Kayıt Ol

Gotham

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Gotham
« : 06 Mayıs 2014, 19:27:41 »

Gotham
ismi sizde ne çağrıştırıyor? Gökyüzünde yarasa sinyalinin, sokaklarında silah sesinin ve masumların çığlıklarının eksik olmadığı görkemli metropol değil mi? Batman ile Joker’in, Bane’in, Penguin’in ve daha nice süper kötünün amansız çekişmelerine sahne olan, yüksek gökdelenlerle kaplı şehir. Peki Batman ortaya çıkmadan önce bu şehrin ne durumda olduğunu hiç merak ettiniz mi? Eğer ettiyseniz, Gotham tam da sizin merakınızı giderecek olan dizi.

Fox’un yapımcılığını üstlendiği dizi karanlığın şehri Gotham’ın, Bruce Wayne maskesini yüzüne geçirmeden önceki yıllarını konu alıyor. Bruce Wayne’in en yakın dostlarından ve en büyük yardımcılarından Komiser James Gordon’ın şehirle olan mücadelesini izleyeceğimiz dizide Bruce Wayne’in yanı sıra Poison Ivy, Penguin, Joker, Riddler gibi pek çok tanıdık ismin de geçmişini görme şansımız olacak. Ben McKenzie’in Komiser Gordon’ı canladıracağı dizi, 2014-2015 sezonunda izleyicilerle buluşacak.

Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bizi oldukça gaza getiren ve beklentileri yükseltmemize sebep olan fragmanla baş başa bırakalım. BURAYA tıklayarak fragmana ulaşabilirsiniz.

Sizce de olmamış mı?

Haber:
Tarık "KoyuBeyaz" Kaplan

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: GOTHAM Dizisinin İlk Fragmanı Yayınlandı!
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2014, 20:04:58 »
Ben hiç beğenmedim fragmanı açıkçası. Sinematik açıdan hiç bir numarası olmayan, The O.C.'de ki elemanın kasıntı bir oyunculuk sergileyeceği bir dizi gibi duruyor. Yayınlanmasına çok var gerçi daha umarım yanılırım da en azından izlenebilir bir "Before Batman" hikayesi izleriz. Bu arada fragman da herkesi sayarken "before joker" dememesi üzdü açıkçası, belki joker olayına ilerki sezonlarda girerler.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2014, 20:25:28 »
Bence onun nedeni Joker'in belli bir geçmişinin olmaması. İsmi geçen herkesin geçmişinden bahsedilirken Joker için böyle bir şey söz konusu değil. Çünkü, hepimizin bildiği gibi, kendisi bu konuda koca bir soru işareti.

Şu da var, Joker'i kime oynatacaklar? Batman: Dark Knight gibi bir efsaneden sonra kimi koysalar eleştiri alırdı. Ondan önce de Jack Nicholson var zaten, o da bir başka efsane. Joker'i de katıp riske girmek istememiş olabilirler. Aynı zamanda, dizi tutarsa, gelecekler bölümlerin sürprizi de olabilir.

Ben Gotham'ın karanlık havasını yakaladıklarını düşünüyorum. Ama bir fragmanla olacak iş de değil.  Çıksın bakalım :).

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2014, 22:36:20 »
Fragman beklentilerimin de üstünde çıktı. Sinema tadında bir dizi bekliyor bizi gibi geliyor bana.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2014, 23:49:31 »
Gordon ikici bölümden itibaren bıyık bıraksın diye imza kampanyası başlatmak istiyorum :P Şahsen Gordon'ı karakterini çok sevsem de Batmansiz bir Gotham nasıl olur, bilemedim. Yine de fragmanını ilgi çekici buldum. Bakalım ummadık taş baş yaracak mı?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2014, 13:45:15 »
Kesin olmayan bilgilere göre dizide Joker de gözükecekmiş.
Fırtınakıran'ın da dediği gibi Joker'i oynayacak kişinin işi çok zor, bakalım neyle karşılaşacağız. 8)

Çevrimdışı vukat

• *
  • 16
  • Rom: 0
  • Hey You.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2014, 02:16:23 »
İlk gördüğümde çok güzel gelmişti de bakalım neler olucak. Umarım güzel birşeyler olur

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2014, 00:37:58 »
Birçokları Joker ve Two Face gibi villainları bekliyor gibi. Ama Batman'nin en önemli parodoksunu gözden kaçırıyorlar, bu adamları oldukları şeye dönüştüren Batman'dir. Hatta Batman'i defalarca bu konuda kendi kendini sorgularken görürüz. Eğer diziyi, JLA ve Batman filmleri için sıçrama tahtası olarak kullanmayı düşünüyorlarsa Joker ya da Two Face gibi isimleri göremeyeceğiz demektir. Zaten görürsek çok saçma bir şey yapmış olurlar. Ha tabi Dent'in veya Joker'in (Joker olmadan önce her kim ise artık) normal yaşamlarından kesitler görebiliriz. İlerleyen bölümlerde Black Mask, Deathstroke, Deadshot ya da Red Hood gibi isimleri görmemiz ise daha muhtemel. Zaten halihazırda Penguin, Catwoman ve Fish Mooney (Dizi için kurgulanmış mafya patronu) var ve bunlar bizi bayağı meşgul edebilecek karakterler.

Umarım hayal kırıklığına uğramayız ama bence işleri çok zor. Çünkü herkes Batman'siz bir Batman dizisi bekliyor ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2014, 12:34:42 »
Pilot bölümü izledim.

Tamamen fiyasko olacağını düşündüğüm için pilot bölüm beklediğimden daha iyi çıktı diyebilirim.
Bir kere Gotham atmosferini harika yapmışlar, renk kullanımları falan bayağı iyi olmuş.
Penguen'i canlandıran oyuncu da on numara seçim olmuş açıkçası.
Karakterleri tanıtacağım diye at koşturur gibi çok hızlı geçti olaylar ama pilot bölüm olduğu için bu durumu görmezden gelebiliriz.
Henüz kesin bir kanıya varmak için 3-4 bölüm daha geçmesi gerekli ama ilk bölüm itibariyle ben dahil çoğu kişiyi mennun etmiş gibi duruyor dizi, bakalım nasıl devam edecek.

Bu arada;
Spoiler: Göster
Stand-up yapan eleman Joker mi acaba?.. :blink

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2014, 12:59:34 »
Ben de dün izledim ilk bölümü.

Atmosfer ve mekanlar gayet iyi seçilmişti. Gözlerim hep gökdelen tepelerindeki gargoylları arasa da (eh) bir Batman doğmadığı için oraları görmek zor :).

İlk bölüme bakarak konuşursam tüm karakterler çok yerinde seçilmiş gibi görünüyor. Jim Gordon'a şimdiden ısındım. Penguen böyle giderse dizinin efsanesi olabilir. Ivy'nin şu anki o içine kapanık hali çok hoş. Riddler ise kısa bir anda kime dönüşeceğini belli ettiği repliğinde pek bir tatlı oldu.

Ama bir de eleştirim var. Şöyle ki resmen ilk bölüme tüm karakterleri tıkıştırmışlar. Keşke onları bölümlere dağıtsalardı da "bu bölüm kim gelecek acaba!" ya da, "Bakalım X hangi bölümde gelecek!" gibi bir heyecan yaşasaydık. Bahsi geçen her karakteri ilk bölümde görmek hoşuma gitmedi.

Her karakterin girişinde onu belirleyen özellikleri görmek bir izleyici olan beni hayli heyecanlandırdı. Özellikle henüz sevgili olan Jim Gordon ve Barbara bende ayrı bir yer edindi. Neden? Eh, Gordon'ın kızının adı ve daha sonra eşi olacak kişiyle ilgili olayları biliyorsanız nedenini anlamışsınızdır.

Devamını merakla bekliyorum. Oyunculuk konusunda güzel bir izlenim bıraktı. Yalnız sürekli "Aha şimdi Batman gelecek!" gibi bir hisse kapılıyorum xD. Tabii ki çok saçma ve kendimle dalga geçmeme rağmen izlerken kendime hakim olamadım.

Bu arada;
Stand-up yapan eleman Joker mi acaba?.. :blink

Sanmıyorum. Aslında güzel bir tespit olmuş ama Joker için fazla iyi görünümlü duruyor bence. Joker'in geçmişlerinden birindeki başarısız komedyene de pek uymuyor gibi. Malum, Fish'in yeri oldukça adı duyulmuş bir yer gibi duruyor ve Fish onu dinlerken bol bol gülüyordu. Yani iyi bir mekan sahibinin dikkatini çekmişti.

Ama yine de imkansız değil :D.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gotham
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2014, 19:56:35 »
Bir bölümünü izledim ve feci sıkıldım. Komiser Gordon, çizgi-roman evrenlerinde en sevdiğim, takdir ettiğim karakterlerden biridir. O olmadan iyi bir Batman hikayesi olmaz benim için. Gel gelelim dizideki halini beğenmedim. Diziyi de sevmedim, çok ağır ilerliyor, hiçbir şey olmuyor. En sonunda sıkıldım ve bölüm bitmeden kapattım. Üzgünüm James, kareli ve çizgili baharlara...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı alper213

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2014, 20:24:31 »
Ben de 5-6 bölüm izleyip bıraktım diziyi. İlk başta biraz ilgimi çekti ama ana karakterlerin pek çoğunu itici buldum. Özellikle Alfred tam bir hayal kırıklığı oldu. Alfred-Bruce konuşmaları da hiç güzel değil. Ayrıca çocuk Bruce Wayne'in ilk bölümden sonrakilerdeki sahneleri tamamen zorlama geldi bana. Sanki her bölüme Bruce Wayne'i koymaya çalışmışlar ama ne yapacağını söylememişler gibi bir his oluştu bende.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2014, 21:21:54 »
Dizi pilot bölüm de ki kalitesini malesef devam ettiremedi. 5. bölümden sonra bende şimdilik askıya aldım. Sadece sahne geçişlerinde puslu Gotham atmosferini göstermekle olmuyor açıkçası. Resmen polisiye kıvamında ilerlemeye başladı. Bu şekilde giderse ciddi hayal kırıklığı olacak dizi. :-\

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 19 Mart 2015, 23:02:52 »
Ara ara izliyorum bu diziyi. Bi süre izlemeyince kendini öyle ya da böyle hatırlatıyor. Atmosferi ve Batman dünyasının karakterleri için izlenir diye düşünüyorum. 14. bölümü yeni bitirdim. Olay örgüsü gittikçe genişliyor; bence sağlam bir yere doğru da gidiyor. Mafya dünyası, Penguin, Genç Efendi Bruce ve Fish Mooney; sonunda karakterlerin altı dolmaya başladı (bunun için belki biraz geç kalındı ama olsun...).

Tek mutsuzluğum bazı zor durumlara çok basit çözüm üretmeleri. Her şey çok güzel giderken hikâyenin içindeki bir açmazdan neredeyse akla ilk gelen şekilde kurtulunuyor. Öyle olunca ben biraz sinirleniyorum.

Yine de yarım bırakmayı kesinlikle istemiyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Gotham Dizisinin İkinci Sezonu Hayli İddialı Geliyor
« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2015, 15:11:40 »

Gotham Dizisinin İkinci Sezonu Hayli İddialı Geliyor

Gotham Şehri’nin Batman’den önceki zamanlarında geçen ve çizgi-romanlardan tanıdığımız pek çok karakterin bugünkü hâline nasıl geldiğini konu alan dizinin ikinci sezon hazırlıkları oldukça hareketli geçiyor.

Diziye eklenen yeni karakterleri ve rolünü ikinci sezonda da devam ettirecekleri öğrenmek için haberimize buyurun.
Try to hide if you dare.