Kayıt Ol

Ölüm Yadigarları Kitap Hataları(Bunları da başka yerde bulamazsınız)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
ÖY sy 11 de Yaxley ve Snape Voldemort'un üs olarak kullandığı Malfoy Malikanesi'ne gitmek için evin biraz dışına ışınlanıyorlar, bir kır yoluna oradan yürüyerek de Malfoy Malikanesi'ne gidiyorlar, kapılar mühürlü falan. Aynı şekilde sy 417 de Greyback bizim üçlüyü yakalayıp onların kim olduğunu anladığında onları Malfoyların Malikanesi'ne götürüyor ama gene aynı şekilde aynı kır yoluna ışınlanıyorlar, yani Evin içine ışınlanamıyorsun ya da bahçesine, tıpkı Hogwarts gibi. Ama sy 435 de Harry "Ron, yakala - ve GİT!" diye bağırarak Malfoy'un elinden aldığı asalardan birini ona atıyor ve kendiside Griphook denen cincüce ve Dobby'yi tutup buharlaşmak için olduğu yerde dönüyor ve Bill ve Fleur'un evi Denizkabuğu Kulübesi'ne geliyorlar.
Sizcede ışınlanmaları biraz garip değil mi??? ışınlanmanın yasak olduğu bir yerde:D

Bir başka hata; öğreniyoruz ki Harry'nin pelerini hakiki Görünmezlik Pelerini ve Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin altındaki kişiyi hiçbir şekilde açığa çıkarmaz(ÖY sy 379 Mr Lovegood'dan Hermi'ye " ...Biz giyeni cidden ve sahiden, tamamen görünmez hale getiren ve ebediyyen dayanan, üstüne ne büyü yapılırsa yapılsın sürekli ve NÜFUS EDİLMEZ gizlenme sağlayan bir pelerinden söz ediyoruz. Bunun gibi kaç pelerin gördünüz, Miss Granger?) ama hatırlayacaksınız Ateş Kadehi'nde sahte Moody onu pelerin altından görebiliyordu o ünlü elektrik mavisi gözüyle, oysa Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin hiç bir sihirle altındaki kişiyi açığa çıkaramazdı =)))

Melez Prens sy 223 de Melez Prens'in kitabının bir köşesinde "Levicorpus(s-sz") yazıyor, Harry "s-sz" yi sözsüz olarak yorumluyor ve Levicorpus diye düşünüp, Ron'u ayak bileklerinden yukarı kaldırıyor.
ÖY sy 493 te Bellatrix'in kasasından Helga H.'un Kupa'sını ararlarken, Hermione asasını kaldırıyor, Harry'ye doğrultuyor ve fısıldıyor: "Levicorpus" Ayak bileğinden havaya kaldırıldı Harry...
Sözsüz yapılması gereken bi büyüydü, fısıldanarak yapılan bir büyü değil.

Bunlar da tamamen bana aittir, lütfen kanıtınız olmadıkça alıntı demeyin!!!
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
ÖY sy 11 de Yaxley ve Snape Voldemort'un üs olarak kullandığı Malfoy Malikanesi'ne gitmek için evin biraz dışına ışınlanıorlar, bir kır yoluna oradan yürüyerek de Malfoy Malikanesi'ne gidiorlar, kapılar mühürlü fln. Aynı şekilde sy 417 de Greyback bizim üçlüyü yakalayıp onların kim olduğunu anladığında onları Malfoyların Malikanesi'ne götüror ama gene aynı şekilde aynı kır yoluna ışınlanıyorlar, yani Evin için e ışınlanamıorsun ya da bahçesine, tıpkı Hogwarts gibi. Ama sy 435 de Harry "Ron, yakala - ve GİT!" diye bağırarak Malfoy'un elinden aldığı asalardan birini ona atıor ve kendiside Griphook denen cincüce ve Dobby'yi tutup buharlaşmak için olduğu yerde dönüor ve Bill ve Fleur'un evi Denizkabuğu Kulübesi'ne geliorlar.
Sizcede ışınlanmaları biraz garip deilmi??? ışınlanmanın yasak olduğu bir yerde:D

Evet haklısın o yüzden Griphook, Dean, Luna ve Ollivander'ın esir olduğu yerde kendileri gidemediler Dobby gelebildi o da ev cini olduğu için. Ama orda olaylar o kadar heyecanla gelişiyor ki hiç dikkat etmedim :D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
ya s-sz bölümü kanımca sözlü-sözsüz olabilir ben öyle algılamıştım da.. ama herşey mümkün tabii ;)
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Melez Prens sy 223 de Melez Prens'in kitabının bir köşesinde "Levicorpus(s-sz") yazıor, Harry "s-sz" yi sözsüz olarak yorumluor ve Levicorpus die düşünüp, Ron'u ayak bileklerinden yukarı kaldırıyor.
ÖY sy 493 te bellatrix'in kasasından Helga H'un Kupa'sını ararlarken, Hermione asasını kaldıror, Harry'ye doğrultuyor ve fısıldıyor: "Levicorpus" Ayak bileğindne havaya kaldırıldı Harry...
Sözsüz yapılması gereken bi büyüydü, fısıldanarak yapılan bir büyü deil.

s-sz'den kasıt "sözlü veya sözsüz". Yani ille de sözsüz olacak diye bir kural yok, sözlü de olabilir sözsüz de olabilir =))

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Çocu- Genç ( ;D )- bulmuşta yazmış. Tebrikler :D

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
beğendiğiniz için tşkler
s-sz bölümünü  sizin gibi yorumlamadaım cünkü MP'de Harry bunun sözsüz anlamına geldiğini anladı ve düşündü gibi bişiler yazıor, çünkü daha bu hatayı yazaken MP ye baktım:D
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
aa aydınlattınız beni.. ;D daha dün orayı okuyodum xD ne ki bu (s. sz.) diyodum...
Hem volkan abiciğm... ne dikkatli şeymişin sen öle .. ;D ben orda heyeceandan hata mata düşünmüyodum :D

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
abicim lafına bitiorum:D
evt HP kitaplarında baya bi hata bulmusumdur bugune kadar maalesef:S

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
ÖY sy 11 de Yaxley ve Snape Voldemort'un üs olarak kullandığı Malfoy Malikanesi'ne gitmek için evin biraz dışına ışınlanıorlar, bir kır yoluna oradan yürüyerek de Malfoy Malikanesi'ne gidiorlar, kapılar mühürlü fln. Aynı şekilde sy 417 de Greyback bizim üçlüyü yakalayıp onların kim olduğunu anladığında onları Malfoyların Malikanesi'ne götüror ama gene aynı şekilde aynı kır yoluna ışınlanıyorlar, yani Evin için e ışınlanamıorsun ya da bahçesine, tıpkı Hogwarts gibi. Ama sy 435 de Harry "Ron, yakala - ve GİT!" diye bağırarak Malfoy'un elinden aldığı asalardan birini ona atıor ve kendiside Griphook denen cincüce ve Dobby'yi tutup buharlaşmak için olduğu yerde dönüor ve Bill ve Fleur'un evi Denizkabuğu Kulübesi'ne geliorlar.
Sizcede ışınlanmaları biraz garip deilmi??? ışınlanmanın yasak olduğu bir yerde:D

Bir başka hata; öğrenioruz ki Harry'nin pelerini hakiki Görünmezlik Pelerini ve Ölüm Yadigar olan bu Pelerin altındaki kişiyi hiçbir şekilde açığa çıkarmaz(ÖY sy 379 Mr Lovegood'dan Hermi'ye " ...Biz giyeni cidden ve sahiden, tamamen görünmez hale getiren ve ebediyyen dayanan, üstüne ne büyü yapılırsa yapılsın sürekli ve NÜFUS EDİLMEZ gizlenme sağlayan bir pelerinden söz ediyoruz. Bunun gibi kaç pelerin gördünüz, Miss Granger?) ama hatırlayacaksınız Ateş Kadehi'nde sahta moody onu pelerin altından görebiliordu o ünlü elektrik mavisi gözüyle, oysa Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin hiç bir sihirle altındaki kişiyi açığa çıkaramazdı =)))

Melez Prens sy 223 de Melez Prens'in kitabının bir köşesinde "Levicorpus(s-sz") yazıor, Harry "s-sz" yi sözsüz olarak yorumluor ve Levicorpus die düşünüp, Ron'u ayak bileklerinden yukarı kaldırıyor.
ÖY sy 493 te bellatrix'in kasasından Helga H'un Kupa'sını ararlarken, Hermione asasını kaldıror, Harry'ye doğrultuyor ve fısıldıyor: "Levicorpus" Ayak bileğindne havaya kaldırıldı Harry...
Sözsüz yapılması gereken bi büyüydü, fısıldanarak yapılan bir büyü deil.

Bunlar da tamamen bana aittir, lütfen kanıtınız olmadıkça alıntı demeyin!!!
1-) Yasak olduğunu nerden biliyorsun ki??? Bir kişinin evine direk olarak girmek büyük bir saygısızlıktır ve ahlak kurallarının dışındadır (MP- Harry ve Dumbledore arasında geçen bir konuşma) ve herhalde Lord Voldemort'un yanına pat diye cisimlenemezsin tabii ölmek istemiyorsan çünkü Lord Voldemort'a saygısızlık etmek büyük bir hata olurdu; ve Malfoylar gibi saygın bir ailenin evine kimlerin geldiğine bak Ölüm Yiyen bile değiller...

2-) Bu görünmezlik pelerinin sihirli enerjiyle dolu bir göze karşı denenip denenmediği belli değil ve Moody'nin gözü çok özel tıpkı pelerin gibi belki de onun gücü de saklı nesneleri ne olursa olsun göstermektir...

3-) Bir büyüyü sözlü veya sözsüz yapmak sana kalmış... Melez prens o büyü sözsüz olarak kullanıldığında düşmanı gafil avladığını biliyordu ve bu yüzden de onu kitabına geçti...

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
1-) Harry oradan kacarken Voldemort coktan cagırılmıs oluyordu, HP yakalandıktan sonra, sanırım Voldemort pekALA Malfoylara saygısızlık edip direkt onların evine cisimlenirdi.

2-) Anladığım kadarıyla Ölüm Yadigarları biraraya geldimi, ona sahip kişiyi ölümün efendisi yapıyor. Sanırım ölümü fethedebilecek bi göz deildi Moody'nin gözü. Ztn kesinlikle nüfus edilemez yazıor kitapta o Pelerin için, hani nasıl "avada kedavra" ya çare bulunamıor, o pelerinin içini görmeye de çare yoq...

3-)Maalesef her büyü sözlü yapılamıyor, bu hatayı yazarken görmüştüm ama unuttum nerde olduğunu "sözlü büyüler" bu tarz bişi yazıordu. Bu da dmk oluorki sözsüz büyülerde var, bu örnekteki gibi. Hem gene MP'de Snape şatodan kaçarken Harry onu kovalıyordu ve ona lanet yapmaya çalşıyordu ve hepsi karşılanıyordu. Sonunda da "Levi-" die düşünmeye başladı dior, ama Snape zihinbend yaparak onun ne yaptığı anlıor ve gene engellior. Sence neden sabahtan beri öfkeyle bağırarak crucio ve dier lanetleri yapmaya çalışan HP birde sözsüz moda geçior, ayrıca o karşılanıncada bu kez "Sectum-" die bağırıor, yani gene sözlü moda geçior. Yeterince açık konuştum ha bu büyü sözsüz olmalı

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
1-) Harry oradan kacarken Voldemort coktan cagırılmıs oluyordu, HP yakalandıktan sonra, sanırım Voldemort pekALA Malfoylara saygısızlık edip direkt onların evine cisimlenirdi.
bir kişinin bir yere cisimlenebilmesi için belirli bir yakınlıkta bulunması gerekir... Ölümle o pelerinin de bir ilgisi yok Moodynin gözü çok ender bir şeydi tıpkı pelerin gibi eşi benzeri yoktu ve söylediğim gibi bunların hiçbiri hata değil sadece eksik bilgi...

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
çoğunlkukla  phoneixman a katılıyorum.

eve cisimlenebilirsin ama bu senin sonun olur ve aptallıktan başka bişi değil. demişsin ki voldemort niye cisimlenmedi. voldemort un işi başından aşkın ve  yakaladılarsa zaten ellerinde tutabilirler diye düşünecektir. sonuçta işareti gönderen bellatrix

sözlü büyü sözsüz büyü konusunda yanlışın var aylak kardeş. harry bakıyor  sözlü büyüler yarıda kesiliyo bi de sözsüz deneyim  ama snape zihinbendle işi çözüyor. sözsüz büyü zihinfend yapamayan  kişilere karşı etkilidir. ama bunu yapabilenlere karşı sözlü sözsüz farketmez. ayrıca bir büyü sözlü daha etkili olur diye jk kitaplarda bahsediyo,yani sözsüz büyü sözlüde yapılabilir.

moody nin gözü meselesinde sana katılıyorum. burda bariz bi kitap hatası var. hiç farketmemiştim  ve tebrik ederim.  jk nin inanılmaz bir hatası
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
çoğunlkukla  phoneixman a katılıyorum.

eve cisimlenebilirsin ama bu senin sonun olur ve aptallıktan başka bişi değil. demişsin ki voldemort niye cisimlenmedi. voldemort un işi başından aşkın ve  yakaladılarsa zaten ellerinde tutabilirler diye düşünecektir. sonuçta işareti gönderen bellatrix

sözlü büyü sözsüz büyü konusunda yanlışın var aylak kardeş. harry bakıyor  sözlü büyüler yarıda kesiliyo bi de sözsüz deneyim  ama snape zihinbendle işi çözüyor. sözsüz büyü zihinfend yapamayan  kişilere karşı etkilidir. ama bunu yapabilenlere karşı sözlü sözsüz farketmez. ayrıca bir büyü sözlü daha etkili olur diye jk kitaplarda bahsediyo,yani sözsüz büyü sözlüde yapılabilir.

moody nin gözü meselesinde sana katılıyorum. burda bariz bi kitap hatası var. hiç farketmemiştim  ve tebrik ederim.  jk nin inanılmaz bir hatası
"Levi-" die düşünürken kesilince ardından "Sectum-" die sözlü başlıor emin ol sözlü olmuor die dwm etse hmn ardından onu sözsüz yapmayı denerdi
Ayrıca Vold'min işi başından aşkın ama o anda Harry görüyor onun ne çağrıldığını ve Harry onun beni ancak HP yakalandığında çağırın demiştim deyip Grindewald'ı öldürüp yola koyuluşunu görüyor.

Alıntı
bir kişinin bir yere cisimlenebilmesi için belirli bir yakınlıkta bulunması gerekir... Ölümle o pelerinin de bir ilgisi yok Moodynin gözü çok ender bir şeydi tıpkı pelerin gibi eşi benzeri yoktu ve söylediğim gibi bunların hiçbiri hata değil sadece eksik bilgi...
cisimlenme ve mesafe olayına tüm HP kitaplarını pür dikkatle okduduğum halde hiç rastlamadım, sende boşa arama emin ol rastlayamazsın, sadece bnm bahsettiğim yerde csimlenecek kadar yakın olacak fln dior, ama o evle deil denizin ortasında oldugu icin yani orayı ucarak gecior karaya cıkar cıkmaz cisimlenecek, belkide orada cisimlenemiorsundur (Grindewald'ın hapishanesine). Çünkü öle olsa onu ordan kurtarması kolay olurdu ve Voldemort oraya cisimlenirdi ucmak yerine.
Ayrıca hala inatla sölüorum ki, ölüleri bile geri getirebilen Ölüm Yadigarlarını bile etkileyecek olan bir nesne olsa inan, ÖY'nın ününü alırdı ve kendisi ünlü olurdu.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
2-) Bu görünmezlik pelerinin sihirli enerjiyle dolu bir göze karşı denenip denenmediği belli değil ve Moody'nin gözü çok özel tıpkı pelerin gibi belki de onun gücü de saklı nesneleri ne olursa olsun göstermektir...

bu yorumu okudukdan sonra aklıam geldi Ateş Kadehinde Harry Moddy'nin odasına gitmişti. O sırada Crauch Jr. yani Moddy nin kılığındayken ''düşmanlarım, arkadamlar onları görebilşiyorum'' gibilerinden birşeyler söylemişlerdi. Yani bu göz cidden çok yetenekli ve özel hani sandığın içersindekini bile gösteriyor. Pelerini de seçiyor olabilr.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle

bu yorumu okudukdan sonra aklıam geldi Ateş Kadehinde Harry Moddy'nin odasına gitmişti. O sırada Crauch Jr. yani Moddy nin kılığındayken ''düşmanlarım, arkadamlar onları görebilşiyorum'' gibilerinden birşeyler söylemişlerdi. Yani bu göz cidden çok yetenekli ve özel hani sandığın içersindekini bile gösteriyor. Pelerini de seçiyor olabilr.
evt sandıgın içini gösterebiliyor, hatta katlarca yukardaki odayı(ZA'da Mrs. Weasley'İn böcürt olayınaa bakın), ama anlamak istemediğiniz şey şu ki konunun başında belirttiğim gibi bu pelerine hiç bir sihir vb şey nufuz edemez!!!