Kayıt Ol

Hangi dizileri seyrediyorsunuz?

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi dizileri seyrediyorsunuz?
« Yanıtla #210 : 12 Nisan 2015, 16:18:48 »
İzlemek isteyen izler tabii de dizilerin sızdırılmasını sadece "oh ne güzel erkenden izliyoruz" olarak görmek ilginçmiş.

Niye nesi ilginç geldi ?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #211 : 12 Nisan 2015, 16:21:44 »
2 ayrı grubun farklı sürümleri var biri diğerinden daha iyi biri 360p diğeri 480p diyebiliriz.5.bölümü her türlü 1 ay bekleyeceksiniz zaten :P

Doğrudur. Ama 4 bölümü birden izleyip 5.bölümü 1 ay beklemektense, 1'er haftalık aralarla izleyip bünyeyi buna alıştırmak daha mantıklı geliyor bana. Sonuçta Game of Thrones bu ve bağımlılık derecesinde etki bırakmış üzerimizde. 4'e 1 oranında bu eziyeti çekmek daha iyi. :D

Ha peş peşe izlemek de elbette keyifli olur ama görüntü kalitelerini gördüğünde zaten insanın hevesi kaçar. Sonra tüm sezonları yeniden izliyoruz zaten.

Ekleme: Herkesin kendi fikridir bu arada, birbirimize karşı suçlayıcı cümleler kullanmazsak çok iyi olur. Konuşup geçelim, gerek yok bu kadar tırmandırmaya. :P

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 12 Nisan 2015, 16:26:19 »
Bu önümüzdeki 1 ay spoilerlara dikkat o zaman :D

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #213 : 12 Nisan 2015, 16:28:42 »
Bu önümüzdeki 1 ay spoilerlara dikkat o zaman :D

Aynen öyle. Forumda spoiler vereni banlıyoruz haberiniz olsun. :D

Spoiler: Göster
Tabii ki spoiler butonu eşliğinde verdiğiniz takdirde bir sorun olmayacaktır.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 12 Nisan 2015, 16:32:20 »
Ben bu sezonu izleyip izlememek konusunda kararsızım. Geçen sezonki bir-iki sahne bu sezonda 5.kitabın sonrasına geçeceklermiş hissiyatı uyandırdı biraz :D O yüzden 6.kitap çıkana kadar diziye ara vereceğim galiba yada sezon sonundaki yorumlara göre izleyebilirim :D Kısacası spoiler benden gelmez ama internette oradan buradan fırlayacaktır önünüze :D

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 12 Nisan 2015, 16:45:55 »
Forumca duyarlıyız spoiler yemeyiz ancaaak ya sosyal media nolcak :D

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 12 Nisan 2015, 17:23:13 »
Tövbe bismillah ya, daha sabah gözümü açtım bir, spoiler yedim iki. Elimdeki son 1,5 kitap bitene kadar izlemeyeceğim diyorum diziyi, yediğim spoiler'a göre iyi ki de izlemeyecekmişim, ama nasıl savuşturacağım spoiler'ları bilmem. Güneş ışığı olup pencereden giriyor, gene giriyor. Hepimizin yarayan kanası.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 12 Nisan 2015, 21:03:06 »
Görüntü kalitesi kötü dedikleri için açmak bile istemiyorum, her hafta tek bölümle devam etme taraftarıyım ben de.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 12 Nisan 2015, 21:29:15 »
Daredevil'i izledim dün gece, güzeldi. Başlarda Sherlock ve Nolanvari bir olay örgüsüyle ilerleyecek sandım, heveslendim ama öyle olmadı. Çizgi Romanlarını okumadım, o yüzden yetkin bir eleştiri yapamayacağım. Olayların gelişimi de merak uyandırıyor insanda, devamını bekletiyor. Biraz daha derinleşirse her şey daha iyi olacak ama ümit vadediyor.

Twin Peak, bu diziye başlayacağım yakın zamanda. David Lynch üstadı izlemeye başlamak gerek. :)

Düzeltme: Adamlar 10 Bölüm birden yayınlamışlar Daredevil'i.  :blink

Düzeltme İki: Daredevil'a, 2. Bölüm itibariyle içim rahat şekilde referans olabilirim. İzleyin. :)

Çevrimdışı syrio forel

• *
  • 48
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 15 Nisan 2015, 20:52:44 »
Turn'e başladım dün. 3 bölüm izledim. Tarihi bir dizi.18 yy'da Amerika'nın bağımsızlık savaşında geçiyor olay. Bu döneme özel ilgi duyanların kaçırmaması lazım. Bu arada AMC yapımı bir dizi. Daha ne olsun. 2.sezonu pazartesi başladı bu arada.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 17 Nisan 2015, 21:03:15 »
Daredevil'a başladım(3. bölümü de izledim), bu akşam yarılamayı düşünüyorum, hakkında makale yazılacak kadar kaliteli bölümler çekmişler. Özellikle 2. bölüm çok iyiydi, ilerleri nasıl merak ediyorum. Netflix'in bu huyunu seviyorum, bir andan tüm diziyi yayınlıyor ne güzel.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 17 Nisan 2015, 21:18:49 »
İşten güçten sınavlardan (:P) dolayı sadece ilk 2 bölümünü izleyebildim Daredevil'in. Gayet yavaş bir şekilde devam ederken 2. bölümün sonundaki one-shot dövüş sahnesi dizinin havasını birden değiştirdi. En az True Detective de ki o malum sahne kadar iyiydi. Diğer bölümleri aşırı merak ediyorum şu an ve yorumlara bakılırsa her bölüm daha da iyileşiyor. Yalnız dizinin sinematografisi olsun, oyunculukları olsun on numara bir yapım olmuş. Çizgi romanlarda ki o karanlık atmosferi aynen oluşturmuşlar, bu bakımdan da takdire şayan bir yapım.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 22 Nisan 2015, 12:17:22 »
Daredevil dizisine DC havası katmaları çok hoş ama bölümler ilerledikçe biraz daha hareket beklerken aynı şekilde devam etmesi biraz sıkıcı geliyor. Kingpin karakterinin devreye girmesiyle karakteri biraz harcamışlar gibi geldi bana. Bu akşam radyoda da dizi üzerine konuşulacak zaten. Fazla girmeyeyim.

The 100 dizisinin ilk 6 bölümünü izledikten sonra bırakmıştım, kaldığım yerden devam edeyim dedim. Tam da böyle üzerinde çalıştığım projeyle alakalı detayları görmek ve senaryonun daha iyi bir hale gelmesi diziyi izlenebilir hale getirdi. 3. sezonu da başlayınca devam ederim muhtemelen.

Helix dizisi ilk sezon gittikçe saçmalamaya başlarken 2. sezonunda olayları farklı bir boyuta taşıyarak iyi bir hale getirmişler, beklemediğim yerden vurdu diyebilirim. Proje üzerinde ciddi emek harcandığı belli. Yine de bir şeyler eksik gibi geliyor.

Peaky Blinders dizisini buradaki arkadaşlar bahsedince izleme listesine almıştım, ilk olarak zaten o diziyi elememin sebebi o yıllarda geçen havayı sevmememden kaynaklanmıştı. Aynı şekilde Boardwalk Empire'ı, Tudors, Downtown Abbey gibi dizileri de eliyorum. Görsel zevk katmıyor bana. Yine de Peaky Blinders'a başladım 4.5 bölüm sabredebildim. Senaryosu güzel görünse de şu kıyafetleri değiştirmedikleri sürece bana göre değilmiş :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 04 Mayıs 2015, 15:08:10 »
Battlestar Galactica

Bu konuya ilk mesajımdır ve hayırlı bir amaç taşıyor. Bu dizinin bu forumda güldür güldür tartışılması gerek aslında. Öyle olmaması çok tuhaf. Bir de burada gündeme getirip dikkatinizi çekmek istiyorum. Sabaha kadar, sayfalarca tartışabiliriz. Felsefe de, ahlak da girer bu konuların içine.

İnat etmeyin. Hem siz kaliteli bir dizi kazanın, hem de forumda kaliteli, yepyeni bir konuyu tartışalım :).

Not: mini dizi izle başlayın. Sonra 1. sezon geliyor.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 17 Mayıs 2015, 16:43:18 »
Penny Dreadful : 2.sezon muhteşem başladı Eva green başta olmak üzere oyunculuklar yine çok iyi .Bu sezon daha bir ön plana çıkan Helen McCrory gerçekten çok iyi oynuyor.Dizideki emek gerçekten çok büyük .O 19-20 yy havasını çok iyi yansıtmışlar dizide .Eva Green çok güzel bu arada tanımayanlar varsa 300'ün 2. filmindeki artemisia ve sin city'nin son filmindeki ava desem tanırsınız.Penny dreadful adını hiç duymadıysanız ; biraz dracula biraz frankenstein biraz kurt adam biraz dorian grey ve elizabeth bathory'i bir kazanda kaynattığınızı düşünün sonuç bu .Drama-Korku türündeki dizide özellikle ilk sezonda baya bir çıplaklık bulunmakta ve biraz da kan . Bunun haricinde piyasadaki şuan popüler olup 1-2 sene sonra unutulacak abidik gubidik dizilerden çok daha iyi .Sıcağı Sıcağına izleyin ilk sezon 8 bölümdü bu sezonunda henüz 2. bölümü yayınlandı bugün 3.bölüm yayınlanacak.

Wayward Pines : Blake Crouch tarafından yazılan aynı isimli roman serisinden uyarlama şimdilik mini-dizi olarak sunulan yapım . Yapımcı ve yanılmıyorsam 1 bölümün yönetmeni m. night shyamalan.Kaybolan eski ortağı ve onun yanındaki diğer gizli servis ajanını bulmaya Wayward pines a doğru yola çıkan ethan burke ve yeni ortağı yolda bir kaza geçiriyor.Uyandığında kendisini Wayward Pines'ta bulan ethan'ın ortağı ise ortada yok . İşte sonra olaylar gelişir Wayward Pines'ın garip bir kasaba olduğunu fark eden ajanımız soruşturma bir yana Wayward Pines'tan canlı çıkmanın yollarını arıyor şu sıralar . Henüz daha ilk bölümü yayınlanan dizi iyi bir başlangıç yaptı bana göre .O gizem perdesi baya yoğun .Wayward Pines kasabasında Twin Peaks izleri görmek mümkün . Zaten romanların yazarı blake crouch  kitaplarında Twin Peaks hayranı olduğunu ve kitapları yazarken esinlendiğinden vs bahsetmiş.Ama iki kasabanın fiziki benzerliklerini bir yana bırakırsak ve Twin Peaks'e doğaüstü-gizem dersek Wayward Pines bilimkurgu-gizem-drama türüne daha yakın bir yapım .