Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Kitabı Nasıl Okursunuz?
« : 21 Mart 2008, 21:58:44 »
 Hadi bakalım kitapları nasıl okuduğunuzu anlatın bizlere =P

Yatarak mı , masada mı , amuda kalkarak mı , kitabı ilk aldığınızda son sayfasına mı okursunuz ilk vs vs vs.Nasıl kitap okuduğunuzu şeyettirin =P Kitap okurken bişey mi yersiniz?Yoksa fanteziniz otobüste mi okumak =P..

:shrlock

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2008, 22:19:07 »
Öhöm efenim kitabı almadan önce arkasını okurum herkesin yaptıı bi oluş bakarım ilgimi çeker kitap .. çat alırım ;D Kitabı hep bağdaş kurup yada oturarak okumuşumdur çünkü yatarak okuyunca uykum geliyoo ;D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2008, 22:31:44 »
Aynen Gülnur gibi arkasını okurum önce :P Yataktan başka bi yerde de ne çalışırım ne kitap okurum ama bir şey yiyemiyorum okurken çünkü yediğim şey daha çok dikkatimi çekiyo o sırada ;D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2008, 23:24:38 »
Kitabı aldığımda önce açıklamaları yazar hakkındaki ya da kitap hakkındaki görüşleri okurum sonra kitaba başlarım.
Okuma şeklim ise değişir :P ama genellikle çalışma masama ayaklarımı uzatırım ve sandalyemi de 45 derecelik açıyla yatırırım [manyak mıyım neyim :P] :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2008, 23:49:54 »
Her türlü okurum lan. Ama en çok derslerde okuyorum sanırsam. Nasıl mı? Çok mu merak ettiniz? Hemen açıklayayım. Sıranız en köşede iki kalorifer arasındaki o muhteşem yerdedir. Kitabınızı pencere eşiğiyle kaloriferin arasına güzelce yerleştirirsiniz, çantanızı da kitabın ön tarafına koydunuz mu çok leziz olur tadından yinmez valla.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2008, 00:55:51 »
Nescafe'mi alırım... Geçerim masama... Alırım kitabımı elime... İlk sayfasını açarım...
İlgimi çekerse, o gün 3 - 4 saat boyunca evin içinde görülmem. Yemek için bile çıkmam. Kitap bittiğinde esnerim, büyük ihtimalle o kitabın etkisinde kaldığım için her şey daha tuhaflaşır benim için. Sonra da huzur içinde uykuya dalarım (=

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2008, 01:29:31 »
kıtabı elıme alınca önce arkasını okurum :P sonra oturarak gayet duzgun bı sekılde kıtabı okumaya baslarım.. kıtabı okurken kendımı kıtaba kaptırıp sekılden sekıle gırerım.. (yatmak,bagdas kurmak,oturmak arası degısır..) bazen de yere oturup kıtabı yatagın ustune koyarak (yanı yatagı masa gıbı kullanarak.. :P ) okurum.. kıtap okuma seklım cok degısır yanı  :P

yeşilboncuk

« Yanıtla #7 : 22 Mart 2008, 08:40:37 »
eğer daha kitaba yeni başlıyosam, merak ettiğim için son sayfasına bi göz atarım...evde kimse yoksa salonda koltuğun köşesine yastıkları yerleştiririm kendime rahat bi yer hazırlarım...
evde biri varsa (biraz zor evde benden başka birinin olması..)(annem gibi..)odamda çalışmama masasının koltuğunu biraz yatırırım...eğer kitaba kendimi kaptırırımsam 3-4 saat evde yokmuşum gibidir...NOT:Kitap okurken hiç bişiy yemem çünkü dikkatimi dağıtıyor...

Çevrimdışı roach

• **
  • 218
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2008, 08:46:35 »
hersekilde okuyabilirim gece yataga yattıgımda bile 5-6 saat uyumadan okuma kabiliyetim var  :D ama favorim bilgisayar basında muzigi acıp kulaklıgı takıp monitoru kapatıp kahveyi alaraktan keyif okuyusudur  ;D

edit: yerken pis tıkınırım :P
Just an act
An impossible divorce
That put the life in to you
It’s too late to abort

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2008, 09:42:06 »
efenim ben yastığımı arkama koyar -dik şekilde- içine gömülür ayaklarımı uzatır okurum yada yüzüstü yatar okurum yada sandalyeyi ters cevirir sırtımı duvara verir ayaklarımı sırtımı dayadığımız yere koyar yayılır okurum
she's back!!

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2008, 18:03:46 »
hersekilde okuyabilirim gece yataga yattıgımda bile 5-6 saat uyumadan okuma kabiliyetim var  :D ama favorim bilgisayar basında muzigi acıp kulaklıgı takıp monitoru kapatıp kahveyi alaraktan keyif okuyusudur  ;D

edit: yerken pis tıkınırım :P

Ah bide uykum geLmeden ben okuyabiLsem öyLe ya heLe yorgunsam varyaa.. 1-2 sayfa çat GüLü rüya aLemlerinde ;D ;D

Edit:
efenim ben yastığımı arkama koyar -dik şekilde- içine gömülür ayaklarımı uzatır okurum

Hah işte onu da yapıyorum bak ama işte şöyle bişi var mesela uyuduğum yastık bana küçük gelir devasa boyutta olan yastığımı koyarım arkama ;D

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2008, 17:37:45 »
evet yorgunsam öyle oluyo.. ;D ... ama ben yatarak okumayı severim... okumadan önce düşünürüm sonra uykum gelir uyurum... bu bi kaç haftadır böyle : P yemek yerken okurum orda burda şurda her yerde kipat okurum... yerleşik okumam hiç... ;D

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2008, 18:05:40 »
ben nerde okuduğumu söylemesem daha iyi olur site açısında ama 10 sayfa okuyorum sonra onur harikalar diyarına gidip hayal ediyorum nasıl olur acaba bu on sayfa diye sonra bidaha okuyorum bi harikalar diyarı daha çok eylenceli oluyo kitap satırı satırına aklımda kalmış oluyo

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2008, 10:57:12 »
kitabı ilk göreceğim bir yere koyarım, kapımı kitlerim , tüm odayı gözüme bişey batmayacak şekilde toplarım, sonra kitapla gözgöze geliriz, alırım elime yatağa oturup baslarım bi 200 sayfa okuyup kalkarım,(cabuk bitmesin diye)(eet biraz manyağım ;D ;D)

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Mayıs 2008, 20:46:50 »
yatak üstünde oturaraktan:D    bişeyyiyemiyorum etraf kararıyorbaşlayınca