Kayıt Ol

İnsanoğlu 800 yaşına kadar yaşayabilir

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
İnsanoğlu 800 yaşına kadar yaşayabilir
« : 07 Şubat 2008, 16:20:27 »

İngiliz uzmanlar, maya mantarlarının genleriyle oynayarak ömrünü 10 kat uzatmayı başardı. Araştırma ekibi, buradan yola çıkarak insanın da 800 yaşına kadar yaşayabileceğini savunuyor. Bazı uzmanlara göreyse bir insan en çok 120 yaşına kadar yaşayabilir.
      Ölümsüzlük... İnsanoğlunun varoluşundan bu yana peşinde koştuğu rüya. Bilim dünyası bugüne kadar, yaşlanmanın etkilerini azaltan, ömrü uzatan çeşitli araştırmalarla karşımıza çıktı. Bir grup İngiliz bilim adamının yürüttüğü DNA araştırmalarıysa tartışmaları çok daha ileriye götürüyor.
      Haberin devamı Zira İngiliz uzmanlar, DNA yapısından yaşlanmayla ilişkili iki geni çıkarttıkları maya mantarının ömrünü 10 kat uzatmayı başardı.
      Bilim adamları, gelecekte aynı yöntemle insan ömrünün de uzatılabileceğine hatta 800 yaşına kadar yaşamanın mümkün olabileceğine inanıyor.
      Ancak bu durum bilim dünyasını da ikiye böldü.
      Zira kimi uzmanlar, teknik olarak 800 yıl yaşamak mümkün olsa da pratikte insan bedeninin de bir sınırı olduğunu düşünüyor. Bu sınırın da 120 yıl olduğuna inanılıyor.
      Uzmanlar, bu yaşa kadar bedenin sağlıklı kalabileceğini ancak sonrasında büyük fiziksel sorunların baş göstereceğini söylüyor.
      Ölümsüzlüğün ne kadar hayal, ne kadar gerçek olduğunu gelecek araştırmalar belirleyecek.
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: İnsanoğlu 800 yaşına kadar yaşayabilir
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2008, 19:21:29 »
8000 yıl daha Dünya varolursa yaşarız tabi neden olmasın :D

Sonra toplu ölümler olsun ve Dünya tamamen mahvolsun.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2008, 19:22:20 »
ben istemem o kadar yaşamak :) dünya kötüye gidiyor o zamanları görmek istemem açıkcası..Her şey tanıyla var ;)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2008, 01:05:40 »
Allah bilir insanoğlu 800 yıl daha Dünya üzerinde bulunsa onun insana benzer bir hali kalmaz... ;D ;D ;D ama çok ilginç ve ayrıca maya mantarlarındaki o iki genin maya mantarlarının üzerindeki etkisi farkedilmemiş olabilir veya o genler insanlarda ek olarak başka görevler yapıyor olabilirler... yani kısacası insan genleriyle oynanmaması gerektiği apaçık ortada... çok kötü durumlar ortaya çıkabilir...

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2008, 01:09:09 »
Valla o yaşıma kadar yaşamak istemem ha ben aynı ben olarak kalıcaksam kırışmıyıcaksam fiziksel özelliklerimi kaybetmiyiceksem, kalıtsal hastalıklarım olmıyıcaksa neden olmasın gibi bişi demiyicem çünkü sıkıcı olur ya ;D ;D Sağol Balımmm ;D

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2008, 11:00:41 »
800 yıl yaşamak isterdim be deneyi benim üstümde yapabilirler :D

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2008, 17:33:05 »
Valla o yaşıma kadar yaşamak istemem ha ben aynı ben olarak kalıcaksam kırışmıyıcaksam fiziksel özelliklerimi kaybetmiyiceksem, kalıtsal hastalıklarım olmıyıcaksa neden olmasın gibi bişi demiyicem çünkü sıkıcı olur ya ;D ;D Sağol Balımmm ;D
Sende çok şey istiyorsun petek :P bende istemem hatta ben şimdi öleyim kurtalayım sizde benden kurtulun :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2008, 17:40:51 »
Yaşamanın bir anlamı kalmaz.Bence yaşam hızlı ama mutlu geçsin yeter.Sonunda bir huzura varamadıktan sonra insan ne yapsın 800 yılı..Bu durumda Dünya bize yetmez ayrıca.Kaynaklar inanılmaz şekilde hızlı tüketilir.Ve genleriyle oynanan insanda hiç şüphesiz kalıcı değişikler,zararlar ortaya çıkacak.İnsan böyle daha güzel,daha anlamlı...

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2008, 17:50:33 »
hatta sınavlar başlamadan ölelim :D

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2008, 19:46:26 »
yaa ben şimdiden sıkıldım yaşamaktan  :-\ ne 800 yılı yaa  :o bir an önce bitse şu ömrüm diyorum ama nerdeeee  :-\
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2008, 08:00:28 »
Dünyanın doğal yapısıyla bu kadar oynamak hiç iyi değil :(

Çevrimdışı roach

• **
  • 218
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2008, 08:13:32 »
bi kerem yaslanmayla ilgili geni cıkarttılar tamam ama biz mantar mıyız yau 800 yıl surekli buyudugunu dusunsene... böüü  ;D bakıs acısı tabi ama 800 yıl yasamak istemem sahsen gercekten bi yerden sonra asırı bayar... yasa yasa nere kadar hepimiz bekliyoruz iste kendimiz icin guzel bisi bulalım diye sonrası kimin umurunda  ;)
Just an act
An impossible divorce
That put the life in to you
It’s too late to abort

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2008, 09:47:34 »
Sende çok şey istiyorsun petek :P bende istemem hatta ben şimdi öleyim kurtalayım sizde benden kurtulun :D

Yaaa balımm kızarım  sana  >:(  nereye ölüyosunnn

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2008, 11:18:21 »
Nereye ya daha 800 yıl yaşayacağız azıcık sabredin :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Şubat 2008, 12:55:32 »
Bilmem öyle esti :P
Nereye ya daha 800 yıl yaşayacağız azıcık sabredin :P
800 yıl fazla ya :P yaşayaamm ben o kadar