Kayıt Ol

Baskısı tükenmekte olanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Baskısı tükenmekte olanlar
« : 29 Ocak 2013, 17:32:03 »
Arkadaşlar forumda böyle bir başlık aradım ama bulamadım. Konu şu çoğu okur baskısı tükenmekte olan kitapları canı çıkana kadar arıyor. Buna baştan çözüm getirmek için bu başlığı açtım. Bu başlıkta şu kitabı bu sahafta gördüm gibi konuşmalara yer vermeyelim bunun yerine daha yeni baskısı tükenmekte olanlara yer verelim ki okuyan üyelerimiz o kitapları almak istiyorlarsa hızlı davransınlar :) Ben başlayayım:

1-Vakıf serisinin kitaplarının baskıları teker teker tükeniyor, İthaki bu aralar yeni telifler peşinde koştuğundan ikinci baskıların olup olmayacağı belli değil gördüğünüz yerde toplayın kitapları :)

2-Belgariad Serisinin şimdiden 1. ve 3. kitaplarının baskıları tükenmiş durumda. Bizzat Metis Yayıncılığı aradım ve bu serinin başka baskılarının olmayacağını öğrendim yani şuan piyasadakiler son kitaplar ve diğer kitapların baskıları da yakın zamanda tükenebilir :(
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Baskısı tükenmekte olanlar
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2013, 18:00:33 »
Forumumuzun sevgilisi Elric'in kitaplarını çok büyük ihtimalle Kadıköy Akmar Pasajı'nın alt katında bulabilirsiniz.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013, 18:08:16 »
Belgariad'a yeni baskı gelmez zaten. pdf. olarak nette var. Korsan'ı tavsiye etmiyorum ama okumak isterde kitabı bulamazsan pdf. olarak okuyabilirsin.

Vakıf'a ise yeni baskı gelir. Gelip geçici bir kitap değil sonuçta. Evet, kimse akın akın almıyor, baskıları 3-4 ayda tükenmiyor ama 3-4 senede bitiyordur. İthaki'de kitabın kültlüğünü biliyordur zaten. Vakıf'a illaki yeni baskı gelir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2013, 18:36:21 »
Robert Silverberg'ün Gecekanatları kitabı (İthaki basmıştı) tükenmek üzere. Tükendiğinde de yeniden basılmayacak. Çok tatlı bir kitap. Tükenmeden alın :).

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2013, 18:42:01 »
Robert Silverberg'ün Gecekanatları kitabı (İthaki basmıştı) tükenmek üzere. Tükendiğinde de yeniden basılmayacak. Çok tatlı bir kitap. Tükenmeden alın :).

Hehee, şans eseri birkaç gün önce sipariş etmiştim ilknokta'dan :D

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2013, 19:10:23 »
Bende ilknokta listeme ekledim ve sevindirik oldum. Çünkü kargoyu ilknokta ödüyor eğer Gece Kanatları listenizdeyse.

Kitap iki liraya gelmiş oldu.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2013, 19:52:15 »

Abla harikasın :D Zaten Yosun Abla Fuarda alıyorken kafama koymuştum almayı üstüne radyo yayınlarından birindede konusu geçmişti. Süper oldu şimdi direkt arıyorum ilknoktayı bana ayırsınlar :D

Not: Bakın başlığın faydaları görülmeye başlanıyor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2013, 02:24:42 »
Öncelikle zamanlamam için herkesten özür dilerim. Vermiş olduğum en iyi karar olmadığının farkındayım ama belki birilerinin işine yarar umuduyla paylaşıyorum. Metis bilimkurgu serisi kapsamında çevrilen Philip K Dick'in Alfa Ayının Kabileleri, Yüksek Şatodaki Adam, Gökteki Göz ve Vulcan'ın Çekici isimli kitaplar an itibariyle şurada satılıyor.
Spoiler: Göster
Gittigidiyor'da Philip K Dick kitapları satılıyormuş hemen yayalım.(teyit edildi  ;))
Kitapları bulmak biraz zor, belki arayıp bulamayanlar vardır diye haber vereyim dedim.
Not: Kitapların baskısının tükendiğinin farkındayım ama paylaşacak daha iyi bir yerde bulamadım açıkçası. Fazla aramadığımı da itiraf edeyim.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2013, 02:29:55 »
Metis bilimkurgu serisi kapsamında çevrilen Philip K Dick'in Alfa Ayının Kabileleri, Yüksek Şatodaki Adam, Gökteki Göz ve Vulcan'ın Çekici isimli kitaplar an itibariyle şurada satılıyor.

40 lira nedir arkadaş ya. Küstüm almıyorum.

Gittigidiyor'da Philip K Dick kitapları satılıyormuş hemen yayalım.(teyit edildi  ;))

Espriye de gülmedim değil.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2013, 23:06:41 »
Arkadaşlar üzülerek söylüyorum, ünlü Gediksavaşları Serisi'nin kitaplarının baskıları bitmeye başladı.
Ana serinin 1. ve 3. kitaplarının baskıları bitmiş durumda. Serinin devam kitaplarından Krondor Üçlemesi: Tanrıların Gözyaşı'nın da baskısı uzun süredir yok.
Ana serideki eksiklerin onarılacağını düşünsemde devam kitapları için o kadar olumlu bakamıyorum. Okumaya hevesli olanların (ki harika bir seridir, önümüzdeki günlerde Tanrıların Gözyaşı'na başlıyorum) ana seriyi hızlıca okuyup devam etme kararı alırlarsa devam kitaplarını en kısa sürede temin etmelerini tavsiye ederim. :)
Kara Dalamar