Kayıt Ol

Fantastik mekanlar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik mekanlar
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2013, 20:11:12 »
Bence Kayıp Rıhtım gayet fantastik bir mekan. Kategorilerin arasından troller bile çıkıyor *-*.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2013, 20:47:11 »
Aha da budur efendim. Roros/Norveç. Hava sürekli böyle. Loş bir ortam. Ve kar. Daha ne isterim ki? Çok şirin.

Alttaki hikayeyi okumadığını varsayıyorum :) :). Bende yazdıklarınızın hepsine katılıyorum ancak güz vakti ormanlar çok hoşuma gitmiştir her zaman.Yok cannıııım güz alacakaranlığın ejderhalarıyla bir alakası yok.Hogwards da fantastik neler var demişler.Sevimli hayatlerler,Hareket eden merdivenler,gizli geçitler var daha ne olsun.

Antalya'dan Kanada'ya Taşınan Türk,
Spoiler: Göster
Sevgili Günlük

12 Ağustos
Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel.
Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için  sabrımı zorluyorum.

11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler

anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.

2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını  seyretmek için gece kalktım. Tıpkı kartpostal gibi.

Dışarı çıktık,  merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım).

Kar temizleme makinesi (belediye'nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık.

Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum.

12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı

seviyorum.

19 Aralık
Dun gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası  çok güzel bir yer fakat kürekle

kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme  makinesine Lanet olsun!

22 Aralık
Bu beyaz btan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su  topladı ve belim ağrımaya başladı.

Kar temizleme makinesinin ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinden izlediğini

düşünüyorum.

25 Aralık
S....ttiğimin yılbaşısı. Yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini
kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o op...u
ço........ğunu gebertecem. Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanılmadığını

anlamıyorum.

27 Aralık
Allahın belası dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinesinin en son  gelişinden beri 3 gündür karları kürekle

atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim

daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini biliyor musun ?

28 Aralık
Kuşbeyinli spiker yanılmış. 83cm daha yağdı. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara

saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı

ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim

4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı.

Arabamda yaklaşık 3, 000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her

yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayıs
Arabayı şehirde bir tamirciye GÖTürdüm. Yollara dökülen baş belası  tuzlar yüzünden arabamın kaportası

çürümüş.

10 Mayıs
Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve Antalya'ya bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. S..k..rim Kanada'yı da, karı

da, geyikleri de...

the AND

Bu kadar uzun olduğu için bende üzgünüm :(

Norveç'le Kanada'nın arasındaki bağı çözemedim. Kar yağışından bahsediyorsan eğer, 14 yıl Erzurum'da yaşamış biri olarak hikaye üzerimde pek de bir etki bırakmadı. Kış en sevdiğim mevsimdir. Sonbaharla yarışırlar hatta ama genelde ipi göğüsleyen kış olur.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2013, 20:55:26 »

Bu harikaymış ya.

“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Şubat 2013, 21:13:00 »

Norveç'le Kanada'nın arasındaki bağı çözemedim. Kar yağışından bahsediyorsan eğer, 14 yıl Erzurum'da yaşamış biri olarak hikaye üzerimde pek de bir etki bırakmadı. Kış en sevdiğim mevsimdir. Sonbaharla yarışırlar hatta ama genelde ipi göğüsleyen kış olur.

Hmm. Erzurumda oldukça soğuk olduğunu duymuştum.Kanada ve Norveç benzerliğini bulmak çok kolaydı aslında.Enlem dereceleri aynı.İkisinde de kar yağışı oldukça fazla.Oldukça fazla benzer yönleri var aslında.Şimdi düşündüğün zaman dört mevsim kış var,Türkiyenin geneli yazları sıcak ve kurak.Türkiyeden 4 mevsim kış bir yere gidince mutlu olunabileceğini düşünmemiş yazan arkadaş.

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2013, 19:08:51 »
 Benim sıralamam;

Yüzüklerin Efendisi - Barad dür.
Yüzüklerin Efendisi - Erebor.
Yüzüklerin Efendisi - Minas Tirith.

Vay arkadaş benim bu seriden çektiğim nedir..  :D
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Ekim 2013, 21:42:48 »
sırlar odası
slytherin ortak salonu
orta dünya
hogwarts
felsefe taşındaki satranç salonu
en çok sevdiklerim sadece bi tanesi harry potter hakkında değil :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Ekim 2013, 18:39:35 »
Aha da budur efendim. Roros/Norveç. Hava sürekli böyle. Loş bir ortam. Ve kar. Daha ne isterim ki? Çok şirin.

Alttaki hikayeyi okumadığını varsayıyorum :) :). Bende yazdıklarınızın hepsine katılıyorum ancak güz vakti ormanlar çok hoşuma gitmiştir her zaman.Yok cannıııım güz alacakaranlığın ejderhalarıyla bir alakası yok.Hogwards da fantastik neler var demişler.Sevimli hayatlerler,Hareket eden merdivenler,gizli geçitler var daha ne olsun.

Antalya'dan Kanada'ya Taşınan Türk,
Spoiler: Göster
Sevgili Günlük

12 Ağustos
Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel.
Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için  sabrımı zorluyorum.

11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler

anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.

2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını  seyretmek için gece kalktım. Tıpkı kartpostal gibi.

Dışarı çıktık,  merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım).

Kar temizleme makinesi (belediye'nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık.

Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum.

12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı

seviyorum.

19 Aralık
Dun gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası  çok güzel bir yer fakat kürekle

kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme  makinesine Lanet olsun!

22 Aralık
Bu beyaz btan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su  topladı ve belim ağrımaya başladı.

Kar temizleme makinesinin ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinden izlediğini

düşünüyorum.

25 Aralık
S....ttiğimin yılbaşısı. Yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini
kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o op...u
ço........ğunu gebertecem. Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanılmadığını

anlamıyorum.

27 Aralık
Allahın belası dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinesinin en son  gelişinden beri 3 gündür karları kürekle

atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim

daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini biliyor musun ?

28 Aralık
Kuşbeyinli spiker yanılmış. 83cm daha yağdı. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara

saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı

ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim

4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı.

Arabamda yaklaşık 3, 000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her

yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayıs
Arabayı şehirde bir tamirciye GÖTürdüm. Yollara dökülen baş belası  tuzlar yüzünden arabamın kaportası

çürümüş.

10 Mayıs
Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve Antalya'ya bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. S..k..rim Kanada'yı da, karı

da, geyikleri de...

the AND

Bu kadar uzun olduğu için bende üzgünüm :(
AghhjKASHJklaSDasŞDL:D

Ülkemizde de fantastik mekanlar var. Peri bacaları bana göre çok fantastik.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı safir

• **
  • 57
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Ekim 2013, 14:44:44 »
Hogwarts. Sahip olduğu ve olmadığı her şeyle başlı başına yeter bence.