Kayıt Ol

Zaman Çarkı - TV Dizisi

Çevrimdışı Ekshi

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Zaman Çarkı - TV Dizisi
« : 29 Nisan 2016, 02:22:22 »
Dizi geliyor arkadaşlar. Robert Jordan'ın eşi Hariet açıklama yaptı. Kontrat sorunları çözülmüş, büyük bir stüdyoyla anlaşmışlar. Açıklama burada: https://plus.google.com/u/0/103674399065634804648/posts/1aeEKJiqdeF

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı - TV Dizisi
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2016, 04:08:57 »
Yok artık, şahane bir haber bu. Ayrı bir başlığı hak ediyor ama onu da üşengeç olmayan güzel üyelerimizden biri açar artık. Harriet biraz korkutmuyor değil beni ama umarım güzel bir şeyle çıkarlar karşımıza. En azından Red Eagle'dan kurtulduk.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2016, 10:08:51 »
dizi geliyor arkadaşlar.Robert Jordan'ın eşi Hariet açıklama yaptı kontrat sorunları çözülmüş büyük bir stüdyoyla anlaşmışlar.Açıklama burada https://plus.google.com/u/0/103674399065634804648/posts/1aeEKJiqdeF

Ya bu inanılmaz bi haber! Umarım Shannara gibi pop bir şey yapmazlar. Resmen yıllardır beklediğim bi şeydi bu. Kitabı okurken kafamda az çekmedim sahneleri =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Ekshi

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2016, 14:11:12 »
Netflix alsın umuduyla bekliyorum ben. Onlar hakkını verir

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2016, 14:23:07 »
http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/04/29/zaman-carki-serisi-dizi-oluyor/

Bu önemli haberi atlamamak lazım. Pilot bölümde Lews Therin'i canlandıran kişinin performansını beğenmiştim fakat bütçe olmadığı için çok sınırlı bir şey çıkmıştı ortaya.
İnşallah şimdi sağlam bir bütçeyle iyi bir şey ortaya koyarlarda bu muhteşem serinin hakettiği kalitede bir yapım izleriz.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2016, 14:29:37 »
İnanılmaz sevindim dizi haberine. En az 8 sezonluk malzeme var. Umarım düzgün bir şey ortaya çıkar.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2016, 14:57:20 »
Muthis haber! Su anda altindan kalkabilecek HBO ve Netflix var zaten. Merakla bekliyorum.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2016, 16:33:05 »
Diziyle ilgili muhabbetler yeni bir başlık altına toplandı :) Sohbetinize alıcılarınızın ayarıyla oynamadan devam edebilirsiniz efenim.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2016, 16:53:15 »
HBO çekse de tadından yemesek ama sanmamımammam :)
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2016, 15:40:42 »
HBO'nun çekmesi şart değil ama güzel olur elbette, Netflix ise bence daha bile iyi bir seçenek. Game of Thrones kadar aşırı sansürlenecek içerik yok Zaman Çarkı'nda, ama düzgün bir bütçeyle altından kalkabilmeleri lazım. Game of Thrones serinin yazarı hayatta olmasına rağmen zıvanadan çıktı, Zaman Çarkı'nın başına daha kötüsü gelmez umarım.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2016, 21:40:39 »
Pilot bölümde Lews Therin'i canlandıran kişinin performansını beğenmiştim fakat bütçe olmadığı için çok sınırlı bir şey çıkmıştı ortaya.
Ben o adamı hiçbir zaman kafamdaki Lews Therin ile benzetemedim, benzetmeyeceğim. Hatta kitabı okurken ilk birkaç dakikasını izleyip kafamdaki imgeyi lekelediğini düşündüğümden kapatmıştım. Kişisel görüşüm tabii, tartışılır.
Spoiler: Göster
Bu acılı adamı o dizide gösterildiği gibi hatırlamayacağım. Evet kararlıyım. Şu çizim çizgi romanından sanırım:

Game of Thrones serinin yazarı hayatta olmasına rağmen zıvanadan çıktı, Zaman Çarkı'nın başına daha kötüsü gelmez umarım.
Dizinin haberine sevinemeden aklıma aynısı gelmişti. Birtakım insanları zıvanadan çıkaracak unsurları nasıl işleyecekler diye düşünüyorum.(Örneğin Rand-Min-Aviendha-Elayne durumları. Ki buna tepki gösterecek grupların sesi yüksek çıkıyor, umarım onların baskısı altında kalmazlar.)
Bir de şimdiden Dumai Kuyuları sahnesini çekecek yönetmene başarılar diliyorum ;D
Kitabı okumayanlar bu spoileri açmasın:
Düş Hançeri'nde Rand'in kaldığı yere baskın verildiği sahnenin altından kalkmaları çok güç olacak, yeni örgüler, bir dolu ateş... Okurken pek keyifliydi izlerken nasıl olacak acaba? Gerçi Düş Hançer'i on birinci kitap oraya kadar rengini belli etmiş olur dizi.

Kısacası heves ve endişeyle bekliyorum. Umduğumuz gibi olması dileğiyle.
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #11 : 01 Mayıs 2016, 00:37:37 »
Açıkçası serinin yarısını okumuştum yıllar önce ama sevdiğim bir seridir Zaman Çarkı. Game of Thrones kısmına aynen katılıyorum. Netflix'in almasını tercih ederim, hem benim açımdan ulaşımı daha kolay olur hem de benim gördüğüm kadarıyla Netflix bu işlerin hakkını fazlasıyla veriyor. Kitabın değerini bilecek bir ekip olur umarım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Mayıs 2016, 02:39:45 »
Pilot bölümde Lews Therin'i canlandıran kişinin performansını beğenmiştim fakat bütçe olmadığı için çok sınırlı bir şey çıkmıştı ortaya.
Ben o adamı hiçbir zaman kafamdaki Lews Therin ile benzetemedim, benzetmeyeceğim. Hatta kitabı okurken ilk birkaç dakikasını izleyip kafamdaki imgeyi lekelediğini düşündüğümden kapatmıştım. Kişisel görüşüm tabii, tartışılır.
Bu acılı adamı o dizide gösterildiği gibi hatırlamayacağım. Evet kararlıyım. Şu çizim çizgi romanından sanırım:

Fiziksel olarak seçilen oyuncuyu Lews Therin'e ben de benzetmiyorum yahu :) fakat performans bakımından beklenenden iyi iş çıkarmıştı.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mayıs 2016, 07:34:23 »
Bir bu Zaman Çarkı'nın dizisini, bir de Metal Gear Solid'in filmini dünya gözüyle izlemezsem gözüm açık gidecekti.

Umarım güzel bir iş çıkartırlar.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2016, 17:21:56 »

Dizinin haberine sevinemeden aklıma aynısı gelmişti. Birtakım insanları zıvanadan çıkaracak unsurları nasıl işleyecekler diye düşünüyorum.(Örneğin Rand-Min-Aviendha-Elayne durumları. Ki buna tepki gösterecek grupların sesi yüksek çıkıyor, umarım onların baskısı altında kalmazlar.)
Bir de şimdiden Dumai Kuyuları sahnesini çekecek yönetmene başarılar diliyorum ;D

Bunlar pek sorun olmaz. Tonla dizide bundan çok daha fazla tepki çekecek şeyler oluyor. Hele hele HBO gibi bir kanal çekerse gayet rahat koyarlar bütün bunları diziye. Kimin rahatsız olacağı pek umurlarında olmaz muhtemelen (zaten olmamalı da), GoT'a gelen tepkiden fazlası gelemez ya sonuçta. Endişem bu yönde değil pek.

Kuyular'ı her babayiğit çekemez, orası doğru. Game of Thrones'da bile büyük savaş dedikleri sahneler bazen mahalle kavgası gibi oluyor. Onu nasıl yapacaklar ben de merak ettim şimdi. Çünkü
tam bir katliam olması gerekiyor. Senaryo için hayati bir bölüm bu, 2 sahne gösterip sonuçlarını anlatarak geçiştirilebilecek bir şey değil. Tüyleri diken diken edecek bir sahne olmalı. Aksi takdirde Taim'in karakter gelişiminin ve Asha'man plotunun yarısı çöpe gider.

#hayır