Kayıt Ol

X-Men: Apocalypse

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
X-Men: Apocalypse
« : 06 Nisan 2015, 15:40:21 »

X-Men’den Angel’ın Aktörü Belli Oldu

Yakın zamandaki Eastenders’da Peter Beale karakteri ile tanınan Ben Hardy yeni X-Men filminde Angel karakterini oynamak için seçildi.

The Wrap’den Jeff Sneider, filmin yönetmeni Bryan Singer’ın Instagram hesabından bir kafese tıkılmış, meleğimsi kanatları olan birini gösteren bir concept art attıktan hemen sonra Hardy’nin seçildiğini duyurdu.

...

X-Men: Apocalypse Full Ultra Extra HD 1980P AVI HDDVD BLURAY film indir
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: X-Men: Apocalypse
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2015, 15:46:49 »
Şu görsel beni ne kadar vurdu bilen yok.

Apocalypse, şu hayatımda beni en çok etkileyen karakter olabilir. Hiçbiri beni bu kadar korkutmuyor sanırım. Çocukluk travması gibi bir şey bende. O X-Men çizgi filmlerinde, bazı bölümlerin sonunda göründüğünde bir titreme geliyordu. Hele hele X-Men'in Apocalypse ile başka bir boyutta mücadele ettiği sahneleri hatırladıkça hala bir kötü oluyorum.

Spoiler: Göster
Ölüyorlardı bir de! Kaç bölüm boyunca ölenlerin geri gelmesini beklerken seri başa sarıyordu. Öldüklerini bilsem de hep "aslında öyle olmadı" demelerini bekledim.

Hiçbir karakter için bu kadar yanılmak istemedim sanırım.

Apocalypse, hala o müthiş dublajınla kulaklarımdasın. Ve Angel, Apocalypse ile olanlarda seni de oldukça net hatırlıyorum. Şu consept art'ın gözü kör olsun. Bütün çocukluk travmalarım depreşti. İçimde bir yerde aşağılanan mutantlar bağırıyor ve Apocalypse olmadık bölüm sonlarında ortaya çıkıyor.

İşte tüm bunlar nedeniyle hiçbir X-Men filmi benim için çizgi filmini geçemeyecek. Her ne kadar X-Men: Apocalypse için heyecanlansam da izlediğimde beni bu derece sarsamayacağını biliyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2015, 19:26:45 »

Çizgi roman uyarlamalarının başarılı örneklerinden X-Men serisinin sıradaki filmi Apocalypse’in kadrosuna yeni bir isim daha katıldı.

X-Men ekibinin vazgeçilmezlerinden biri olan psişik ninjamız Betsy Braddock nam-ı diğer Psylocke’u canlandıracak oyuncu belli oldu. Filmin yönetmeni Bryan Singer’ın kişisel Twitter hesabından verdiği müjdeye göre bu rolde izleyeceğimiz isim Newsroom dizisinin başrol oyuncularından Olivia Munn.

Haberin devamı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Haber: B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2015, 13:23:21 »

Setten sızan fotoğraflarda bu defa X-Men filmlerinde eksikliğini çektiğimiz Jubilee ve Sophie Turner’ın (Sansa Stark) canlandırdığı Jean Grey’i görüyoruz. Klasik X-Men tadı mı alıyoruz?! Mis.

Üstelik ucundan Cyclops'u da gördük!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2015, 14:43:15 »

X-Men: Apocalypse hakkında yönetmen Bryan Singer oldukça taze bir röportaj gerçekleştirdi ve alıştığımız X-Men filmlerindekilere göre (First Class’ı saymazsak) oldukça genç olan karakterler için bazı bilgiler verdi.

Olaylar, olaylar!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2016, 17:52:21 »
Yeni çıkan fragmanı Türkçe altyazılı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2016, 23:28:26 »
 Öncelikle X-men'in sinematik kısmını ezbere bilirken, çizgi roman tarafından bihaber olduğumu söylemeliyim. O yüzden yorumum sadece filmler içinde kalacak.
  Çoğunlukla yaptığım gibi önce filmi izledim kendi yorumumu oluşturdum sonra bir kaç sitede gezinip bu uyarlama filmler konusunda daha bilgili insanların eleştirilerini okudum ve sonuç benim için fiyaskoydu. Filmi o kadar çok beğenmiştim ki yapılan kötü yorumlar ve eleştiriler karşısında şok oldum. X-Men'in yıllardır sinemada yaptığı şeyler eleştirilmiş. Kötü adam yine mutantların üstün olduğunu düşünüyordu, yine Wolverine vardı (çok kısaydı ama), kıyafetler yetersizdi gibi başlayıp göz yoran efektlere, genç oyunculara kadar kötü eleştiriler okudum önce bunları kınayarak başlamak istiyorum.
  Şimdi öncelikle esaslı kötü adam benim bildiğim X-Men'in yaptığı en klasik şey. Civil War'da olduğu gibi çocuksu bir iç karmaşa, beceriksizce yapılmış fikir ayrılıklarından ziyade sağlam bir kötü adamı tercih ettikleri malum. Klişeleri sevmemek güzel ama iyi yansıtılmış bir klişe çok da güzeldir kanımca. Çok çocuk vardı filmde yorumları (oyunucu olarak çocuk), lütfen Charles Xavier'in filmdeki yaşına bakıp, koca koca insanlar mı oynamalıydı diğerlerini. Genç oyuncuların başarılı olduğunu düşünüyorum özellikle Sophie Turner(Jean Grey) ve Evan Peters(Quicksilver) rollerini hakkıyla vermişler. Göz yoran efektler, kostümler gibi konulara girmeyeceğim zira eleştirmek isteyenler için en güzel konudur bu ve ben cidden bir çizgiromanla kıyas yapamadığım için ve buna memnun olarak söyleyebilirim ki bu konuda da oldukça başarılı bir filmdi.
Ben özellikle bu tarz filmlerin sinema taraflarını sıkı takip ederim ve bence film harikaydı, Civil War bana bu filmin verdiği etkinin yarısını verememişti hatta filmden çıkınca üzüldüğüm bir konu oldu. Yakın zamanda çıkacak olan Warcraft'a acıyıp şimdi bu beni nasıl tatmin edecek diye iç geçirmiştim.
  Son sözüm, filmi yapılan müthiş eleştirileri okumadan önce izleyip değerlendirmeniz ve eğer çizgi-roman seven biriyseniz (etrafımda fazlaca var) bunları farklı değerlendirin çünkü cidden insanlar okuduklarının aynısını beyaz perde de görmek istiyor fakat onu yapmaya çalışan filmleri de yerden yere vurmaktan çekinmiyorlar. Bir de çizgi filmlerini izleyip kıyaslayanlar var neyse ıhhm... Kafa göz girmeden, filmi beğendim ve yapılan eleştirilerin (hepsi değil) çoğunu yetersiz ve gereksiz buldum.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2016, 19:55:56 »
Ben Sophia Turner'ın performansını zayıf buldum.
Nerede Famke Janssen'in o etkileyici, hem güçlü hem dark bakışları, duygusal sahnelerdeki inandırıcılığı...
Yine Sophia kadar genç, ama daha karaktere uyum sağlayacak bir oyuncu bulabilirlerdi.
Sansa Stark bu tamam, belirli bir kitlesi var hadi Jean olsun demişler, olmamış. Sophia Turner'dan iyi damsel in distress olur, ya da Fatmagül ama Jean? Yok olmamış. Game of thronesda karakter gelişimi iyiydi ama bu role hiç oturmamış. Hele sondaki "içindeki gücü salıver gitsin" sahnesinde, hareketleri çok yapmacık geldi.
Wolverine de bir garip olmuş, koymasalar daha iyiydi bence. Biraz popülist bir bakış açısı olmuş.
Onun dışında, professor x ve magneto zaten başlı başına yetiyor filmi izletmek için. Eski x-mendeki professor x bana çok yapay gelir mesela, ama James Mcavoy çok organik bir oyuncu. Bence yeni x-men serisinin tutmasındaki en büyük sebeplerden biri.
Sonuç olarak x-men iyidir, güzeldir, devamını bekliyoruz.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2016, 20:13:56 »
Bu film Civil War 'dan misli misli güzeldi. IMDB bir reklam şirketi oldu.