Kayıt Ol

Anket

Kitabın adı ne olsun?

Silo Serisi 1 - Yün
3 (15.8%)
Wool Serisi 1 - Yün
11 (57.9%)
Wool Serisi 1 - Silo
3 (15.8%)
Wool Günlükleri 1 - Silo
0 (0%)
Yün Serisi 1 - Silo
2 (10.5%)

Toplam Oy Verenler: 17

Oylama kapandı: 15 Şubat 2014, 19:35:05

WOOL Serisi - Hugh Howey

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: WOOL Serisi - Hugh Howey
« Yanıtla #90 : 10 Şubat 2016, 17:05:43 »
Üçüncü kitap Toz'un çevirisi başlamış. Monokl editörü Rasim Emirosmanoğlu hem Twitter hesabında kitabı yan tutup kaç sayfa çevirdiğini kabaca gösterdi, hem de Facebook hesabında çevirdiği yerlerden birinden bir alıntı yaptı. Bir Lukas sahnesiydi bu arada. Ama 2. kitabı okumamışlar için spoiler olabilecek bir sahneydi.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #91 : 10 Şubat 2016, 17:27:30 »
Nasıl ulaşabiliriz?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı albatros

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 06 Ekim 2016, 06:29:15 »
Hort olacak belki ama ben de başlığı görünce, kitabı da dün bitirmişken yazayım istedim. Kitabı Kayıp Rıhtım tavsiyesi üzerine edindim. Üslubu her ne kadar benim beklediğimden çok daha basit olsa da yazarın oluşturduğu ortam tam aradığım umutsuzluk kokan ortamdı. Lakin devamını muhtemelen almayacağım çünkü bazı yerler o kadar o kadar uzatılmış ve okurken o kadar tekrar edilme hissi veriyor ki... Belki Silo'nun içinde yukarı aşağı inişleri ve o sıkışmışlık hissini vermek için böyle bir yönteme başvurmuş yazar ama ben ziyadesiyle sıkıldım. Hele Bernard'ın ben kötü karakterim diye her yerde bu kadar bas bas bağırması, kitabın alelacele bağlanmış sonu (500 sayfanın çoğu yeri yorucu detaylarla dolu olduğunu düşünüyorum) bu arkadaşların iki ve üçüncü kitaplarda neler yapacağına dair merakımı ne yazık ki uyandırmıyor.

Sağlık olsun.

Çevrimdışı Berweuli

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 06 Ekim 2016, 10:15:10 »
İlk kitabı severek okudum, ikinci kitap okunmaya hazır kütüphanemde bekliyor. Üçüncü kitabında çeviriliyor olduğunu duymak okuma sıramda Vardiya'yı öne çıkaracak. Güzel bir haber oldu benim için :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 06 Ekim 2016, 18:13:10 »
Hort olacak belki ama ben de başlığı görünce, kitabı da dün bitirmişken yazayım istedim. Kitabı Kayıp Rıhtım tavsiyesi üzerine edindim. Üslubu her ne kadar benim beklediğimden çok daha basit olsa da yazarın oluşturduğu ortam tam aradığım umutsuzluk kokan ortamdı. Lakin devamını muhtemelen almayacağım çünkü bazı yerler o kadar o kadar uzatılmış ve okurken o kadar tekrar edilme hissi veriyor ki... Belki Silo'nun içinde yukarı aşağı inişleri ve o sıkışmışlık hissini vermek için böyle bir yönteme başvurmuş yazar ama ben ziyadesiyle sıkıldım. Hele Bernard'ın ben kötü karakterim diye her yerde bu kadar bas bas bağırması, kitabın alelacele bağlanmış sonu (500 sayfanın çoğu yeri yorucu detaylarla dolu olduğunu düşünüyorum) bu arkadaşların iki ve üçüncü kitaplarda neler yapacağına dair merakımı ne yazık ki uyandırmıyor.

Sağlık olsun.
Kitapta bazı şeylerin bu kadar tekrar etmesinin sebebi o beş ana bölümün aslında farklı hikâyeler olması. Bu yüzden bazı şeyleri hatırlatmak istemiş yazar.
Vardiya Silo'yu tamamlayan ve merakınızı gerçekten uyandıracak bir kitap, bir şans verin derim.
Bu arada üçüncü kitap merak konusu. :D

Çevrimdışı albatros

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 07 Ekim 2016, 12:54:21 »
Hımm, acaba Vardiya'nın da bölümleri ayrı ayrı mı yazılmış ?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 07 Ekim 2016, 17:01:16 »
Evet, üç ayrı hikâye olarak ama Silo'daki kadar tekrar yok. Toz zaten direkt kitap olarak yazılıyor, bakalım o nasıl olacak?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 25 Mart 2017, 13:48:34 »
3. kitap "TOZ" da çok yakında geliyor. Monokl kapağın bir kısmını paylaşmış resmi twitter hesabında:

https://twitter.com/MonoklEdebiyat/status/845333245784928256

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #98 : 26 Mart 2017, 11:05:02 »
Evet efendim, geliyor. Şu an mail kutumda yatmakla meşgul :P Çevirisi Rasim'e ait. Ben de editörlüğünü yapacağım. Ama elimdeki çeviri bitince. Yaz aylarının şafağında doğuya doğru bakın.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 26 Mart 2017, 14:14:07 »
Uzun süredir bekliyordum, sevindirici bir haber...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 07 Nisan 2017, 14:19:07 »
Birkaç gün önce İhsan Tatari'nin son kitap Toz'un editörlüğüne başladığını gördük (kaynak: Goodreads). Adım adım geliyor.

#TeamJules

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #101 : 07 Mayıs 2017, 03:14:51 »
Toz'un editörlüğü an itibariyle bitti. Ve böylece bir serinin daha sonuna geldik. Silo'yla başlayan, Vardiya ile devam eden çetrefilli macera Toz adlı üçüncü ciltle birlikte bir nihayete eriyor. Toz'da sadece Juliette ve Solo'ya yeniden kavuşmakla kalmıyor, Silo Bir'de tehlikeli ve gizli kapaklı bir mücadele veren "Troy" ile kız kardeşinin akıbetini de öğreniyoruz. Hugh Howey cevaplanmadık soru, açıklanmamış bir gizem bırakmamış gerçekten de. Akıllarda kalan tüm soru işaretlerini giderdiği gibi serüvenin sonunu da güzel bir şekilde bağlamayı başarmış. Peki ne kadar tatmin edici? İşte orası tamamen size ve beklentilerinize kalmış.

Şahsen çok başarılı bulduğum yerleri de oldu, keşke olmasaymış dediğim yerleri de. Daha fazla açıklanmadığı için eksiklik hissettiğim ve düzgün bir sonuca vardığı için tatmin edici bulduğum kısımları da oldu. Juliette her zamanki gibi inatçılığıyla güçlü bir kadın karakter olarak gönülleri fethediyor. Troy bu kitapta daha aklı başında hareket ediyor. Darcy adlı yeni karakter hiç beklemediğiniz yerden vuruyor. Ve arada oldukça trajik şeyler de oluyor tabii... Ne de olsa bu bir Hugh Howey kitabı.

Silo'yla tanışmam 2013'te Kayıp Rıhtım'ın "Biz Bunu İstiyoruz" projesi kapsamında örnek bir bölümünü çevirmemle başlamıştı. Yayınevlerine bu kitabı dilimize çevirmeleri için hunharca baskı yapmaya hazırlanıyorduk. Ne ilginçtir ki tam da o sıralarda MonokL'un eserin yayın haklarını aldığını öğrendik. Proje yayınlanmadı diye üzülürken kendimi bir anda önce editör, sonra da çevirmen koltuğunda buldum. Üçüncü kitap Toz'da yine editör oldum. Elimden geldiğince akıcı ve temiz bir çeviri sunmaya çalıştım sizlere Rasim'le birlikte. Umarım bu son adımdan sizler de keyif alır ve tıpkı benim gibi "İyi ki okumuşum," dersiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 07 Mayıs 2017, 20:16:06 »
Eh, hayırlı olsun, şimdiden ellerine sağlık abi.

Yakın bir zamanda ilk iki kitabı tekrar okuma niyetim var ki üçüncü kitap için de güzel bir hazırlık olsun. :) Umarım kitabı yakın bir zamanda okuma şansı buluruz. İlk iki kitap her anlamda çok güzeldi, bakalım üçüncüsünde bizi neler bekliyor?∆

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 07 Mayıs 2017, 21:28:08 »
Bir seri daha kazasız belasız Türkçeye kavuşmuş oldu <3

Çevrimdışı Berweuli

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 08 Mayıs 2017, 10:29:04 »
Merakla beklediğim bir kitaptı hatta Vardiya'yı alıp kitaplığımda bekletiyordum. Artık raftan indirip Toz'unu da alıp okuma vakti gelmiş. Ellerinize sağlık :)