Kayıt Ol

Lost Library Hakkında Yardım

Çevrimdışı Cliwoka

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Lost Library Hakkında Yardım
« : 04 Ekim 2012, 00:25:14 »
Arkadaşlar, daha yeni keşfettiğim ve yeni keşfettiğim için çok pişman olduğum lost library adlı bir siteden bahsetmek istiyorum.Dediğim gibi daha yeni öğrendiğim için nasıl bir site olduğunu bilmiyorum.Ayrıca siteyi açtığımda reklam veriyor.Site kapatıldı mı? Ne işe yarıyordu? Eğer kapatıldıysa kötü mü oldu? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.Google'dan arattığımda da eski tarihli yazılar görüyorum.Güncel bilgisi olan arkadaşlardan yardım gelirse sevinirim. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Lost Library Hakkında Yardım
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2012, 10:55:13 »
Lost Library, yanlış hatırlamıyorsam 90'ların sonunda, 2000'lerin başında aktif olan bir fantastik - bilimkurgu sitesiydi. Hatta bu konuda Türkiye'de ilk ve tekti. Bazı makalelerine portalımızda da rastlayacağınız Murat "Durin" Sönmez önderliğinde kurulmuştu ve bünyesinde pek çok kaliteli, bilgili ve kültürlü arkadaş vardı. FRP'den tutun da kitaplara kadar pek çok makale vardı içinde. Maalesef kapatılan bir başka efsanedir kendisi. Hakan daha iyi bilir..
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2012, 11:01:57 »
Lostlibrary sitesine de uzun süre takılmış biri olarak söyleyebilirim ki site işlevsel olarak şu an Kayıprıhtım ile aynı işi yapıyordu. Çeviriler,röportajlar ve tanıtımlar zaten arşiv olarak bu siteye aktarıldı diye biliyorum ben. Yani üzülmenizi gerektirecek bir durum yok Lostlibrary'nin mirası olan sitedesiniz ve emin ellerdesiniz :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2012, 20:34:46 »
Lost Library bu işi Türkiye'de en iyi yapan sitelerdendi. Kaynakça açısından çok faydalıydı ve tasarımını da çok beğeniyordum. Kapandığında üzülmüştüm. Ancak Malkavian'ın ve mit'in dediği gibi, arşivinin bir kısmı yazarlarının da izni alınarak Kayıp Rıhtım'a aktarıldı. İleride farklı projeler de olabilir.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Cliwoka

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2012, 18:03:26 »
Cevaplarınız için teşekkür ederim.  :)