Kayıt Ol

2016 Yılın EN’leri Oylaması!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
2016 Yılın EN’leri Oylaması!
« : 29 Ocak 2017, 21:37:47 »

Okurlarımızın katılımıyla adayların belirlendiği 2016'nın EN'leri Oylaması yayında! Seçiminizi yapın ve 2016'nın EN'lerini hep birlikte belirleyelim!

2016 iyisiyle kötüsüyle geride kaldı ve bizler bu yıl edebiyat dünyasında birçok kitap okuduk, farklı yapımlar seyrettik. Ve Kayıp Rıhtım olarak en beğenilenleri oylamak istedik. Hatırlayacağınız üzere aday önerilerini öncelikle sizlerden talep ettik. Böylece karşımıza tam 21 kategoriden oluşan adaylar çıkmış oldu! Burada yer alan adaylar sizlerden gelen öneriler doğrultusunda eklenmiştir ve düzenlenmiştir. Aynı zamanda kategorilere uygun olmayan adaylar uygun kategorisine alınmıştır. Kimi önerilerse hiçbir kategoriyle bağlantılı olmadığı için ankete dahil edilmemiştir. Son katılım tarihinin 10 Şubat 2016 Cuma olduğunu da söylemiş olalım!

ÖNEMLİ NOT: Ankete oy verebilmeniz için Gmail hesabı gerekmektedir. Anketlerin tamamına katılmak zorunda değilsiniz, dilediğinizi İLERİ diyerek geçebilirsiniz. Birden fazla aday için oy kullanabilirsiniz. Son katılım tarihi: 10 Şubat 2016

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: 2016 Yılın EN’leri Oylaması!
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2017, 17:23:32 »
Aday belirten, katkıda bulunan herkese kendi adıma teşekkür ederim :) Sayenizde dolu dolu, güzel bir anket oldu. İlk gün itibariyle katılım da bayağı iyi. Yazarlardan, çevirmenlerden güzel dönüşler aldık, alıyoruz. 9. Yıl şenliklerine güzel bir başlangıç oldu, teşekkürler herkese :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2017, 17:43:38 »
Şunu şöyle bırakıyorum :

Alıntı
Bu ara, özellikle son bir yılda bu türden "en" listeleri arttı. Sağlıklı bir değerlendirme yapılabilir mi ki diye düşünürken hem listeleme yönteminin çok nitelikli yapıldığı hem de güvenli bir sonuca ulaşmada diğerlerini geride bırakacak bir hamle ile siz öne çıktınız. Asıl ben tebrik ederim. Böyle çabalar ilgili mecralara enerji ve perspektif katar emek verilirse. Ellerinize sağlık ezcümle ile.

Ne stres oldum şu anketi hazırlarken. Değdi galiba :)

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2017, 18:22:57 »
Yılın en iyi filmlerinde Assasins Creed'i ve X-Men: Apocalypse'i aday olarak görünce gülümsedim. Kaldı ki yerlerine koyulabilecek çokça film vardı. Dizilerde de The Night Of veya Rectify'nin aday olmamasına üzüldüm. Animelerde ise Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu'yu gördüğüme sevindim, kazanamayacağını bilsemde.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2017, 18:25:16 »
Adayları belirleyenler sizlersiniz JCDenton :) Yerlerine koyulabileceğini düşündüğünüz diğer filmleri belirtseydiniz keşke aday alım sürecinde.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2017, 19:21:15 »
Aday belirten, katkıda bulunan herkese kendi adıma teşekkür ederim :) Sayenizde dolu dolu, güzel bir anket oldu. İlk gün itibariyle katılım da bayağı iyi. Yazarlardan, çevirmenlerden güzel dönüşler aldık, alıyoruz. 9. Yıl şenliklerine güzel bir başlangıç oldu, teşekkürler herkese :)
Adayımın katılmasına izin vermeyen, siz sevgili mit'e kızgınım yalnız ben!
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2017, 19:48:16 »

Ahaha, kendi kendini veto etmişti değil mi :D?

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2017, 21:26:02 »
Adayları belirleyenler sizlersiniz JCDenton :) Yerlerine koyulabileceğini düşündüğünüz diğer filmleri belirtseydiniz keşke aday alım sürecinde.
Yılın filmi dediğim film adaylarda olduğu için oyladım. Dizi de ise The Night Of ve Rectify'i yorum olarak yazmıştım ama başka kimse söylemediyse dikkate alınmamış olabilir.  :üü

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2017, 00:51:47 »
Yılın filmi dediğim film adaylarda olduğu için oyladım. Dizi de ise The Night Of ve Rectify'i yorum olarak yazmıştım ama başka kimse söylemediyse dikkate alınmamış olabilir.  :üü

Bahsettiğiniz diziler oldukça sağlam ve beğendiğim yapımlar olmasına karşın türümüzle bir alakası olmadığından dolayı listeye giremediler. Yoksa elbette olsun isterdik :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2017, 01:16:40 »

Bahsettiğiniz diziler oldukça sağlam ve beğendiğim yapımlar olmasına karşın türümüzle bir alakası olmadığından dolayı listeye giremediler. Yoksa elbette olsun isterdik :)

Bilmiyordum, yeni olmamdan dolayı olsa gerek. Teşekkürler.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2017, 02:01:49 »

Hugo'lardan çekilenlere alışkınım ben. İki senedir onlarla yatıp kalkıyorum. Modaya uyayım dedim, çekildim. Hem böyle yapınca GRRM özel ödül veriyor, Robert Silverberg muamelesi yapıyor ondan sonracığıma. Yaaa... :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2017, 20:00:30 »
Sevgili İhsan Abi'nin doğru yolu bulmama vesile olmasıyla şunu bırakıp kaçıyorum... :)

Yılın En İyi Dizisi kategorisine gelince aklımdaki ses "Tabii ki,  Game Of Thrones, bul ve işaretle," derken gözlerim, "Herhalde en altta in, in ya hu, biraz daha... heh..." derken listede yok olduğunu anlamamla büyük bir şaşkınlık hissiyatı içinde kalakalmam... :)
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2017, 18:35:49 »
2016 Yılın EN'leri Anketimizde son saatler arkadaşlar, hâlâ oy kullanmayan varsa hemen aşağıdaki linke düşsün:

http://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/2016-yilin-enleri-oylamasi/

Edebiyatımıza sahip çıkalım.  :elf

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2017, 22:09:57 »

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Şubat 2017, 22:15:20 »
Diğer seçenekleri okumadıkça oy kullanmanın haksızlık olabileceği için katılmamayı tercih ederim.(Birkaç tane oy kullandım gerçi o da kusurum oldu her şey mükemmel olmuyor)