Kayıt Ol

Olduğum Yerdeyim

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Olduğum Yerdeyim
« : 14 Ekim 2012, 20:18:09 »
   Bütün çarşıyı dolanmıştı ailesiyle. Çok değil 2 hafta sonra kuzeninin düğünü vardı. Aralarında bir soğukluk olsa da geçen yıllara rağmen, yine de kuzeniydi, birinci dereceden akrabaydı ne de olsa. Şık bir abiye almalıydı.

Canı sıkkındı,hem de çok. Giydiği hiçbir şeyi kendisine yakıştırmıyordu. Hiç olmadığı kadar çirkin ve bakımsız çıkmıştı sokağa bugün. Giydi, çıkardı. Baktı uzun uzun aynalara, bir sağa bir de sola döndü, inceledi. ''Hayır olmadı.''

Kabine her girdiğinde içi sıkılıyordu çünkü vücudunda 2 gün önce babasının acımadan vurduğu yerlerde güller bitmişti. Onlar öyle bir güldü ki; yüzüne tokat gibi çarpan, tenine sadece dikenleri batan güller, yüzündeki gülleri solduran mor güller...

Hiçbir şey olmamış gibi babası da inceliyordu giydiği elbiseleri. Satıcıların yanında övünüyordu kızıyla, '' Ne giyse yakışır benim kızıma.''

Güzel olduğunu söylerdi arkadaşları, görenler, tanıyanlar. Hemen hemen herkes... Mavi gözleri, beyaz teni simsiyah uzun saçlarıyla her ortamda dikkatleri kendinde toplamayı başarırdı. Allah vergisiydi,güzeldi.

İçinde yaşattığı öfkeyi ya da sevgiyi dışa vurmazdı çoğu zaman, öfke nöbetleri geçirse de bazen çok geçmeden sakinleşir pişman olurdu öfkesine yenildiği ana lanet ederdi. Çocuksu yüzündeki kocaman gülümsemesi gözlerine yansırdı. Ama bugün karabasanlar çökmüştü sanki yüzündeki güllere ya da mor basan mı demeli?

Yorulmuştu eve döndüklerinde. Bütün gün gezmesi dolaşması değil, her kabine girdiğinde tekrar eden kabus yormuştu Menekşe'yi. Odasına geçti,üzerini değiştirmeye hali yoktu. Oturdu yatağının üzerine dikkat kesilmiş bir şeyler duymaya çalışıyordu sanki. Duyduğunu sandığı sesleri daha yakınında hissediyordu. Olması gereken şu an en yakınındaydı. Tüyleri ürperdi geç kalınmışlığın tadına varmanın gururunu da yaşıyordu bir yandan. Geç kalınmışlığın gürültüsü olabilir miydi bu? Derin bir nefes aldı alabildiği kadar. Astım  hastasıydı, ilaçlarını son birkaç haftadır kasıtlı olarak kullanmadığını anımsadı alamadığı nefesini verirken.

Üzerine oldukça bol gelen bembeyaz pamuklu geceliğini kıyafetlerinin üzerine geçirdi. Yine aynı kabusu yaşamak istemiyordu. Yere dizlerinin üzerine çöktü, kolarını en yukarıya kaldırdı, başını geriye attı. Artık nefes almakta daha da çok zorlanıyordu ama ismini koyamadığı huzuru bütün bedenini sarmıştı. En azından huzurluydu.

Gözünden akan yaşlar kulaklarına iniyordu. Sessizce ''Lütfen...'' dedi. İçinden yalvarıyordu belliydi. Dayanacak gücü kalmamıştı nefes alırken boğuluyormuşcasına sesler çıkardığının farkındaydı. Ayaklarının üzerine oturdu kolarını indirdi, kafasını yere eğdi. Sesinin çıkmaması için kendini zorluyordu. Dişlerini sıkmış gözlerini kapatmıştı.

Ormanda ...
   Şelale sesi, yüzüne çarpan serinlik ve kuşlar ...

Karanlık ...
   Bu çığlık tanıdık...

Seçimini yapmıştı. Ellerini balkon demirlerine dayadığında içini tarif edilemez bir huzur kaplamıştı. Ayakları yerden kesildiğinde uçuyor gibiydi ve nihayet beyaz elbisesinin içinde melekler kadar özgürdü Menekşe. Hayalini kurduğu özgürlük kuş sesleriyle birleşti. Yüzüne çarpan rüzgarı hissetmek ona keyif veriyordu. Bulutların arasından geçiyor olmalıydı, puslanmıştı gözleri göremiyordu artık önünü.

Güneş'e fazla yakınlaşmış olmalı,yüzü alev alev yanıyordu. Ya da yağmur mu yağıyordu? Ilık ılık başından gerdanına akan yağmurdu,tertemiz bir ilkbahar yağmuru.
   Titreme sardı bedenini gerdanına sokulan ılık sel içini ürpertmişti. Yoksa yine mi nöbeti tutmuştu? Nefes almakta yine zorlanıyordu. Tamam haftalardı ilaçlarını kullanmıyordu ama bu huzurun içindeyken mi onu bulmuştu?

''Lanet olsun!''

Çığlıklar...
   Ağıtlar...

Kuş sesleri ? Artık çok uzakta.

Soğuk, karanlık bir yerdeyim. Olduğum yerdeyim.
bir fincan fala kimse hayır diyemez.. :)
meraklısın meraklıyız---da.. bilirsin! fazla merak iyi değildir.
bazen meraktan değil de merak edilenden gelir iyi olmayan şeyler, sen sen ol fazla merak edip kurcalama benden sana söylemesi...

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olduğum Yerdeyim
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 21:06:58 »
Kalemin gerçekten çok iyi, benzetmelerinde aynı şekilde. Yalnız hikayedeki karakterle  nick`inin aynı olması açıkçası beni korkuttu.
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2012, 21:21:33 »
Sonlara doğru hissettirmek istenilen duygu çok güzel yansıtılmış kaleme. Ayrıca nick ile karakterin isminin aynı olması benide korkuttu açıkçası  :blink
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2012, 22:41:33 »
Çok hoş, çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık. :)

Yazmaya yeni başlayanlarda çok yüksek oranda olan hataları yapmamışsınız.

En önemlisi de paragraf ve bölümlere ayrılmış olması yazıyı güzel ve okunaklı yapmış. Tebrik ediyorum.
Hayalince oku. Hayalinle yaz.

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2012, 23:24:25 »
Ülfet ve Berke Boyacı; teşekkür ederim ikinize de :) Menekşe hikayeleri yazıyorum. Hikayem de nick'im de hayal ürünü, korkmayın. :)

Scyther; anladığım kadarıyla biçimle daha çok ilgileniyorsunuz. Şahsi düşüncem, yazmaya yeni başlayanlara yardımcı olmak adına, hikayelerin içeriğiyle daha çok ilgilenip ona göre yorumlar yapmanızdır. Çünkü; asıl öğrenmek istediğimiz yazdığımız konu ve konuyu ele alış biçimimiz hakkındaki görüşlerinizdir.
Teşekkür ediyorum, beğenmenize sevindim...
bazen meraktan değil de merak edilenden gelir iyi olmayan şeyler, sen sen ol fazla merak edip kurcalama benden sana söylemesi...

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2012, 23:33:05 »
Galiba şekil bakımından biraz doluyum . :( Bir okuyucu olarak şekilsiz yazılar okuyunca ister istemez takıyorum. :)

Haklısınız aslında şekilden daha çok fikirle ilgilenmeliyim. Aslında foruma ilk başladığmda ki mesajlarıma bakarsanız aynı sizin görüşünüzü savunuyordum ama artık bu foruma gelen kişilerin hayal gücünden pek korkum yok. :)
Hayalince oku. Hayalinle yaz.

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2012, 23:56:29 »
Peki. Anlıyorum ama siz yine de okuyup not verin biz yenilere, bizim açımızdan çok daha iyi olur. Taktir edersiniz ki; biçim rahatlıkla değiştirilebilecek bir unsur.

*Vakit ayırıp okuduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 00:50:05 »
Birkaç devrik cümle ve imla hatası gözüme çarptı fakat yazmaya devam ettiğiniz sürece bunları kolayca aşacağınızı umuyorum. Betimlemeler de gayet güzel.

Ayrıca öykü hoşuma gitti, devamı gelecekse memnuniyetle okurum.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2012, 00:56:38 »
bir başka Menekşe hikayesi daha eklediğini bana geç söylemene bozuldum -_- Ama eklemene sevindim :D Güzel yazıyorsun aşkım diğer hikayelerini de görmek dileğiyle :)

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2012, 12:06:42 »
Teşekkür ederim aşkım :)

Denaro Forbin; doğru söylüyorsunuz. Siz söyledikten sonra baktım da dikkatsizce yazmışım, imla ve noktalama hatalarım var. Devamı gelmeyecek, bu öykü bu kadar. Yalnız Menekşe öykülerine devam ediyorum, umarım onlar da hoşunuza gider.
Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Morfeus

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2012, 18:07:56 »
Mor güller...Hikayenizi okurken duygulandım.Menekşe'ye de üzüldüm doğrusu.Arkadaşların belirttiği ufak tefek hataların da zamanla giderileceğine inanıyorum ve Menekşe hikayelerini takip ediyorum.:)
αуηα∂α göя∂üğüм уüzüη, ∂υ∂αğı gαм gözℓєяι нüzüη. вєη gє¢єує нαρѕσℓмυşυм, α∂ı ναя кєη∂ι уσк güη∂üzüη.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2012, 20:36:26 »
Alıntı
Scyther; anladığım kadarıyla biçimle daha çok ilgileniyorsunuz. Şahsi düşüncem, yazmaya yeni başlayanlara yardımcı olmak adına, hikayelerin içeriğiyle daha çok ilgilenip ona göre yorumlar yapmanızdır. Çünkü; asıl öğrenmek istediğimiz yazdığımız konu ve konuyu ele alış biçimimiz hakkındaki görüşlerinizdir.

Bu sitede biz biçimle de epey ilgileniriz. Çünkü her birimiz yazan kişiliğimizle biçimsel açıdan da doğru ve güzel görünmek isteriz. Bazen yanlış bağlaçlar bazense paragrafların konumu eleştirilir, tavsiye verilir. Yani özetle, bu forumda biçim de konu kadar önem taşır. Çünkü yazılar içerikleriyle olduğu kadar biçimleriyle de mükemmele ulaşsın isteriz.

Evet, bu gibi tavsiye ve eleştiriler yazarın iyiliği için yapılır :). Forumda da pek çok kişinin hikayesine yapılmıştır.

Öyküleriniz gördüğüm kadarıyla fantastik ya da bilimkurgusal değil. Bu nedenle bu tür hikayelerinizi Düşler Limanı'na açmanızı öneririm. Zira iki hikayenizi de oraya taşıyorum.

Duygu yüklü yazılarınız için ellerinize sağlık :).

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2012, 21:03:13 »
Biraz sert dille uyarsanız da teşekkür ediyorum, dikkatli olmaya çalışırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2012, 21:22:17 »
Hiçbir şekilde sert dille uyarmadım. Forumdaki genel mesajlarıma bakın, normal tavrım olduğunu anlarsınız. Yeni yazılarınızda başarılar.