Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi
« Yanıtla #45 : 16 Aralık 2010, 20:36:40 »
1 yıl önce çıkması gerekiyordu, değil mi? Akıbeti hakkında bilginiz var mı?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 16 Aralık 2010, 20:40:55 »
1 yıl önce çıkması gerekiyordu, değil mi? Akıbeti hakkında bilginiz var mı?

Aynen öyleydi. Yanlış hatırlamıyorsam Laika'nın sitesinde tahmini bir tarih bile yazıyordu fakat şimdi "Yakında" dışında hiçbir şey yazmıyor.

Akıbetine dair bir bilgimiz yok bu bakımdan. Aynı belirsiz durum, yine 1 seneyi aşkındır beklenen Ejderha Mızrağı'nın Kumsaati Büyücü Ejderhaları kitabı için de geçerli.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Aralık 2010, 10:14:00 »
İlginç bir şekilde 'Değişimler' serisine geçti yayınevleri. Değişimler serisinin 1 ve 2. kitaplarını aldım ben şu an 2. yi okuyorum. Bir bocalama olmuyor değil. Arada kopuk kalan zaman dilimleri var.

Çevrimdışı Oranos

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 13 Şubat 2011, 11:57:14 »
Şafağa geçiti yeni elime aldım ve okuyorum.

Sıralama için teşekkürlerde Hayalet Kral'a kadar Drizzt'in maceraları anlatılmıyor mu ?

Ayrıca serinin tüm kitapları elimde. ( Değişimlere kadar )

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Şubat 2011, 00:40:00 »
Gerçekten çok merak ediyorum, acaba birileri Elminster Serisinin son iki kitabını yayına sürecek mi? Hakkında bilgisi olanlar var mı?

Çevrimdışı Oranos

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 18 Şubat 2011, 18:13:20 »
Gauntlgrym kitabı hakkında bilgi verecek var mı ?The Collected Stories: The Legend of Drizzt hakkında bilgi verecek var mı ??

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 15 Mayıs 2011, 14:38:21 »
"Unutulmuş Diyarlar" adlı serinin tüm kitapları Türkçeye çevrilmiş durumda mı ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 15 Mayıs 2011, 16:23:27 »
"Unutulmuş Diyarlar" adlı serinin tüm kitapları Türkçeye çevrilmiş durumda mı ?

Eğer mesaj attığınız bu konunun ilk mesajına baksaydınız hangileri çevrildi hangileri çevrimleyi bekliyor, geniş bir liste ile cevabı bulabilirdiniz. İlk mesaja bakmanızı öneririm.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #53 : 19 Mayıs 2011, 11:46:26 »
Gauntlgrym kitabı hakkında bilgi verecek var mı ?The Collected Stories: The Legend of Drizzt hakkında bilgi verecek var mı ??

Gauntlgrym Unutulmuş Diyarlar Neverwinter serisinin birinci kitabıdır. Kitap Hayalet Kral'dan sonra yaklaşık 30 yıl sonrasını anlatıyor. Drizzt ve Bruenor kayıp Gauntlgrym'i bulmak için yola çıkarlar. Söylentilere göre Gauntlgrym'da kadim hazineler ve gizli bilgiler varmış. Fkat onlar bu kadim yere yaklaşırken, Jarlaxle ve onun cüce arkadaşı Athrogate bir hata yapar. Eğer bu büyü gerçekleşirse Neverwinter şehrinin sakinleri yok olabilir. Öyle bir tehlike ki Jarlaxle onu durdurmak için bütün hayatını riske atar. Fakat o duracak gibi gözükmemektedir. Ve bu yüzden iki kişiden yardım ister: Drizzt ve Bruenor.

Çevrimdışı zenix

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 04 Temmuz 2011, 18:59:46 »
Ufak bir sorum var acemiliğimi mazur görün; ben çoğu yere sormama rağmen kara elf üçlemesini bulamadım (2. el kitapçılarda) ve buzyeli vadisinin 1. ve 2. kitaplarını aldım okumaya başlarsam bir eksiklik hissedermiyim ?
Sevgili dost, merhameti gördün mü ?
Tamam, söyleme biliyorsan yerini.
Bari hayatta olduğunu haber ver.
 " Merhamet ölmedi değil mi? "

"Freedom Forever"

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #55 : 04 Temmuz 2011, 19:01:53 »
Aynı sorunun bir benzerini ben sormuştum cevap "Drizzt do Urden'i tanımadan orta yerden başlamak büyük yanlıştır bence." benzeri bir şeydi.
May the force, be with you.

Çevrimdışı zenix

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 04 Temmuz 2011, 19:06:35 »
O zaman kara elf üçlemesinden başlayacağız yapacak birşey yok. :/
Sevgili dost, merhameti gördün mü ?
Tamam, söyleme biliyorsan yerini.
Bari hayatta olduğunu haber ver.
 " Merhamet ölmedi değil mi? "

"Freedom Forever"

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 04 Temmuz 2011, 19:56:08 »
Sadece Karaelf Üçlemesini okumuş biri olarak, daha fazla ufkumu açmanın mantıksız olduğu kanısındayım. Bazen, tamamen kendimden kaynaklanan sebeplerden ötürü, beğenmiyorum, ya da bu kadar uzatılması (serinin), konuyu asıl olan odağından uzaklaştırıyormuş gibime geliyor. Ama Drizzt'a ilk üç kitapta tek bir sözüm bile olmadı, beğendim hazretlerini. Elminster'e gelecek olursak, Saga'sında birazcık kolay çözülebilen, süper kahraman etkisi uyandırdı bende. Bundan çok hoşlanmadım. Ama saygım sonsuzdur. Saygılar yeniden.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #58 : 04 Temmuz 2011, 20:08:34 »
Ufak bir sorum var acemiliğimi mazur görün; ben çoğu yere sormama rağmen kara elf üçlemesini bulamadım (2. el kitapçılarda) ve buzyeli vadisinin 1. ve 2. kitaplarını aldım okumaya başlarsam bir eksiklik hissedermiyim ?

Aslında "Karaelf Üçlemesi", "Buzyeli Vadisi Üçlemesi"nden daha sonra yazıldı. Lâkin dediğiniz gibi kronolojik olarak "Karaelf" ile başlamak daha doğru olabilir. Yine de çok gerekli bir ihtiyaçsa evvela "Buzyeli"ni okumanın aşırı sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

Ama tam manada zevk için okuma rehberini takip etmek en doğrusu, karar sizin. :)

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Temmuz 2011, 22:37:10 »
Kristal Parçası bana Karaelf Üçlemesi'nden sonra çok yavan ve sıkıcı geldi. Yarıda bıraktım açıkçası.
Onun yerine Örümcek Kraliçe'nin Savaşı serisine başladım. Çok daha akıcı-tabii bunda benim drow sevdamın da etkisi olabilir ;D