Kayıt Ol

Ölüm Yadigarları Kitap Hataları(Bunları da başka yerde bulamazsınız)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Kendisine ait bir eşyayı hediye olarak vermesi gerekiyor sahibin. Elbise şart değil.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
fena şekilde yanılıyor olabilirim ama giysi gerekmio muydu özgürlük için

kesinlikle böyle
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
crouch s.r. de dünya kupasında bunun anlamı giysi demek falan diodu. kendisine itaatsizlik yaptığını düşününce

Çevrimdışı scavenger

• *
  • 9
  • Edward Elric .
    • Profili Görüntüle
ÖY sy 11 de Yaxley ve Snape Voldemort'un üs olarak kullandığı Malfoy Malikanesi'ne gitmek için evin biraz dışına ışınlanıorlar, bir kır yoluna oradan yürüyerek de Malfoy Malikanesi'ne gidiorlar, kapılar mühürlü fln. Aynı şekilde sy 417 de Greyback bizim üçlüyü yakalayıp onların kim olduğunu anladığında onları Malfoyların Malikanesi'ne götüror ama gene aynı şekilde aynı kır yoluna ışınlanıyorlar, yani Evin için e ışınlanamıorsun ya da bahçesine, tıpkı Hogwarts gibi. Ama sy 435 de Harry "Ron, yakala - ve GİT!" diye bağırarak Malfoy'un elinden aldığı asalardan birini ona atıor ve kendiside Griphook denen cincüce ve Dobby'yi tutup buharlaşmak için olduğu yerde dönüor ve Bill ve Fleur'un evi Denizkabuğu Kulübesi'ne geliorlar.
Sizcede ışınlanmaları biraz garip deilmi??? ışınlanmanın yasak olduğu bir yerde:D

Bir başka hata; öğrenioruz ki Harry'nin pelerini hakiki Görünmezlik Pelerini ve Ölüm Yadigar olan bu Pelerin altındaki kişiyi hiçbir şekilde açığa çıkarmaz(ÖY sy 379 Mr Lovegood'dan Hermi'ye " ...Biz giyeni cidden ve sahiden, tamamen görünmez hale getiren ve ebediyyen dayanan, üstüne ne büyü yapılırsa yapılsın sürekli ve NÜFUS EDİLMEZ gizlenme sağlayan bir pelerinden söz ediyoruz. Bunun gibi kaç pelerin gördünüz, Miss Granger?) ama hatırlayacaksınız Ateş Kadehi'nde sahta moody onu pelerin altından görebiliordu o ünlü elektrik mavisi gözüyle, oysa Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin hiç bir sihirle altındaki kişiyi açığa çıkaramazdı =)))

Melez Prens sy 223 de Melez Prens'in kitabının bir köşesinde "Levicorpus(s-sz") yazıor, Harry "s-sz" yi sözsüz olarak yorumluor ve Levicorpus die düşünüp, Ron'u ayak bileklerinden yukarı kaldırıyor.
ÖY sy 493 te bellatrix'in kasasından Helga H'un Kupa'sını ararlarken, Hermione asasını kaldıror, Harry'ye doğrultuyor ve fısıldıyor: "Levicorpus" Ayak bileğindne havaya kaldırıldı Harry...
Sözsüz yapılması gereken bi büyüydü, fısıldanarak yapılan bir büyü deil.

Bunlar da tamamen bana aittir, lütfen kanıtınız olmadıkça alıntı demeyin!!!

Tamam hataları bulmuşsun da hiçbir kitap mükemmel değildir. Kitaplar güzel mi güzel, severek okudun mu okudun o zaman neden hatalarını arıyorsun :P Harcadığın zamana yazık.. Ve Moody'nin gözü konusunda , Moody'nin gözü boggart'ları bile görebiliyor. Onun asıl amacı o çaktınmı ?
"Kan"ı sadece görüyormusun ?
Yazık.. Oysa ki ben, "Kan"ı hissediyorum. Kokusunu duyabiliyorum.
Peki ya sen ? "Kan"ını açığa çıkar !

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
bu arada göz pelerinden bilmemkaç yıl sonra icad etmiş.ayrıca ben o gözü dumbi nin yaptığı kanısındayım

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
Tamam hataları bulmuşsun da hiçbir kitap mükemmel değildir. Kitaplar güzel mi güzel, severek okudun mu okudun o zaman neden hatalarını arıyorsun :P Harcadığın zamana yazık.. Ve Moody'nin gözü konusunda , Moody'nin gözü boggart'ları bile görebiliyor. Onun asıl amacı o çaktınmı ?
kitap hataları heryere konuyor ben bunları kitaba savaş açmak amacıyla koymadım. Emin ol sendne çok daha fazla HP ciyimdir. Ki Hakan bilir daha önce forum sitem vardı. Ve ayrıca hiçbir kitap mükemmel değildir yazmışın HP mükemmeldir
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Evet haklısın o yüzden Griphook, Dean, Luna ve Ollivander'ın esir olduğu yerde kendileri gidemediler Dobby gelebildi o da ev cini olduğu için. Ama orda olaylar o kadar heyecanla gelişiyor ki hiç dikkat etmedim :D

Rowling de senin gibi heyecandan dolayı yapmıştır belki de bu hataları.. :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
evet bunları eskiden yazmıştın şuan kısaltma kullanmıyorum hiç, hatırlattığın için teşekkür ederim düzeltirim onları

Çevrimdışı Igor Karkaroff

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
    Ev cinlerinin çok farklı yeteneklere sahip yaratıklar olduğunu zaten biliyoruz. Büyücülerin cisimlenemeyeceği yerlerde cisimlenebiliyorlar. Örnek olarak, Hogwarts (Harry, Dobby ve Kreacher'ı çağrıyor. 6. kitap) ve Voldemort'un madalyonu sakladığı mağara. (Kreacher cisimlenerek R.A.B'nin yanına gidiyor ve aynı şekilde mağaradan kaçıyor.)

Malfoy Malikanesi'nde de Harry çağresizce yardım isterken Dobby geliyor ve yardım ediyor. Yani ev cini tarafından cisimlenebiliyorlar.(Yanısıra cisimlenme) Bu yüzden büyücülerden farklılar zaten. Onların yapamadıkları bazı şeyleri yapabildikleri için. Bu kesinlikle bir hata değil.

2 ve 3 gerçekten hata gibi gözüküyor. Hatta 6. kitapta Draco Malfoy, Harry görünmezlik pelerini altındayken Beden Kilitleme Laneti uyguluyor.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
Ev cinlerinin cisimlenmesine birşey demiyorum zaten ama Ron yanında Hermione'yi alıp gidiyor yanında ev cini yok yani, ki zaten Harry de kendisi cisimleniyor ve sonradan yanlış yere gittiklerini anlıyor ve Dobby'nin onu çektiği yere gidiyor

Melez Prens'te de Malfoy değil, Dumbledore yapıyor beden kilitleme lanetini ki kendisi de Malfoy'un silahsızlandırma büyüsüne hedef oluyor. Ve zaten görünmezlik pelerinine büyü yapıldığında etkiliyor, onun nüfüs edilemezliği var, eğer onu üstünden alacak veya açığa vurmasına sebep olacak bir büyüyse etkili olmuyor.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
evet yanlış anlamışım:) kompartmanlarına gizlice girdiği sahne

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
   Ev cinlerinin çok farklı yeteneklere sahip yaratıklar olduğunu zaten biliyoruz. Büyücülerin cisimlenemeyeceği yerlerde cisimlenebiliyorlar. Örnek olarak, Hogwarts (Harry, Dobby ve Kreacher'ı çağrıyor. 6. kitap) ve Voldemort'un madalyonu sakladığı mağara. (Kreacher cisimlenerek R.A.B'nin yanına gidiyor ve aynı şekilde mağaradan kaçıyor.)

Malfoy Malikanesi'nde de Harry çağresizce yardım isterken Dobby geliyor ve yardım ediyor. Yani ev cini tarafından cisimlenebiliyorlar.(Yanısıra cisimlenme) Bu yüzden büyücülerden farklılar zaten. Onların yapamadıkları bazı şeyleri yapabildikleri için. Bu kesinlikle bir hata değil.

Kesinlikle çok haklısın. Ev cinlerinin cisimlenme veya buharlaşma olayı çok daha değişik. Büyücülerin yapamadığı yerlerde de yapabiliyorlar. Mesela onlar Hogwarts'ta da yapıyorlardı.

Şu görünmezlik pelerini hakkında olan şeyde hata değil bence çünkü Mody'nin gözünden başka kimde var ki, o bir istisna. Böyle bakınca her şey çözülüyor. ;)
+ +

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Bende moddynin gözünün pelerinin içini görmeside hata olduğunu düşünüyorum.Moddynin gözü ne kadar eşsiz olsun Ölüm Yadigarlarının pelerinine karşı şansı yok :) Bariz bir kitap hatası tebrikler

Çevrimdışı chuckylike

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle

Bir başka hata; öğreniyoruz ki Harry'nin pelerini hakiki Görünmezlik Pelerini ve Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin altındaki kişiyi hiçbir şekilde açığa çıkarmaz(ÖY sy 379 Mr Lovegood'dan Hermi'ye " ...Biz giyeni cidden ve sahiden, tamamen görünmez hale getiren ve ebediyyen dayanan, üstüne ne büyü yapılırsa yapılsın sürekli ve NÜFUS EDİLMEZ gizlenme sağlayan bir pelerinden söz ediyoruz. Bunun gibi kaç pelerin gördünüz, Miss Granger?) ama hatırlayacaksınız Ateş Kadehi'nde sahte Moody onu pelerin altından görebiliyordu o ünlü elektrik mavisi gözüyle, oysa Ölüm Yadigarı olan bu Pelerin hiç bir sihirle altındaki kişiyi açığa çıkaramazdı =)))

Ayrıca melez prenste trende gidrlerken draco malfoy harry'ye görünmezlik pelerini içinden sihir yapıyor.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Öyle heyecanla okudum ki şu harry potter serisini bu hataları hiç göremedim. Şimdi farkına vardım :)