Kayıt Ol

İkariam

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
İkariam
« : 24 Ocak 2013, 16:48:18 »
Aslında çoğunuz oyunu duymuşsunuzdur. Oyun Travian ile benzerlik göstermektedir lakin traviandan daha eskidir. (En azından ben bir 6 sene önce oynuyordum oyunu :D ). Oyun Strateji tabanlı bir oyundur. Kendi şehrinizi kurar etrafını surlarla çevirirsiniz, adanızda bulunan madenleri toplar, adada tapınağı bulunan tanrıya hediyeler sunarsınız, ticaretle uğraşır, ordu kurar, akademide değişik araştırmalar yaparsınız :)

Bence oyun gerçekten güzel. Gerek grafikleri gerekse yapısı bakımından çok eğlenceli ve hoş. Oyunun özelliklerinden biri ise oyunu tek başınıza oynamanın sıkıcılığıdır. Arkadaş çevrenizle üye olursanız gerçekten çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Oyun yenilenmeye gitmiş ve grafiklerini bir kademe daha yükseltmeyi başarmış. Ayrıca oyun web tabanlı ve ücretsiz. Forumda başlığını göremeyince ne yalan söyleyeyim üzüldüm çünkü bu oyunu rıhtımın sevebileceğini düşünüyorum :) Söylemeyi unuttum oyunda ittifak kurabiliyoruz. Belki
Rıhtım olarak oyunda faal olan küçük bir grup kurulabilir :)

Üye olacakların Dünya seçerken Omegayı seçmelerini rica ediyorum (en alt seçenek) çünkü aynı dünyada olursak birbirimizle oynayabiliyoruz :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: İkariam
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2013, 19:50:55 »
Uzun süre oynamıştım bu oyunu, güzeldir de şöyle bir durum var. Oynamak için çok uzun vakitler başında zaman harcamanız gerekiyor. Gerek yok, ben o kadar hızlı gelişeyim istemiyorum, arada sırada girerim oyuna diye düşünebilirsiniz, yanılırsınız. :) Çünkü etrafınızdaki oyuncular sizi rahat bırakmıyor. Size güçleri yetiyorsa sürekli ham maddelerinizi yağmalıyorlar. Bir kere bütün ham maddeleriniz yağmalanıp, ordunuz yok oldu mu o hesabı eski haline getirmek de zor olur. Benim başıma hiç gelmedi de işte her gün ilgileniyordum oynarken. Ama bir denemekten zarar çıkmaz, vakti olanlar oynasın. Hatta ittifak kurarsanız size bir tavsiyem olsun. Oyuna başladığınızda oyun sizi birbirinizden uzak yerlere atacak. Şehriniz belli bir seviyeye gelince ikinci şehri kurabiliyorsunuz. Bu ikinci şehirlerinizi, haritada, çok yüksek seviyeli şehirleri olan oyuncuların olmadığı, sakin bir yere kurun. Sonra ilk şehirlerinizi terk edin(o şehir yok olacak). Oyuna sıfırdan başlamış olacaksınız yeni şehrinizden ama yakın olmak size çok büyük avantaj sağlayacak. Birbirinize yakın olduğunuz için aranızda yapacağınız ham madde ticareti de hızlı gerçekleşecek, biriniz saldırı aldığında diğerlerinin yardıma koşması da çabuk olacak.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013, 09:59:39 »
Yada birbirinize link yollarsanız oyun arkadaşlarınızda beraber sizi aynı adadan başlatır,Epsilonda oynuyorum AYYILDIZ ittifağındanım

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2013, 12:48:46 »
Yada birbirinize link yollarsanız oyun arkadaşlarınızda beraber sizi aynı adadan başlatır,Epsilonda oynuyorum AYYILDIZ ittifağındanım
Öyle de bir şey var artık değil mi. :) Bizim zamanımızda yoktu öyle şeyler, hayat size güzel.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2013, 14:01:32 »
Öyle de bir şey var artık değil mi. :) Bizim zamanımızda yoktu öyle şeyler, hayat size güzel.
Çok mu yaşlıyız ne ? :D
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2013, 14:03:42 »
Çok uzun süre oynadım oyunu. Phi'de oyun 20.liği, Rho'da oyun 50.liği gibi efsanevi hesaplarım oldu. Eco'nun dediklerine katılıyorum. Güzel açıklamış durumu. Bir kaç kelamda ben tavsiye vereyim, insanların genel hatası oyunu bir savaş oyunu olarak görmek oluyor. İkariam bir ticaret ve diplomasi oyunudur. Yağmalamak için ihtiyacınız olandan fazla kara ordusu bulundurmayın. Size gelen yağmaya karşı ise limanı geçirmeyin. Neredeyse herkes kara ordusuyla iş yapıyor oyunda. Gelip limanınıza toslayınca uğraşmıyorlar sizinle. Bir diğer meselede diplomasi, oyunda etrafınızda ki oyunculardan kimle iyi kimle kötü olduğunuzu bilin. Bu çok öncemli birşey. Birkaç şey ise şansınıza bağlı. Adanızdakilerin bağışa önemi, yakın çevrenizde yağma bolluğu gibi durumlarda olursa oyunda çarçabuk yükselebilirsiniz.

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2013, 14:16:29 »
2009 dan beri oyunu oynarım yaşım 27 benden yaşlı olup olmadığınızı bilemem ama artık oyunda korsan baskınları da var her ay korsan sıralamasında dereceye girenlere milyonlarca kaynak hediye veriliyor ve korsan sayesinde de oyuna bayağı bir eskiye nazaran hareket geldi

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2013, 17:23:10 »
Evet korsan yeniliğini bende fark ettim lakin kimse ilgilenmiyor çünkü iki gündür korsan bölümüyle ilgileniyorum ve şimdiden 57. liğe yükseldim :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar