Kayıt Ol

'08 Konserleri (Metallica / LP / Bon Jovi / Kylie / Björk / Lenny Kravitz vs)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
"EN SICAK YAZA DOĞRU"
Türkiye en sıcak yaz mevsimine geri sayıma geçmiş durumda. Fakat bu defa sıcakların sorumlusu küresel ısınma değil, ardı ardına açıklanan büyük rock konserleri. Metallica, Linkin Park, Kylie Minogue, Bon Jovi, Lenny Kravitz, Björk, Judas Priest, Def Leppard, Whitesnake ufukta göründü ama dahası da var... Gelin bu yazın konser durumuna şöyle bir bakalım, önlemlerimizi alalım!

Nerederyse Kesinleşen En büyük İsim : METALLİCA  (27 TEMMUZ)

"Neler Olacak? : Kristal Küreye yada tarot kartlarına bakmaya gerek yok. 1993te İnönü'de, 1999'da Ali Sami Yen'de binlerce müzik severe ne çarptıysa 27 temmuz 2008'de de o çarpacak, yattığımız yerden plakasına, bakacağımız Metallica logosuyla karşılaşacağız. Her ne kadar janjanlı yeni logo kullanıyorlarsa da göreceğimiz şey büyük ihtimalle eski logoya benziyor olacak çünkü çalacakları setlist'in çoğu eski dönemlere ait.

Metallica'nın Olası Playlist'i:

Enter Sandman
Creeping Death
One
Seek & Destroy
For Whom The Bell Tolls
Wherever I May Roam
Nothing Else Matters
Sad But True
Fuel
Harvester Of Sorrow
Fade To Black
Master Of Puppets
Battery
Welcome Home (Sanitarium)
Tahminen bunlara ek olarak yeni albümden ve eskilerden 4 veya 5 süpriz şarkı çalarlar...

Kesinleşen En Popüler İsim : Linkin Park  (24 HAZİRAN)

Yıllardır Rock'n Coke'a headliner olarak düşünüldüğünü duyduğumuz LP ilk duyumlara göre Efes Pilsen sponsorluğundaki One Love Festival kapsamında gelecekti. Ama şuan solo bir konsere dönmüş görünüyor. Mekanda belli değil. Her halükülarda Linkin Park 24 Haziran'da İstanbul'da sahne alacak., binlerce LP fanı da orda olacak....

Linlin Park'ın Olası Playlist'i:

One Step Closer
Lying From You
Somewhere I Belong
No More Sorrow
Papercut
Points Of Authority
Wake / Given Up
Don't Stay
From The Inside
Leave Out All The Rest
Numb
Pushing Away
Breaking The Habbit
Crawling
Shadow Of The Day
In The End
Bleed It Out
The Little Things Give You Away
What I've Done
Faint

Neredeyse Kesinleşen En Büyük Kovboy : Bon Jovi  (20 TEMMUZ)

Bon Jovi "Keep The Faith" albümünün dünya turnesi kapsamında 13 Eylül 1993'te İnönü Stadyumunda unutulmaz bir konser vermişti, o günden beri hayranları tarafından ikinci bir konser bekleniyordu Grubun İkinci istanbul ziyaretinde son albümü "Lost Highway" den örnekler icra edeceğini tahmin ediyoruz. Ama ağırlık kesinlikle eski klasiklerde olacaka. Bon Jovi halen daha tek başına stadyumlarda konser verebilen yegane topluluklardan biri ve arena grubu olarak tanımlanan grupların başında geliyor. Bu, iyi müziğin yanı sıra çok büyük bir eğlencenin ve muazzam bir şovun bizi beklediği anlamına geliyor. Konserin İnönü Stadyumunda gerçekleşeceği ve Ahmet San'ın bu işin arkasında olduğu söyleniyor. Kısacası Bon Jovi tam 14 sene sonra yine "Are They Any Cowboys In Istanbul?" diye soracak, yine on bine yakın Türk rocker "Yeahhh" diye bağıracak.

Bon Jovi'nin Olası Playlist'i:

Glad All Over
Lost Highway
You Give Love A Bad Name
Raise Your Hands
Runaway
Summertime
Captain Crash & The Baeuty
Queen From the Mars
In The Arms
(You WantTo) Make A Memory
Whole Lot Of Leavin'
Born To Be My Baby
We Got It Goin' On
It's My Life
Bad Machine & Shout
I'll be There For You
Have A Nice Day
Keep The Faith
I'll Sleep When I'm Dead
Who Says You Can't Go Home
Livin' On A Prayer
Blood On Blood
Hallelujah
Wanted Dead Or Alive
I Lıve This Town
Twist & Shout

Kesinleşen En Büyük Pop Şöleni : Kylie Minoque  (20 MAYIS)

Organizasyon Metallica ve Bon Jovi'de olduğu gibi Purple'a ait. Kylie, en son albümü "X" ile hayal kırıklığı yaratsada halen daha yeryüzündeki en görkemli pop müzik şovlarına imza atmaya devam ediyor. Geçenlerde İngiltere'nin prestijli müzik ödüllerinden Brits'ten "en iyi uluslararsı kadın şarkıcı" ödülünü alıp moral depolayan kraliçenin "Showgirl - The Great Hits Tour" müzik tarihine altın harflerle yazılmıştı. Kylie'nin İstanbul konseride hiç kuşkusuz yılın konseri payesinin en büyük adaylarından biri.

İşte 2008'in Olay Yaratacak Diğer Konserleri:

6 TEMMUZ ~  Kesinleşen En Büyük Klasik Rock Olayları : Def Leppard Whitesnake @ Masstival

27 TEMMUZ ~ Kesinleşen En Tanrısal Metal Konseri : Judas Priest

23 TEMMUZ ~ Kesinleşen En Freak Şov : Björk

30 TEMMUZ ~ Kesinleşen En Rock'n Roll Olay : Lenny Kravitz

20 - 23 HAZİRAN ~ Rock Alliance : Testament / Anathema / Orphaned Land

6 - 8 HAZİRAN ~ Jethro Tull

13 HAZİRAN ~ Mark Knopfler

Isınma Turları:
12 - 13 -14 MART ~ The Iron Maıdens

3 - 4 - 5 NİSAN ~ Apocalyptica

5 NİSAN ~ Alan Parsons Project

15 NİSAN ~ Agnotic Front
she's back!!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
İnanmıyorum ya kimler de varmış :P hani görememek de kötü olur :hemk liste de benim çalma listelerime benziyor :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
Dedikodular ve İhtimal Oranları

][-][ . ][ . ][v][  (%34)  : Organizatörler dört bir koldan uğraşıyorlar. Ama zor görünüyor. Neden zor görünüyor onu da bilmiyoruz. Belki de 2001 yılında H2000'de öğle sıcağında shne aldıkları için halen daha bize kızgındırlar, bilemedik walla...

RADIOHEAD (%0.3) : Uğraşanlar var. Ama imkansız görünüyor..

UNTIL JUNE (%49) : İsmi üzerine Haziran'a kadar gelebilirler, ciddiyiz..

VELVET REVOLVER (%17) : Guns'n' pilots Axl'ın ağzımızda bıraktığı eksik tadı tamamlayacaklar mı??

OZZY OSBOURNE (%7) : Karanlıklar prensi Türk yarasalarının tadına bakacak mı? Zor ama...

TRAVIS (%49.3) : Kulağımıza gelen dedikodular arasında en inandırıcı olan. Umarız gelirler...

MOBY (%24) : Kel Fodul arkadaşımız Moby ikinci defa huzurlarımıza gelecek mi? Zaman gösterecek...

BABYSHAMBLES (%14.7) : Bakalım Pete Doherty kafasını kaldırıp İstanbul'un yolunu bulabilecek mi??

DISTURBED (%19) : Numetal'in sağ kalan gruplarından Disturbed'ü izleyebilecek miyiz acaba ??

PAINT OF SALVATION (%39) : Progresif metal'in kurtarıcıları geleyazıyorlar, aman diyelim...

she's back!!

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Judas kesınlıkle tanrısal bı dehset of hem de dogum gunumde :'( keske gıdebılebılsem =P ıstanbul ya of ..

Apocalyptica ıse..hayatım zaten ya =)

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ölürümmmmm bekle beni LP gelcem ;D ;D

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Yaaaa LP bu yıl gelmesiiin.... nolurr.. gelmeyin nan istemiyorum...  :P sırf kendi çıkarım için... :P ... ama süper yaaa... ne güzel olurdu gitsem.. :/ ama o şarkı listesinde neden a place for my head yok yaaa... :S çok şaşurduuum.. :hönk

• 1512
    • Profili Görüntüle
Yaaaa LP bu yıl gelmesiiin.... nolurr.. gelmeyin nan istemiyorum...  :P sırf kendi çıkarım için... :P ... ama süper yaaa... ne güzel olurdu gitsem.. :/ ama o şarkı listesinde neden a place for my head yok yaaa... :S çok şaşurduuum.. :hönk

Eşek sıpası hep kendisi için heeep :P ;D Ya hakkaten yeni çaktım neden yok ki A Place For My Head ;D Neyse kader olmasa da olur onlar olsun yeter ;D Zaten Crawling var ;D ;D O olmasaydı kafayı yirdiim ;D

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Rom: 1
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
wooowwwwwww bu yazda felaket geçicek gibi duruo ama bni hüzünlendiren bişiy olduu 24 haziranda geçen yaz bitanecik Evam vardı şimdi Linkin Park var :D bu duruma ençok erdi sewincek sanırım böhüüüü bööhüüü :D :D :D (erdide okuldan arkdaş :D hersne rock'n coke a gittiğini sölüo ama nekadar doğru bilemem valla :D :D )
Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
Ağlamak istiyorum sayın seyirciler Metallica gelecek ve ben gidemeyeceğim :'( İnanmıyorum ya nasıl bir şanstır bu  >:(

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Eşek sıpası hep kendisi için heeep :P ;D Ya hakkaten yeni çaktım neden yok ki A Place For My Head ;D Neyse kader olmasa da olur onlar olsun yeter ;D Zaten Crawling var ;D ;D O olmasaydı kafayı yirdiim ;D
tabii kendim için :P  ;D yaa a place for my head da öle bi böğürüyo ki heralde ötekilere sesi yetmez diye komamışlar demiyceeem chazımızın sescaaazı bitanedir herşeye yeter :P ;D

Çevrimdışı roach

• **
  • 218
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
bir tek lp ye giderim onada kesin giderim bilet fiyatları acıklandıgı gun alacam biletimi  ;D
Just an act
An impossible divorce
That put the life in to you
It’s too late to abort

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
LP yi geç, Bon Jovi ve Björk'ü pek tnaımıyorum Judas Priest  ve Metallica arasında gidip gelme durumundayım ki ikiside aynı gün :/
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
bu sene bomba gibi geçiyor, geçmeye devam edecek ve ben bu konserlerden hiçbirine gidebilceğimi sanmıyorum... çok acı benim için... :-\ :hemk

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
Judas Priest 13 Temmuz değil miydi ya yanlış mı biliyorum ? =/

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
walla blue jean'de böyle yazıyordu sonradan değiştiyse bilmiyorum..
she's back!!