Kayıt Ol

En Çok Beğendiğiniz Kitap Kapakları

Çevrimdışı safir

• **
  • 57
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Çok Beğendiğiniz Kitap Kapakları
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2016, 16:29:16 »
Tekinsiz Kitap, yazarı Jeremy Dyson. Kitabı sadece kapağı için aldığımı bile söyleyebilirim. Elime aldığımda daha da beğendim. Hafif pütürlü yüzeyi insanda çok hoş bir his bırakıyor. 
Spoiler: Göster

Sonra Dedektif Kurukafa Serisi geliyor. Renkli, fakat karanlık bir dünyayla ona ait karakterleri başarıyla yansıtıyor bence. Ciltli olmasını ayrı bir seviyorum.

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Mart 2016, 19:35:05 »
1984'ün şu baskısının kapağı çok güzel. (Maalesef Türkçe bir baskı değil.)

Gün ışığında yukarıda okunduğu gibi rahatça okunmuyor, daha da güzellik katıyor:

“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2016, 23:36:52 »
Fahrenheit 451'in şu kapağı

Bu gerçek bir baskı değil, bir hayran tasarımı ve Elizabeth Perez isimli bir sanatçıya ait. Bu yüzden buraya ne kadar uygun bilmiyorum fakat öyle mükemmel ki, paylaşmadan geçsem olmazdı.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Temmuz 2016, 21:30:35 »
@Grayswandir, o tasarıma ağzım açık kaldı. Vay be!

İthaki yayınlarının cep boy basımı olan H. G. Wells'in Dünyalar Savaşı ve Görünmez Adam kitaplarının kapaklarındaki çizimler çok hoşuma gitmiştir.

Subliminal (Bilinçdışınız Davranışlarınızı Nasıl Yönetir?) kitabının konusuna uygun muzip kapağı çok hoşuma gitmişti. İlk başta belli olmayan yazıları fark edince kahkahayı basmıştım.

Olağan Psikopatlar kitabının kapağında Hannibal Lecter maskesi takmış tarihi büst resmi aklımda yer etmiştir.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Temmuz 2016, 10:02:09 »
Chuck Palahniuk'dan okuduğum ilk kitap olmasının yanında kapağına da bayıldığım bir kitap: Gösteri Peygamberi. Çizimler gerçekten mükemmel.

Çevrimdışı stupefypatronus

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Temmuz 2016, 13:57:02 »
Marslı, Büyü Dükkanı, Şato (Kafka), Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Mucize,Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları, Zamanın Kısa Tarihi ve sırf kapağından dolayı okumak istediğim Bir Tutam Aşk. Harry Potter'ın yeni basımları da en az eskisi kadar efsane, içeriğini hiç bilmediğim Kayıp Şeyler Kitabı. Bazı kitapları sırf kapağı için aldığımıda itiraf ediyorum  ;D
''sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben, hiç bir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim''

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Temmuz 2016, 17:45:11 »
Stratejik Derinlik - Ahmet Davutoğlu
Hoppala Sincap - Aziz Sivaslıoğlu
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Eylül 2016, 20:58:00 »
İthaki Bilimkurgu Klasikleri serisindeki kapak tasarımlarını başka yönden değerlendirince beğeni oranım arttı.

Şöyle ki; kapaklar, kitabı okuduktan sonra anlam kazanacak tasarımlara sahipler. Yani ters mantıkta işliyorlar. Şöyle der gibiler, "Bana anlam mı vermek istiyorsun? O zaman önce bu kitabı okuyacaksın. Cevap, bu kapağın arkasında."

Bir kitabı kapağına bakarak aldırmak için gizemle çekici hale getirilmiş gibiler.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Eylül 2016, 21:17:44 »
@Bay_Karamsar'ın söz ettiği tarzda kapaklara sahip bir seri olarak Açlık Oyunları'nı gösterebilirim. Okurken bunları fark etmek gerçekten çok güzel ve Pegasus'u her ne kadar sevmesem de kapaklarındaki hissiyatı ve kabartmaları iyi bulurum. Aşırı bir ipucu vermeyecek olsam da kapakları fark etmemiş olanlar için bir gizli kutusu açacağım.

*İlk kapakta bir kaç dairenin bağlı olduğu altın bir çember (kafes) ve içinde bir kuş görüyoruz. Burada kuşumuz bizim esas kızımız olup, sistemin altın çağında onun kafese tıkılmış olduğunu fark ediyoruz
*İkinci de ise sistem bu kuşu hedef alıyor ve hala esas kızımız -kuş- çemberin içinde. (Ama hedef alınmış, o artık bir tehlike teşkil ediyor.)
*Üçüncüde kuşumuz kanatlarını açmış ve ona kafes olan çember kırılmış, ona bağlı olan diğer daireler artık bağlı değil.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Eylül 2016, 12:04:23 »
Ben Centilmen Piç serisinin bütün kapaklarını sevdim.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Eylül 2016, 15:53:23 »
Genelde sade ve merak ettirici kapakları seviyorum.
Cesur Yeni Dünya

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Eylül 2016, 19:28:10 »
Harry Potter kapaklarını hep sevdim nedenini de anlayamadım.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Ekim 2016, 22:47:23 »
Bitmemiş Öyküler kapağı nedensizce çok çekici geliyor.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Ekim 2016, 23:22:11 »
Penguin'in ciltli klasikler serisinin tamamını beğeniyorum galiba. Şöyle kaliteli basımları Türkiye'de de görsek keşke  :(

• **
  • 82
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Ekim 2016, 09:02:45 »
1984'ün şu baskısının kapağı çok güzel. (Maalesef Türkçe bir baskı değil.)

Gün ışığında yukarıda okunduğu gibi rahatça okunmuyor, daha da güzellik katıyor:

Tek kelimeyle efsane olmuş gerçekten, ağzımın suyu aktı resmen :)
"Demire şeklini veren demircinin iradesidir, çekicin darbesi değil." - Turram oğlu Kopram, Hakon'un demircisi