Kayıt Ol

Amazon , Ebay , Yurtdışı sitelerden alışveriş

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu  konuda sormak istediğim bir-iki soru var .

1-Malumunuz paypal Türkiye'den çıktığın için , yurtdışından alışveriş yapmak biraz sıkıntılı bir hale geldi . Sadece paypal ile ödeme kabul eden bir site ile iletişime geçtim , müşteri hizmetlerinden dönüş oldu , paypal harici ödeme yapabilmem için kredi kartı no mu ve son kullanım tarihi istediler . Normal yurtiçi sitelerden alışveriş yaparken de bu bilgiler giriyoruz o yüzden bu bilgiler vermede bir sakınca görmüyorum (Kredi kartı şifresini istemediler sonuçta ) . Fakat öğrenmek istediğim Paypal ile ödeyemeyince ödeme sistemi bu şekilde mi işliyor ?

2-Aldığım ürünler kargo dahil 75euro yu geçmeyecek . Ama paketin içerisinde aynı üründen 2 den fazla olacak muhtemelen . Sizce gümrüğe takılır mı ? Takılmaması için üstüne hediye vs yazdırmak mı gerekiyor kutunun ( faturanın ) ? Fatura demiş iken yurtdışı kargolarda gelen paketin üzerinde alınan ürünlerin faturası geliyor mu ? Yoksa fatura paketin içinde mi oluyor ? Ve son olarak faturada ürünler yerine 50 dolar değerinde hediye vs. yazdırabilir miyim ?

Tecrübesi olan bilgilerini paylaşırsa çok müteşekkir olacağım . Aydınlatın beni :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Amazon , Ebay , Yurtdışı sitelerden alışveriş
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2016, 11:40:51 »
PayPal haricinde başka siteler de var ama çok bilgili değilim o konuda. Ben genellikle kredi kartıyla alışveriş yapıyorum, henüz hiç sıkıntı yaşamadım. Ama sadece güvendiğim siteleri tercih ediyorum elbette.

Amazon, Türkiye'ye 50 euro üzeri ücretsiz kargo hizmetini başlatmışken bir göz atın derim:
http://kayiprihtim.com/haberler/amazon-artik-turkce-dil-secenegine-sahip/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2016, 13:13:00 »
Evet Mit amazon.de nin Türkçeleşmiş olması kargo kampanyasi vs çok güzel bir başlangıç oldu ama ne yazık ki aradıklarım .de'de yok hem de .dedeki fiyatlar comdaki fiyatlardan nicelik olarak buyuk olmakla birlikte bir de euro ustunden olunca insan kargo parası ödesem daha ucuza gelecek diye düşünüyor  . Aslında şuan için tek sıkıntım , 10 ar euroluk 5-6 adet magic the gathering destesi alacağım benzer ürünler olacakları için gumruge takilirlar mi ? Tek korkum bu açıkçası .

Mit : Bu arada kredi kartı no mu idtiyor derken sitenin odeme bolumu degil musteri hizmetleri direkt olarak istedi .

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2016, 13:28:06 »
Bildiğim kadarıyla burada Pegasus distribütör olduğu için Magic kartı getiremiyoruz. Alsan bile gümrükte kalma olasılığı yüksek. Amazon.com yollamıyor Magic ürünlerini. Buradaki uçuk fiyatlar yüzünden ben de başlamak isteyip oynayamamıştım pek fazla. Anca duel decklere girişmiştik arkadaşla zamanında. EV ALINIR O PARAYA EV ALLAHSIZLAR! :(

Kredi kartı bilgilerini vermeniz çok da güzel bir davranış değil. Yurtdışı sitelerde 3D secure işlemiyor, kart bilgisini verdiğin her yer çatır çatır harcama yapabiliyor. O yüzden tavsiye etmem. Sanal kart çıkartabilirsiniz.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2016, 01:09:18 »
Bildiğim kadarıyla burada Pegasus distribütör olduğu için Magic kartı getiremiyoruz. Alsan bile gümrükte kalma olasılığı yüksek. Amazon.com yollamıyor Magic ürünlerini. Buradaki uçuk fiyatlar yüzünden ben de başlamak isteyip oynayamamıştım pek fazla. Anca duel decklere girişmiştik arkadaşla zamanında. EV ALINIR O PARAYA EV ALLAHSIZLAR! :(

Kredi kartı bilgilerini vermeniz çok da güzel bir davranış değil. Yurtdışı sitelerde 3D secure işlemiyor, kart bilgisini verdiğin her yer çatır çatır harcama yapabiliyor. O yüzden tavsiye etmem. Sanal kart çıkartabilirsiniz.

Aslında pegasus ile ilgili değil ama bu sealed diye tabir edilen magic ürünleri satışa sunulduğu bölge dışına çıkarılmıyor . Yani şu playstation daki yok  işte pal versiyonuymuş japon versiyonuymuş falan başka bölgede çalışmıyor gibi bir sistem uyguluyor wizards. Ama bunun bir yolunu buldum siparişi önümüzdeki hafta vereceğim ve elime geçerse bu olayı burada paylaşacağım herkes faydalansın ama şimdilik bir sır olarak kalsın :)

Not : Güzel ülkemizde bir adet booster pack (bilmeyenler için bu paketlerin içinden 15 kart çıkıyor magic the gathering söz konusu ise ) 20tl ye satılırken , 200 kartlık bir deste 20 tlye gelecek .