Kayıt Ol

Hearthstone

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearthstone
« Yanıtla #45 : 17 Nisan 2015, 14:44:14 »
İlk aşamada kartları tanımak önemli. Ne kart ne işe yarıyor diye öğrenmek için bir ay kadar oynayacaksın, bol bol yenileceksin :D Sonra günlük görevleri bitir ve gold topla. Görevler en az 40 gold verir ve her gün 1 görevi yanındaki X işaretine basarak değişebilirsin. 40 gold görev görünce değiştir, yerine 60 veya 100 goldluk görev çıkarsa ne ala.

Arena işi tamamen şans. Stratejisi de daha farklı diğer oyunlara göre. O yüzden hemen atılma, önce kartları tanı. Arenada da ipucu mümkün olduğunca çok minion ile deste yapmak. Minimum büyü maksimum minion. 7-8 tane 1-2 manalık, 5-6 tane de ağır abi dediğimiz 7-8 saldırı gücü olan minion topladın mı keyfine diyecek yok :D

Deste aç bol bol ve oyunun başlarında onları dusta çevirme. Hangi heronun kartı çoğalırsa onun kartlarını toplarsın daha sonra. Ve 1-2 ay sonunda birkaç hero belirle kendine, ben bunlarla oynayacağım diyeceğin. Diğer hero kartlarını yakıp belirlediğin heroların kartlarını oluştur.

Legend çıkarmadan önce, legendlar ile başa çıkacak kartlar topla. Mesela Big Game Hunter. Paladin ile oynuyorsan misal Equality. Her heronun böyle ufak manalık ama büyük minionları yok edebilecek kartları var. Başlarda en güzeli bu yüzden Mage veya Shaman'dır. Hex ve Polymorph çok can sıkıcı kartlar bunlarda.

Sakın face hunter oynama :D %70-80 kazanma oranı var ama sen oynama :D çok sinir bozucu, zeka yoksunu bir deste :D (bir kişiyi bile vaz geçirirsem o desteden ne ala :D )

İlk aşamalarda Silence kartlar lazım olabiliyor. Zaten ilk destelerden çıkar Ironbeak Owl veya Spellbreaker. Bunları zor durumlar için elinde sakla. İlerki zamanlarda destende 1 tane olsa bile yeterli.

Oynadıkça ne zaman minionları takas etmeli ne zaman etmemeli diye öğreniyorsun zaten, onlar hakkında pek ipucu veremeyeceğim.

Aklıma gelenler bu kadar şimdilik.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #46 : 17 Nisan 2015, 14:52:41 »
Mesela havuz ne? Sonra kartlari upgrade edebiliyor muyuz? vs vs. Aklıniza gelen her türlü ipuna açığım :)

havuz diye bir tabiri daha önce duymamıştım,
kartları upgrade etmek gibi bir mantık yok (oyun içerisinde diğer kartlarla etkileşime geçerek gücü ve özelliği değişebilen kartlar var.)
İpucu değilde oyunun genel mantığı, birbiriyle uyumlu kartlardan oluşan bir deste oluşturmak. kartlar birbiriyle sinerji oluşturmalı. Tek bir karta göre belirlenmiş bir taktikten ziyade iç içe geçmiş bir kaç tane taktik geliştirmelisin. Çünkü rakiplerin planlarını çok kolay bozabiliyor ya da ihtiyacın olan kartlar gelmeyebiliyor.

Çeşitli seviyelere göre oluşturulmuş desteleri buradan bulabilirsin.
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Nisan 2015, 17:44:13 »
Sakın face hunter oynama :D %70-80 kazanma oranı var ama sen oynama :D çok sinir bozucu, zeka yoksunu bir deste :D (bir kişiyi bile vaz geçirirsem o desteden ne ala :D )

SMOrc MUST GO FACE SMOrc

Twitch.tv'de turnuvalar ve oyuncuların yaptığı yayınlar oluyor, onları izleyin güzel şeyler öğrenirsiniz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #48 : 17 Nisan 2015, 22:21:12 »
Oyuna daha yeni başladım ve süper gözüküyor. Şimdilik 3 destem var yarına fullerim heralde. Turnuva olursa beni de yazın :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #49 : 17 Nisan 2015, 22:22:39 »
Oyuna daha yeni başladım ve süper gözüküyor. Şimdilik 3 destem var yarına fullerim heralde. Turnuva olursa beni de yazın :)

Çok yakında ayrıntıları vereceğim. o zamana kadar herkes iyi çalışsın dersine..
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #50 : 18 Nisan 2015, 03:11:32 »
Az önce sağolsun bir Mage, Archmage Antonidas'la beni ateş topu yağmuruna tuttu.
Tamam legendary kart ok'de adam ateş topu atıyor sen o adama bir tane daha fireball büyüsü veriyorsun, az da değil 6 götürüyor meret. Ranked 18'den sonra iyice coşkulu rakipler denk geliyor hep.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #51 : 18 Nisan 2015, 11:19:32 »
Az önce sağolsun bir Mage, Archmage Antonidas'la beni ateş topu yağmuruna tuttu.
Tamam legendary kart ok'de adam ateş topu atıyor sen o adama bir tane daha fireball büyüsü veriyorsun, az da değil 6 götürüyor meret. Ranked 18'den sonra iyice coşkulu rakipler denk geliyor hep.
Bu arada legendary kart dediğiniz karakter özel kartları mı?

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 18 Nisan 2015, 12:17:13 »
Lordmuti; twitch izleyen birisi olarak söyleyeyim, oradaki adamların şansının yarısı lazım bana :D adamlar çok iyi oynamıyor, çok şanslılar. Ben destemde tek kart bulundursam hiç gelmez, oyunun başında büyük minyonlar gelir falan. Adamlar elinde 1 tane zombie chow bulundurur oyuna %50 onunla açılış yapar, karşı tarafı egale edecek kartlar hep ellerinde bulunur..... sayarım gider yani. Sonuçta bu oyundaki strateji okey veya batak oyununlarındakinden farksız. kart sayacaksın, karşı tarafı taşlayacaksın, gereken kartı çekeceksin :D He bir de komboları bileceksin işte... ve yine de bu olaylar face hunter geçeğini değiştirmiyor. Turnuvalarda bile artık her 2 kişiden biri face hunter oynuyor.

zauas; değil lagendary daha önce dediğim grim patron'lar bile can sıkıyor artık. Adam warrior ile 3 ve düşük atak olan minyonlara charge veren minionu oynadı sonrasında grim patron ile şov yaptı. Biriyle vuruyor yenisi doğuyor, gelip onla vuruyor yenisi doğuyor. Yahu kopyalara charge vermese bari. Warriror zaten güçlü deste idi iyice cılkı çıktı. Sözde Paladin Warrior'a karşı etkili hero olacak bir de.

Nightmare; karakterlerin de var, genel kartlarda da var legendary. Ortasında turuncu taş, etrafında ejderha resmi olan kartlar oluyorlar. Abartı özellikleri oluyor genelde o kartların.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #53 : 18 Nisan 2015, 12:30:10 »
zauas; değil lagendary daha önce dediğim grim patron'lar bile can sıkıyor artık. Adam warrior ile 3 ve düşük atak olan minyonlara charge veren minionu oynadı sonrasında grim patron ile şov yaptı. Biriyle vuruyor yenisi doğuyor, gelip onla vuruyor yenisi doğuyor. Yahu kopyalara charge vermese bari. Warriror zaten güçlü deste idi iyice cılkı çıktı. Sözde Paladin Warrior'a karşı etkili hero olacak bir de.

Warsong Commander ve Grim Patron combosuda iyiymiş :) hatta seninki daha kötü denk gelmiş :D
Sen ranked oynuyormusun? Ben 18 den bir adım ileri gidemedim :(

Sadece twitchten yayın yapanlara özel bir durum değil tabi iyi kart gelmesi oyunun, sanırım bunun üzerine bir algoritması var. Bana bir oyunda öyle kartlar geldiki rakip Shaman oynuyordu ben Druid 6. turda çektim fişini. Bana dokunamadı bile ama işte şans kaç kere denk gelirki böyle.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 18 Nisan 2015, 12:34:05 »
9 dayım :) bu ay 7 görmeyi hedefliyorum. Acelemiz yok yavaş yavaş ilerleriz :D genelde ayın sonlarına doğru sağlam desteler yükseldiğinden son 10 gün oyna ranked oyna bol bol. O sıralar daha hızlı yükselirsin.

edit: işte kaç kere denk gelir olayı bazen de çok sık denk gelebiliyor. İnsan gerçekten bir algoritma işin içinde diye şüphelenmiyor değil.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #55 : 18 Nisan 2015, 15:50:18 »
Legendary kartların çokta önemli olmadığını anladım doğru anda doğru kartın elinde olması çok önemli.
Şöyleki Warlock'a karşı oynuyordum adamın 11 canı kalmış ne oynadı dersiniz; Mal'Ganis. Neyse ben elimdeki tüm uygun kartları kullandım ve 2 minion feda edip birde spell kullanarak Mal'Ganis'i bertaraf etmeyi başardım ve canı 7'ye düştü, adam bu kez Deathwing oynadı ve tüm minionları süpürdü ve 12 ataklık Deathwing ortada ama elinde kart yok, benimde 28 canım var. Adamın sonuçta 7 canı var Deathwing bana iki tane vurana kadar bitiririm diye düşünürek canını 4'e düşürdüm. Bu durumdaki bir Warlock'un kullanabileceği en efektif kartı çekti adam Lord Jaraxxus :) yani ardı ardına oynadığı kartların hepsi efsane. Jaraxxus, Warlock'un yerine geçip 15 canla oyuna devam ediyor. 2 manaya 6/6'lık Infernal koyabiliyor ortaya ve 3 vurabileceği silahı var :) Bu son kısımdaki kartlarımı çok hatırlamıyorum ama neyim var neyim yoksa adama saldırdım ve 1 cana kadar düşürdüm. Benimde 16 canım var, adamın 12 vurmaya hazır minionlar yerde, birde 3'lük silahı var. Adam okadar ballı ki yine iyi birşey çekermi diye tırnaklarımı yiyorum :) Ama çekemedi, 15 vurdu ve sıra bana geçti. Yerdeki minionlarlada yenebilirdim ancak ben 5'lik Starfire'la bitirmeyi uygun gördüm :D ve sadece üstün körü bir "well played" dedim, sakin ve küstahca; "well played".

Baya öykü tadında oldu ama fantastik filmlerde kötü büyücülerle kapışan sıradan insanlar gibi hissettim kendimi son darbeye kadar.

Bu da turnuva öncesi bir göz dağı olsun herkese  :fight:

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 18 Nisan 2015, 19:08:29 »
zaujas, epey sürükleyiciydi. :D

Bir insanda bir tane mi efsane olmaz yahu :/ Ne kadar deste açarsam açayım, hep çöp. Bu da mı gol değil!
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #57 : 18 Nisan 2015, 19:11:20 »
Peki legendary kartları nasıl kazanabiliyoruz?

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #58 : 18 Nisan 2015, 19:51:00 »
Peki legendary kartları nasıl kazanabiliyoruz?

Packlerden çıkmasını bekliyeceksin tamamen şans işi, 25-30 packte ortalama olarak 1 legendary çıkabiliyor.
Ya da Naxxramas ve Blackrock gibi expansionları satın alıp ödül olarak verdiği legendary kartlara sahip olabilirsin.
Her ikisi 5 bölümden oluşuyor ve her bölümden 3 kart kazanıyorsun bunlardan biri legendary oluyor.
Yani garanti legendary için bu ek bölümleri satın almak gerekiyor ya da altın biriktirmek.
Expansionları oyun içinde yaptığın görevlerden kazandığın altınlarla (700 altın) da açabiliyorsun.
Tüm bölümleri biriktirip açman için en iyi ihtimalle 10 hafta gerekiyor :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 18 Nisan 2015, 20:51:55 »
Legendary drop rate %1-1.5 arasında bulunuyor genelde istatistiklere bakıldığında, gold legendary de %0.1 falan. 40 pack aldığınızda ortalama 2-3 legendary bekleyebilirsiniz yani. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır