Kayıt Ol

KoЯn

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
KoЯn
« : 09 Mart 2008, 13:47:10 »
KoЯn 1993 yılında kurulmuştur. 1994 kasımında yayınladıkları KoЯn albümleri büyük beğeni kazanmıştır.Daha sonra yayınlanan Life is a Peachy albümü 96 yılında 3. sıradan listelerdeki yerini almıştır. Ağustos 1998'de yayınlanan Follow the Leader albümü ile KoЯn nu-metal'i icat eden grup olduğunu herkese kanıtlamıştır,ayrıca bu albüm KoЯn'un en çok satan albümü olarak yer alır."Freak on a Leash" ve "Got the Life" albümün öne çıkan parçaları olmuş; Freak on a Leash videosuyla grup Mtv En iyi Rock Video ödülüne layık görülmüştür.

Follow the Leader albümü sonrası grup Family Values Tour adlı bir tur düzenlemiş; Incubus, Orgy, Limp Bizkit, Ice Cube ve Rammstein ile aynı sahneyi paylaşmıştır. 1999 Kasım'ında yayınlanan Issues, 1 numaradan listelerde yerini almıştır. 2001 yılında Stone Temple Pilots, Linkin Park, Staind, Static-X ve Deadsy ile son Family Values Tour da aynı sahneyi paylaşmıştır. Haziran 2002'de Untouchables albümünü yayınlayan grup düşük albüm satışları nedeniyle hayal kırıklığına uğramıştır.Bunun nedeni albümün mağazalardan önce internet ortamına düşmesidir. Albümden çıkan single Here to Stay, En iyi metal performansı dalında Grammy ödülü almıştır. Grubun 2003 kasımında yayınlanan Take a Look in the Mirror albümü grup hayranlarını tatmin etmiştir. Korn bir anlamda eski sesine dönmüştür. 2004 yılında KoЯn bir Greatest Hits albümü yapmıştır. Albümde Cameo-Word Up ve Pink Floyd'un "Another Brick in the Wall" coverları bulunmaktadır.

22 Şubat 2005 KoЯn için bir dönüm noktasıydı. Grubun gitaristi Brian Welch dini inançlarından dolayı grubu bıraktığını açıklamış ve KoЯn dağılma noktasına gelmişti. Fakat grup devam kararı aldı ve 6 Aralık 2005'de See You On The Other Side'ı yayınladı. İlk video Twisted Transistor adlı şarkıya çekildi. Videoda Lil' Jon, Snoop Dogg, Xzibit,ve David Banner gibi rap yıldızları yer aldı.Aslında See You on the Other Side albümü sevenleri tarafından pek tutulmadı. Son albümlerini ise 31 temmuz 2007'de Untitled adı altında çıkardılar.İlk bakışta Untitled (isimsiz) sözcüğü bir albüm için yakışmıyor ama Jonathan Davis Fanlarımız albümü dinlesin ve adını öyle koysun demiştir.

Ayrıca Jonathan Davis bir açıklama yaptı "Head'i KoRn'da görmek stiyorum. Onu çok özlüyorum ve KoRn'un yeniden 5 kişi olması istiyorum." Ayrıca Nisan ayında dünya turnesine çıkacaklarını belirten Davis;"14 Yıldır hiç dinlemedik, KoRn'u 4-5 ay göremeyeceksiniz, ama sonunda yeniden başlayacağız" dedi.Umarız diledikleri gibi olur. KoRn'u yeniden 5 kişi görmek çok güzel olucak

Jonathan Davis "HIV - Jonathan" - vokal bagpipes
Reginald Arvizu "Fieldy" -bass gitar, back vokal
James Shaffer "Munky" Shaffer - gitar , back vokal
Brian Welch "Head" - gitar, back vokal
David Randall Silveria - "David" , davul

1994 - Korn
1996 - Life Is Peachy
1998 - Follow the Leader
1999 - Issues
2002 - Untouchables
2003 - Take a Look in the Mirror
2004 - Greatest Hits, Volume 1
2005 - See You on the Other Side
2006 - Live and Rare
2006 - Chopped, Screwed, Live and Unglued
2007 - MTV Unplugged: Korn
2007 - Untitled Album

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: KoЯn.*
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2008, 13:51:25 »
başlık için saol. Nu metal içerisinde tek sevdiğim, en sevdiğim gruptur. Freak on a leash, ADIDAS, Break some off, when will this end hoş şarkılar...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008, 13:58:49 »
asırı bı sekılde dınledıgımı soyleyemem :D arada dınlerım hos parcaları var :)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2008, 14:13:23 »
Müthiş bir gruptur, büyük hayranlarındanım. Freak on a Leash, Evolution, ADIDAS, Y'All Want a Single, Twisted Transistor favorilerim. Hele o solist resmi idollerimden biri :D

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2008, 14:14:18 »
severim ama aşırı fanları değilimdir (=  Freak on a leash, ADIDAS, Break some off Evolution sevdiğim şarkılarıdır (=
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2008, 14:16:29 »
Güzel 1 grup Coming undone sarkısı sevioorm fakat dinlediim söylenemez pek :-\

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2008, 18:29:50 »
Ayh bu gruba karşı fena bir semaptim vvar =)

Coming undone, HoLd On feLan çok güzeL (=

Son aLbüm güzeL oLmş açıkçası.

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2008, 18:31:41 »
hoşlandığım parçaları var ama gruba galiba yabancıyım :D

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2008, 17:52:27 »
Oooo işte koRn işte Nu-MetaL ;D Amcaların bi çok şarkısını severim Rock'n Coke geLdiLer bidaha geLsinLer bende geLiyim ;D Conataaaan!!!! :P ;D ;D

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • Rom: 0
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2008, 22:53:25 »
Adidas! Süper bi parça :P Sınıfta bağırarak söylemeyi o kadar cok seviyorum ki :P En azından zevkini çıkarabiliyorum xD Süper bi grup :P

selin.

« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2008, 19:54:40 »
korn'u ilk unplugged ortamında dinledim..here to stay,all my hate,alive,falling away(unplugged), no place to hide ve make me bad favorilermdendir.. ;)

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2008, 14:09:29 »
Ufff!!! Korn korn korn ... Hiç değişmiyeceğim tek grup.Bayılıyorum bunlara şarkılarından ne kadar bişey anlamasamda dinlemek hoşuma gidiyo.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2008, 11:03:34 »
Müthiş bir gruptur, büyük hayranlarındanım. Freak on a Leash, Evolution, ADIDAS, Y'All Want a Single, Twisted Transistor favorilerim. Hele o solist resmi idollerimden biri :D

Hödey.. Bu yorumu ben yapmışım sanırım. Ne büyük fanıymışım bi ara öyle ;D Artık dinlemiyorum, ismini duyduğumda burun kıvırıyorum. Slipknot'ta felan da böyle oluyor. Nu-metal'den soğudum mu nedir..   ???

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2008, 18:46:50 »
7. sınıfı hatırlattı, nasılda delice dinlerdim! Evolation albümü hoş olmuş.Twisted Transistor şarkısı favorilerimdendir

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 15 Temmuz 2008, 23:05:11 »
nu-metale bağlı kalmamı sağlayan yegane grup ADIDAS Freak on a Leash dinlerim arada Clown da iyidir, The wall coverı bence çok hoştur... ADIDAS hele :P