Kayıt Ol

0094625508 - Rachel Cleanwood

Çevrimdışı Nedim

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • N. D. O'Runeer
0094625508 - Rachel Cleanwood
« : 05 Şubat 2016, 13:34:26 »
Bu öykü yazar tarafından kaldırılmıştır.

Öykünün orijinal haline ulaşmak için lütfen linki takip edin.

https://oruneer.wordpress.com/0094625508-2/

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: 0094625508
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2016, 10:47:47 »
Okuduklarım gerçekçi geldi. Yani ileride bunların yaşanması muhtemel göründü. Hikayenin titizlikle yazıldığı belli oluyor. Sanki bilimsel bir ders kitabını okuyor gibi hissettim. Anlatım güzel ve detaylı olmasına rağmen pek heyecan uyandırmadı bende. Belki ilginç maceralar yaşanır diye bekledim son ana kadar. Bir de karakterlerin hisleri çok iyi yansıtılmadı, belki tercihiniz o yöndeydi bilemiyorum. O yüzden hikaye biraz da belgesel tadında geldi bana. Yine de kaliteli bir paylaşımdı, bu türde yazmak herkesin harcı değildir.
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2016, 23:05:20 »
Biraz kaba bir yorum olacak ama "e noldu şimdi" GÜzel bir günce ama öyküye heyecan katacak hiçbir sorun çıkmadı. Anlamadığım enteresan bir kara mizah değilse eskilerin dediği gibi iki dirhem bal için 1 okka odun kemirmenin anlamı ne ki?

Yanlış anlamayın beni metinin kendisi, diyaloglar ve temel çok başarılı. Oldukça da profesyonel ve gerçekçi bir hava var ama bunlar öyküye değer katan şeylerdir bence metini öykü yapan şeyler değil.

Çevrimdışı Nedim

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • N. D. O'Runeer
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2016, 19:45:03 »
Yorumlarınız için öncelikle her ikinize de teşekkürler..

Bu öyküyü bir bilim-kurgu öykü yarışması için ele almıştım. Öykümü yazıp bitirdikten sonra 5000 kelimeyi aşmıştı, yani bundan daha uzun bir öykü olmuş idi. Fakat gel gör ki yarışma kuralları içerisinde öykünün uzunluğu 2000 kelime ile sınırlandırılmıştı. Bu yüzden dolayı, ben de yazdıklarımı kısaltmam gerekti ve hikayenin aralarından artan 3000 kelimelik bölümü silerek en sade biçime getirdim. İşin kötü yanı ise ne yazık ki sildiğim bölümleri bir yere tekrardan kaydetmemiş idim..