belki...

Şaka bir yana Avengers ekibinin bu kadar iyi kaynaştığını ve bu kadar çok eğlendiklerini görmek beni sevindirdi. Bu ortamın filme iyi yansıyacağını düşünüyorum :) Merakla bekliyoruz efenim.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Nisan 2015, 12:18:07 »
RDJ elbette her zamanki kadar karizmatik, eğlenceli, se- öhm. Scarlett Johansson'ın da Alman orta saha oyuncusu saçından vazgeçmesi güzel olmuş tabi.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avengers: Age of Ultron
« Yanıtla #28 : 03 Mayıs 2015, 22:54:53 »
Filmi bugün izleme şansım oldu ve sıcağı sıcağına yazayım dedim. Önce rekla-ehm. Önce spoilersız noktalar;

Bulunduğum şehir ile ilgili de olabilir pekala ama çocuk nüfusu fazlaydı. Salona girdiğimde ilk dikkatimi çeken şey bu oldu. Film bittiğinde derin bir oh çeken çocuk ya da özellikle Hulk'lı sahnelerde abisinin koluna sarılıp çığlık atan kız şaşırtmadı da yanımda oturan çocuk şaşırttı beni en çok. İlkokul yaşlarında bir çocukla film arasında Marvel filmlerinin yanlışlarını, Thanos'u, gelecek filmde görülecek Örümcek Adam'ı, Quicksilver karakterini ve Civil War'u konuştuk. Çocuk benimle beraber end credits sahnesini de bekledi. Filmin sonunda "Robin'im olur musun?" dedim, sallamadı. Marvel'cıymış herhalde.

Elimden geldiğince hafif Spoiler'lı noktalar;
Spoiler: Göster

-Öncelikle Marvel yine Marvel. Renkli, eğlenceli, bol aksiyonlu bir film olmuş. Verilen/verilebilecek hikayeyi bu baharatlara gömmüş, paraya para dememiş. Tony Stark'ın düşünceleri, Ultron'ın motivasyonu, savaşın getirileri/götürüleri ve bu ortamda var olmak zorunda olan insanların hayatları üzerine filmden sonra saatlerce konuşulabilir, evet. Ama filmde bu potansiyeli yüksek noktalar uçuşan yumruklar arasında geçiştirilmiş ki baştan söyledim, Marvel filmi izliyoruz.

-Vision çok yüzeysel kaldı bence. Hikayeye girişi de takımın kabullenişi de fazla acele geldi. Keza Ultron da öyle, fazla hızlı gelişti olaylar. Bunun iki sebebi var elbette; birincisi Marvel'ın en büyük kozu villianları değil kahramanları olması. İkincisi ise ilk Avengers filminden beri, hatta Marvel bu film yağmuru işine girdiği ilk andan beri Marvel'ın asıl odak noktasının Infinity War olması.

- Thor'u oynayan adamı, Captain America'nın külliyatını sevmiyorum. Ancak bu filmde Thor biraz daha oturmuş gibi, Captain America da iyice sinir bozucu olmuş.

-Thor demişken Mjölnir'in turnusol kağıdı olması iyiydi de Thor'un Asgard'a gidip döndükten sonra "Ben rüyamı araştırdım, Stark haklı beyler" ve "Önümüzdeki senelerde Infinity War gelecek, bunlar ona hazırlık aslında. Ultron'u boşver." açıklamalarını çok tatmin edici bulmadım. Daha doğrusu takımın bu açıklamalarla hemen ikna olmasını tatmin edici bulmadım.

-Grubun en "meh" karakterlerini biraz daha ön plana çıkartalım, çok ezilmesinler düşüncelerini anlıyorum. Hawkeye bu düşüncenin sonuçlarını iyi kotardı ama Black Widow konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

-Yaşımdan dolayı olsa gerek, böyle yavaş çekimde toplu dövüşen Avengers çekimleri falan çok ucuz geldi gözüme. Ama Marvel filmi, hele hele Avengers izliyoruz. Yaaaağni.

-Quicksilver olmamış. Oynayan adamı da beğenmedim, karakteri de beğenmedim. İkizler genel olarak olmamış ama abla bir dereceydi yine. Quicksilver, ı-ıh. X-Men'de çıta yükseldi, ondan heralde. Ama kendi ülkende kendi polis karakoluna girip ingilizce "burayı boşaltın" demek nedir? Kimse kılını kıpırdatmaz tabi ki.

-Vision çok güzel bir karakter. Silver Surfer ile ilk tanıştığımda hissettiklerimi ya da Tony Stark'ın evrenin büyüklüğünü gördüğünde hissettiklerini hissettim.

- Tony Stark - Ultron arasında işlenen Oedipus kompleksi iyiydi. Ultron'ın, babasına (Tony Stark) benzeyen rahat tavırları da güzeldi. Ama işte o kadar çok çatışma gördük ki, keşke felsefelerinin kapışmalarına da tanık olabilseydik.

-Bruce Banner - Natasha Romanoff nedir yahu.

-Marvel filmlerinin klasik komik sahnelerinden vardı yine. Eskiye oranla dozu daha azdı ama bu da Tony Stark'ın daha olgun bir karaktere sahip olmasıyla açıklanabilir. Hulk vs Hulkbuster sahnesinde mesela, klasik Tony Stark tarzı şakalar vardı (Go to sleep sahnesi, I'm Sorry? sahnesi vs.). Ya da Mjölnir'i sadece hak edenin kaldırabilmesi konusunda yapılan asansör geyiği. Ya da fragmanda gördüğümüz Mjölnir'i kaldırmaya çalışmalarının üstüne krema olan Vision'ın Mjölnir'i Thor'a uzatması ve karakterlerin ifadesi. Ya da Hawkeye'in "güvenli ev"ine geldiklerinde Tony Stark'ın yorumları. Evet, yine komedi unsurunu Tony Stark sırtlamış, ikinci sırada ise Mjölnir var.

-Filmin en şaşırtıcı noktası sanırım film sonu sahnesiydi. Thanos'u sonunda oturmazken gördük11!1!birbir!!

Genel olarak beğenmemişim gibi dursa da hayal kırıklığına uğramadım. Klasik bir Marvel filmi izledim. Eğlenmeye gittim ve eğlendim. Fragman, filme göre bana daha heyecan uyandırmıştı sadece.

Son olarak o yanımda oturan çocuk eğer Rıhtım üyesiyse ki şüphelerim var, gel beni bul. Ben o yanında oturan, amca demek yerine abi diyerek sevindirdiğin, mısırını paylaşmayı teklif ettiğin, arada muhabbet ettiğin kişiyim.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Age Of Ultron’un Yönetmeni Twitter Hesabını Kapattı
« Yanıtla #29 : 06 Mayıs 2015, 09:58:35 »

Age Of Ultron’un Yönetmeni Twitter Hesabını Kapattı

Avengers 2: Age Of Ultron’un yönetmeni Joss Whedon, uzun zamandır beklenen filmin gösterime girmesinin ardından Twitter hesabını sessiz sedasız kapattı.

Whedon’un bu kararında aldığı ölüm tehditlerinin olduğundan şüpheleniliyor. Ve tüm bunlar sadece 5 gün içinde gerçekleşti… İnsanoğlu kendisi gibi bir düşmana sahipken Ultron’a ne hacet?

Detaylar kimseyi tehdit etmeden, uslu uslu haberimizde bekliyor.
Try to hide if you dare.