Kayıt Ol

Favori Karakteriniz?

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori Karakteriniz?
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2009, 22:05:11 »
Benim Zaknafein şu anlık 50. sayfadayım :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 08 Ocak 2009, 00:28:52 »
Benim Zaknafein şu anlık 50. sayfadayım :P

Zak 'farklı' duruşuyla favori olmayı hak ediyor zaten. :)

Çevrimdışı Eren

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2009, 22:41:01 »
Kesinlikle favori karakterim Zaknafein!
Ancak merak ettiğim bir nokta var; bu seriyi türkçeye çevrildiği dönemden itibaren hızla okudum ama gördüğüm kadarıyla ilk üçlemeden sonra yavaş yavaş drizzt geri planda kaldı anlatımda; Entreri'nin hikayesinin de dahil edilmesiyle biraz soluklandı ama olmadı. Sonuçta Drizzt'in bir kara elf olması enteresandı ve ilgimi çekiyordu onu okumak şimdiyse eski isteği duymuyorum. Acaba aranızda Drizzt karakterinin silikleşmesine tepkisi olan var mı merak ettim. Belki daha önce fikir bildirmişsinizdir; yeniyim daha buralarda, inceleyeceğim.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #18 : 09 Nisan 2009, 09:40:59 »
Unutulmuş Diyarlar geniş bir evren. Dolayısıyla gelişen olayların tümü Drizzt'in başından geçmiyor. Aslında ben de geçmemesi taraftarı olanlardanım. Bir noktadan sonra merhametli kahramanımız can sıkıcı bir hale gelebiliyor, ve insan yeni tatlar okumak istiyor. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Nisan 2009, 13:50:30 »
R.A Salvadore değerli bir yazar, ama oranı tuturamadı. İlk üçlemesinde okuyucuya verdiği tadı ve heyecanı devam ettiremedi gibi görünüyor. Drizzt'in çok fazla önplana çıktığını ve hikayenin onun etrafından dönemsinden yakınan kısım çok, ama senin dediğin de doğru. Görüldüğü üzere bir orantısızlık var.

Drizzt silikleşti evet. Çok fazla merhamet, çok fazla içsel karmaşa içinde yaratıcı harcadı onu. Halbuki,onun gibi bir karakterden çok daha iyi şeyler çıkabilirdi. Her kahraman acı çekmelidir. Yoksa, kahramanlık için yeterince pişmiş ve olgunlaşmış olmaz. Ama Drizzt'inki artık mazoşistliğe gitti!

İlk üçlemedeki hali, her zaman kalbimizde ayrı olacaktır.

not: "dans eden palalar" tanımını çok gözümüze sokması da Drizzt'ten soğuttu okuyucuyu. Bu sadece nednelerden biri.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2009, 18:00:55 »
size katılan varmı bilmiyorum ama ben onlardan biri değilim drizztin tamamiyle ön plana çıkmasını beklediğim tek karakter o yüzden seriyi yarıda bıraktım tepki olarak ( sanki bir faydası olacakmış gibi...) :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Mayıs 2009, 04:04:56 »
En sevdiğim karakter Pharaun ondan sonrada Cyric, Entreri ve Jarlaxle.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Haziran 2009, 20:01:39 »
Jarlaxle diyorum. Drizzt'in maceralarının anlatıldığı tüm kitapları okumuş biri olarak Jarlaxle her zaman güçlüdür.
Spoiler: Göster
Baenre ailesinden olup dışlanmış, Menzo'da hayatta kalmış, üstüne en güçlü çeteyi oluşturmuş birinden bahsediyoruz. Drizzt bile onun yardımına muhtaç kalmıştı.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2009, 21:12:59 »
Jarlaxle kaliteli karakter bende çok severim ama ;

Spoiler: Göster
Crenshinibon'u görünce resmen yıllarca yürüttüğü gizlilik politikasından tut Bregan'daki konumuna kadar herşeyi berbat etti. Tamam efsun çok güçlü ama Jarlaxle kadar zeki ve kurnaz adamın önceden düşünmesi lazımdı. Birde Captain Jarlaxle ailesinden sürülme değilde benim hatırladığım kadarıyla üçüncü erkek evlat olarak Lloth'a kurban edilmişti ancak Lloth onu yaşatarak Menzo'da ki kaos elçisi yapmıştı. Bu arada Jarlaxle'yi o kadar okuduktan sonra Baenre olduğunu görmekte cidden büyük bir sürprizdi.

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2009, 21:17:51 »
Gözden kaçmış diyelim :). Ben nedense erkek olduğu için, er ya da geç ölecek oluğunu bildiği için kendi kaçtı diye hatırlıyorum. Hatalıysam affola :) Ancak herkes Crenshinibon için aynı şeyi söylüyor. Şu unutulmamalı o bir anarşist, oyuncu ve bence eğlenmesi için Crenshinibon kullanan yine kendisiydi. Son olarak Bregan'daki konumuna gelince Bregan'ın kurucusu ve en güçlüsü olduğuna göre pozisyonunu kaybetmesine imkan yok. Magical itemlerini bilen bilir...

edit= alıntı beceriksizliği
edit2= edit nedenini unutmak :)

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2009, 21:22:55 »
Bence Entreri olmasaydı Jarlaxle'yi öldürür bir kenara atarlardı. Jarlaxle crenshinibon'a gerçekten kendini kaptırmıştı, kendisine sorsan efsunu kendi kontrol ediyordu ama Jarlaxle gibi bir dehanın kendi birliğinde onun yerine geçecek yeni kişiler bile düşünülüyorsa tehlike vardır. Bence gerçekten de an meselesiydi iktidarı kaybetmesi.

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Haziran 2009, 21:43:49 »
Dediğim gibi iktidarı kaybetmesi söz konusu değil. Okuduysan eğer şapkasının tüyü bile nelere kadir. O adamı yıkamazsın. Ayrıca bu konu değiştirilemez düşüncelerin konusudur. Çok tartıştım tanıdıklarımla. Bir de zaten adamın umrunda değil ki artık Bregan. Adam eğlencesine bakıyor. Ayrılmıştı en son zaten Bregan'dan.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #27 : 28 Temmuz 2009, 14:16:08 »
Zaknafein ve Jarlaxle diyorum ben de. Tabii ki Drizzt'ten sonra... Ama içsel karmaşalarında kaybolmayan Drizzt.  Belwar Dissengulp da bayağı sevdiğim bir karakterdir. (Bivrip!) Bruenor'u da ne kadar sevsem de Flint Fireforge'un gölgesinden bir türlü kurtulamadı benim için.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Asilon

• Asilon
  • *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Temmuz 2009, 18:43:02 »
Benim favori karakterim Montolio Debrouchee. O olmasaydı Drizzt bu kadar usta olmazdı.
Duygularımı şiirlere anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü ben bir müzisyenim....

malkavian

« Yanıtla #29 : 02 Ağustos 2009, 23:27:14 »
Artemis Entreri. İnsan olmasına rağmen bir drowa denk dövüşen insan. Ayrıca drizzt in bütün duyularını içindeki 'avcı' ya bıraktığı anlar.