Kayıt Ol

Anket

Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?

Drizzt Do'Urden
32 (50%)
Artemis Entreri
32 (50%)

Toplam Oy Verenler: 59

Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?

Çevrimdışı feanor

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?
« Yanıtla #15 : 31 Temmuz 2008, 11:19:58 »
Yalnız bütün bunlar yazarların tercihidir.
üstad, kimin tercihlerine göre bir kanıya varacağız yazarlardan başka :), yahu tartıştığımız varlıklar, yazarın (sadece tolkien in, zira ondan sonrakiler sonuçta onun yazdıklarını alıp kullanmışlar kaynak olarak) hayalinde oluşturduğu, karakteristik özelliklerini, fiziksel güçlerini vs.vs., oluşturdukları ırklar.

eğer ki tolkien eflerin insanlardan çok daha kudretli, yüce, güçlü filan olduklarını yazıyorsa ben onu doğru sayarım, ona göre konuşurum.

ama senle birbirimizi anlayamıyoruz galiba karşılıklı, saygılar dileyip susayım ben :).
every man dies not every man really lives

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Ağustos 2008, 14:38:30 »
Şöyle genel olarak diyarlarda diyarlardan kastım unutulmuş diyarlar, ejderha mızrağı, ravenloft gibi dnd'den çıkmalardır dnd'nin genel kurallarıg eçrli sayılır. Yani her yazarın kendi tercihinden öte tek bir kitapa tek bir kurala bağlıdır. Tabi ki tolkien'ı ayrı tutmak lazım zira onun zamanında dnd, whitewolf felan yoktu. Bizim birbirimizi anlayamamızın sebebi farklı dönemde yaşamış yazarları karşılaştırıyor olmamızdan doğuyor olsa gerek.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı zuzu

• **
  • 110
  • Rom: 1
  • in the twilight..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Ağustos 2008, 21:28:15 »
Drizzt Do'Urden elbette :) Birkaç üçleme  yada dörtleme okumuştum.  Kitaplar çok güzeldi ama sonra ara verdim, derslere dalınca.. 

Drizzt'in kendi içinde yaşadığı çatışmalar, düşünceleri beni çok etkilemişti. Kara Elf üçlemesinde onun ağzından yazılan yazılar çok hoşuma gidiyordu. Bazen onu kendime benzetiyordum.  :P  Bu yüzden, Drizzt :)
stranger things could never change my mind, i've got to take it on the other side..

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ağustos 2008, 20:10:38 »
zaten bilirsiniz unutulmuş diyarlarda anlatılan en şeytani ırk drow elf leridir bide üstüne drizzt gibi muhteşem bi kılıç ustası çıkınca eh entrerinin vay haline :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2008, 11:01:45 »
Eğer her kitabı Tolkien'i baz alarak düşünür ve "Tolkien elfleri insanlardan daha güçlü olarak söyledi, o zaman diğerlerinde de öyle olmalı," dersek o zaman Ölüm Kapısı serisinin vay haline derim ben.  ;D  Sonuçta Tolkien de İskandinav Mitolojisinden falan esinlendi, örneğin elfler o mitolojide çok daha farklı, şimdi biz "Tolkien şu mitolojiden esinlenmiş ama elfleri çok fazla değiştirmiş, olmaz, yanlış," diyemeyiz. Benim fikrim bu.

Drizzt ile Entreri'ye gelince; Drizzt derim ben, Entreri'ye hiç ısınmamamışımdır.  :P

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2009, 19:13:51 »
Kesinlikle Entreri.

Böyle kendine has kötücülük karakterler daima ilgimi çekmiştir.

Artemis ve Jarlaxle'ı konu alan -ve ilk kitabı Kristalin Hizmetkarı olarak kabul edilen- Kiralık Kılıçlar serisinin çevrilmesini büyük bir merakla bekliyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Nisan 2009, 19:59:16 »
Kesinlikle Entreri.

Böyle kendine has kötücülük karakterler daima ilgimi çekmiştir.

Artemis ve Jarlaxle'ı konu alan -ve ilk kitabı Kristalin Hizmetkarı olarak kabul edilen- Kiralık Kılıçlar serisinin çevrilmesini büyük bir merakla bekliyorum.

Çevrilmemiş bir kitabın acısını bilirim. Bu yüzden sana şöyle bir kıyak geçebilirim. Ancak adını verdiğin kitap yok burda. Elimizden gelen bu :P.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Nisan 2009, 19:48:19 »
Bu kapakları çok beğeniyorum. Böyle ağır, etkileyici, olgun bir havaları var. :)

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Mayıs 2009, 04:14:03 »
Aslında bu cevabı zor bir soru bana kalırsa kitapta da yazdığı gibi ikiside birbirine denk(ti). Artık değiller çünkü Entreri Drizzt'in aksine yaşlandı ve refleksleri zayıfladı. O yüzden UD kitaplarında bir kere daha karşı karşıya gelip ölümüne savaşırlarsa Entreriye kazanma ihtimali vermiyorum ben :D

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Mayıs 2009, 12:39:47 »
Fırtına kıranın verdiği kitap kapaklarının 2.sinde anladığım kadarıyla entreri jarlaxle ve drizzt birleşip örümcek kraliçeye karşı savaşıyorlar yanılıyormuyum ???
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2009, 21:20:31 »
Diğer üyelerin yorumlarına bakmadan ilk mesajımı atmıştım ama bakınca baya bir ikileme düşmüş kişiler gördüm. Ve ben biraz UD biliyorsam Kristalin Hizmetkarı'nı okuduktan sonra Entreri ve Drizzt mücadelesinde Entreri kazanır demem. Diyemem. Çünkü kitabı gerçekten* okumuş olan kişi Entreri'nin yaşlandığını hatta kendisinin bile bundan rahatsızlık duyduğunu okumuştur. Ee hal böyle iken daha fazla Entreri mi Drizzt mi diye tartışmanın gereği yok. Birbirine denk olan iki adamdan birisi gücünü kaybediyorsa kazananı söylemek için çok uğraşmaya gerek yok. Haa tabi ikisinden birinin ayağı taşa takılır , kafasına göktaşı düşer orası beni alakadar etmez ancak tamamiyle dış etkilerden yoksun düelloda Entreri artık bitmiştir.

tororu

« Yanıtla #26 : 05 Aralık 2009, 19:19:32 »
Fırtına kıranın verdiği kitap kapaklarının 2.sinde anladığım kadarıyla entreri jarlaxle ve drizzt birleşip örümcek kraliçeye karşı savaşıyorlar yanılıyormuyum ???
orda drizzt yokki :D

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Aralık 2009, 16:17:29 »
Eğer ikisi arasındaki bir savaşa göre değerlendireceksek yaşı ilerleyen ve zaten seri içerisinde de devamlı bunu onun aklından okuduğumuz kişi olan Artemis Entreri'nin kazanma olasılığı düşük. Ama benn biraz farklı bakıyorum olaya.

Artemis Entreri, kanımca, kişiliği belli, zaman zaman değişimler geçirebilen, duruma göre hareket eden, her ne kadar ilk ortaya çıktığında 'acımasız' olarak anlatılsa da zamanla her karakterin ille göstermesi gerektiğini düşündüğüm -işin bencesi tabi- zayıflıkları gösteren bir karakter.

Drizzt'e bir türlü ısınamamam, onun bulunduğu her kitabı da genelde hep onun dışındaki karakterleri bir şekilde zevkle okumamdan kaynaklı sanırım. Sevmeyince sevilmiyor. :) Devamlı aynı şeyleri yaşayan, arka planının dışına çıkamadığını düşündüğüm bir karakter benim için Drizzt.

He, Guenhwyvar ayrı tabi... :D

Oyum Artemis'e. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 14 Şubat 2010, 22:25:58 »
Drizzt gibi emo triplerinde dolaşan, önce öldüren, sonra "niye öldürdüm ühühü naptım ben" triplerinde dolaşan adamın teki. Bir türlü ısınamadım. Seçilmişmiş... Hiç sevmiyorum evet :)
#rekt

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2010, 19:17:47 »
Drizzt gibi emo triplerinde dolaşan, önce öldüren, sonra "niye öldürdüm ühühü naptım ben" triplerinde dolaşan adamın teki. Bir türlü ısınamadım. Seçilmişmiş... Hiç sevmiyorum evet :)

Önce öldürüp sonra neden öldürdüm lan tribi bir tek marvelin anti herolarında güzel oluyor. Ud'nin diğer kitaplarını okumadan önce iç çatışmaları çok hoşuma gidiyordu lakin iş çatışmaları, entrikaları salvatore'den daha iyi yazanlar olduğu aşikar: detaylı bilgi için bkz: Elaine Cunningam
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!