Kayıt Ol

Corpse Bride~Ölü Gelin|Tim Burton

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Corpse Bride~Ölü Gelin|Tim Burton
« : 19 Şubat 2008, 17:43:36 »
Tür :   Müzikal / Fantastik / Animasyon  / 3D
Gösterim Tarihi : 18 Kasım 2005
Yönetmen : Tim Burton , Mike Johnson
Senaryo : Pamela Pettler , Caroline Thompson
Görüntü Yönetmeni : Pete Kozachik
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2005, İngiltere , 76 dk.
Seslendirenler :  Emily Watson (Victoria)  , Helena Bonham Carter (Ceset Gelin)  , Johnny Depp (Victor)  , Albert Finney  , Richard E. Grant  , Christopher Lee  , Joanna Lumley
19. yüzyılın sıkıcı Viktorya çağında, Avrupa... Victor adlı genç bir adam, yanlışlık eseri, bir iskeletin parmağındaki yüzüğü takıp sonra da şakayı biraz fazla ileri götürünce, bir cesetle evlenmiş olur.

Victor yeraltındaki hayatı keşfettiğinde buranın, kendi kasvetli yaşamına göre ne kadar renkli ve eğlenceli olduğunu görür. Oysa yukarıda, onu gerçek karısı, Victoria beklemektedir. Genç adam, zor bir karara doğru adım adım yaklaşırken, hem hayat hem de kendisi hakkında bir kaç şey öğrenmek zorunda kalacaktır.

*milyonlarca kez izleyebileceğim filmdir.Zaten Tim burton yapmış başka ne denebilir ki :P

too much sugar 
tb

Alassea

Ynt: Corpse Bride~Ölü Gelin|Tim Burton
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2008, 18:25:42 »
Harika bir film Tim döktürmüştü yine herzamanki gibi muhteşem bişe sağ ol başlık için  :D :D

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2008, 18:41:44 »
Tim Burton, Johny Depp, Helena Carter da süper 3lü oldular :P
Gerçekten çok güzeldi :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2008, 18:45:10 »
Tim Burton, Johny Depp, Helena Carter da süper 3lü oldular :P
Gerçekten çok güzeldi :D
Muhteşem 3'lü muhteşem film :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2008, 16:05:19 »
Bu film vizyondayken gitmedim, korkmuştum. :P Ama izledim tabi ki harika harika harika. :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2008, 19:53:08 »
Yalnız o iskeletin parmağına yüzük takması bu şakayı sürdürmesi tanımı yerinde olmamış.Kazara olmuş birşeydi o şaka değil yani :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2008, 22:58:41 »
Tim Burton klasiği işte. Gotik bir hava içerisindeki abzürd komediler. Diğer filmlerinin aksine yarattığı gotik ortamla dalga geçmesi özellikle hoşuma gitmişti. Müzikleri de çok güzeldi. Teknolojinin ilerlemesiyle karakterlerin de bişeye benzemesi daha bi hoş kıldı filmi :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2008, 20:34:40 »
ya bende diyorum ölü gelini nerden hatırlıyorum diye :D güzeldi filmcik =P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2008, 18:34:56 »
Çok güzel filmdi ya moviemaxde seyretmistm sanırım=D müzikleri de çok güzeldi..ölü gelinin piyanoda çaldığı şarkıyı hiç unutmam=)

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Mart 2008, 20:53:30 »
Çok güzel filmdi ya moviemaxde seyretmistm sanırım=D müzikleri de çok güzeldi..ölü gelinin piyanoda çaldığı şarkıyı hiç unutmam=)

Evet evet çok güzeldi o çok duygulanmıştım

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2008, 13:52:25 »
Tim Burton'a tapmam için verilebilecek 2. kocaman sebep. (1.si tabii ki The Nightmare Before Christmas! :lve) İNANILMAZ! Ve o piano düeti kısmında eriyip yok olmuştum resmen. Kurgusu, akışı, grafikleri, müzikleri, karakterleri, havası... Her şey mi bu kadar güzel yapılabilir?? En sevdiğim filmler listesinde tepelerde bi yere oturan şahane film bu işte! Ne desem az...
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2008, 14:21:40 »
Tim Burton çekerde beğenilmez mi ? Evet beğenilmez.. Bütün sinemada uyudum durdum
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2008, 00:18:57 »
Bana çok sevdiğim bir arkadaşımı hatırlatan filmdir bu, o vermişti bana. Çok kaliteli bi animasyon. Tim Burton'ın aşık olduğu teknik Stop-Motion biraz yarım olarak gayet güzel olmuş (dekorlar). Dünyasını yine iyi yansıtmış ama diğer filmlerine göre biraz daha sıkıcıydı. Beetlejuice gibiliği de dikkatlerden kaçmadı tabi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2008, 08:47:49 »
Oha yalnız filmin konusunu okudum da sophie arkadaşın verdiği, filmle alakası yok be :D

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Haziran 2009, 12:16:54 »
yeni izledim ve bayıldım çok güzeldi ilk başta victorın piyanoda çaldığı şarkıyla ölü gelinle yaptıkları düet gerçekten çok güzel müzikal havasıda filme ayrı bir tat vermişti
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...