Kayıt Ol

Filmler sizi seriden soğutuyor mu ?

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Filmler sizi seriden soğutuyormu ?
« Yanıtla #30 : 29 Ağustos 2008, 14:19:53 »
bilemiyorum bence filmler o kadar iyi değildi ama kitaplar harikaydı ben filmleri izlediğimde herhalde yönetmen olayları kafasında çok berbat kurgulamış dedim  :o
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı ipegu

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Eylül 2009, 17:10:45 »
ateş kadehinden sonra soğudum, daha da kötüye gidiyor, neyse ki sadece bir film kaldı yani bir kitap iki film :-\

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 18 Ekim 2009, 19:00:34 »
evet kesinlikle soğutuyo.çünkü kitapta olmayan ve kitaba göre anlamsız yanlış şeyler oluyor.örneğin normalde görünmezlik pelerininin içini asla göremezken dırdırcının kıytırık bi gözlüğü sayesinde harry nin beyninin içindekİ artık beyninde öle bişi varsa tabii mahfışt sifonlarını görüyor Luna.bunlar çok anlamsız yani kitaba göre.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #33 : 19 Ekim 2009, 09:47:27 »
Açık konuşmak gerekirse şimdiye kadar izlediğim hiç bir kitap ya da oyun filmi beni tatmin etmedi. Buna Harry Potter ve Lord of the Rings filmleri dahil. Çünkü yazı apayrı bir büyü. Kitapları okurken karakterleri, olayları, kısacası her şeyi kendi hayal gücünüzün istediği şekilde kafanızda canlandırırsınız. Filmlerde izlediğimiz ise yönetmenin hayal gücü, yani bir başkasının. O yüzden bir kitabın verdiği hazzı filmlerin vermesi çok zor.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #34 : 19 Ekim 2009, 17:07:41 »
"Felsefe Taşı", "Sırlar Odası", "Azkaban Tutsağı" ve "Melez Prens" filmlerinden apayrı bir tat almıştım. Çoğunun ardından kitaplara yeniden sarılıp, bir kez daha okumuşumdur. Bu bağlamda filmler beni seriden soğutmuyor, hatta daha fazla bağlıyor bile diyebilirim.

Çevrimdışı Cerima

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 14 Mart 2010, 00:27:14 »
Soğutmadı, ama hayal gücümü sınırlandırdığı için çok da hoşuma gitmez benim kafamdakine uymayan görüntüler.  :-\ O yüzden çok da film izlemiyorum... Ama böyle de bir saçmalığım var, kitabı beğendiysem, filme de kesinlikle gidiyorum.  :hönk
...
Gerçekten gittin mi?
Hayır diyor kalbim... İçimdesin.
Hala bendesin, belki de bensin.

# Bana ait bir şiirden bir parça. (:

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 31 Mart 2010, 22:40:49 »
Beni soğutmuyor ama bir orantı arıyorum açıkçası hepimizin aradığı gibi...Ama Harry Potter serisi kitapla daha orantılı bazı seriler gibi alakasız değil.. Bkz.Percy Jackson Ve Olimposlular:Şimşek Hırsızı eğer okuduysanız ve filmini izlediyseniz "Seriden soğumak" ne demek görürsünüz...
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Nisan 2010, 22:12:51 »
Ben şahsen hiç soğumadım.Melez Prensin sonlarına doğru Dumbledore'un iksiri içtiği zaman delirme sahnesinde az daha ağlıyodum.Çok acıklıydı :fringa
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Nisan 2010, 19:02:30 »
Sirius öldüğü zamanda gözlerim dolmuştu :(
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 30 Nisan 2010, 21:20:52 »
Evet Sirius'ta bana da olmuştu :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Persephone

• *
  • 33
  • Rom: 1
  • Mellonamin, nai eleni siluvar antalyannar!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 29 Mayıs 2010, 03:00:54 »
Kesinlikle berbat ediyor! Filmler gerçek Harry Potter ve bu serinin ruhunu yansıtamıyor bence. Oldukça gereksiz sahneler çekilirken serideki kilit noktalar atılıyor. Bu durumun sonucu olarak ta olaylar kopuk ve anlamsız oluyor. Örneğin Ateş Kadehi'nin filminde gereksiz ayrıntılar vardı. Ben 4. filmden çok büyük şeyler bekliyordum. Çünkü bana göre serinin dönüm noktasıdır. En önemlisi de Voldemort'un geri dönüş filmidir. Fakat film bu açıdan çok yetersizdi. Bilemiyorum bence çok daha iyi yansıtılabilirdi. Bana göre filmler kitapların etkisini bozuyor. İnsan okurken; beni bu kadar etkiliyorsa o zaman filmi mükemmel olur diye düşünüyor. Ama filmi izleyince tamamen hayal kırıklığı. Acı olansa çoğu insan Harry Potter'ı filmlerle tanıyor. Filmlerin yetersizliği yüzünden de seri anlaşılamıyor ve kitaplara çok yazık oluyor. Benim fikrim bu...
Ölmek, uyumak sadece! Düşünün ki uyumakla yalnız
Bitebilir bütün acıları yüreğin,
Çektiği bütün kahırlar insanoğlunun.
Uyumak, ama düş görebilirsin uyku...da, o kötü!
Çünkü o ölüm uykularında,
Sıyrıldığımız zaman yaşamak kaygısından,
Ne düşler görebilir insan, düşünmeli bunu.
Bu düşüncedir uzun yaşamayı cehennem eden.

William Shakespeare
[/size]

Çevrimdışı Alastor

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Ağustos 2010, 22:45:07 »
çoğu zaman... :) ama yinede süper sahneler çıkardıkları oluyor :)

Çevrimdışı hipogrif

• *
  • 18
  • Barney :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: Filmler sizi seriden soğutuyor mu ?
« Yanıtla #42 : 16 Ekim 2010, 13:52:46 »
Şahsen beni felaket soğuttu..Ateş Kadehi tam bir hâyal kırıklığıydı..Zümrüdüanka Yoldaşlığı desen flashbackler sayesinde "birazcık" ayakta kalmıştı..Hele hele Zümrüdüanka Yoldaşlığının (gerçi sinemada alt yazılıydı) dublajı oalyı bitiren nokta oldu. 7 serinin Sihir Bakanlığı Sırlar Bakanlığı oluvermişti bir anda..Avada Kedavra  lanetinin Crucio laneti olarak anılmasını saymıyorum bile!.

Kesinlikle bende çok gıcık kapmıştım...Evet soğutuyor ve  insanların seriyi yanlış anlamasına neden oluyor   :üü
Ζήσουν για πάντα στα αστέρια, όπως η Orion
Sonsuza dek yıldızlarda yaşa avcım
                             Artemis

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 16 Ekim 2010, 18:04:57 »
Kesinlikle berbat ediyor! Filmler gerçek Harry Potter ve bu serinin ruhunu yansıtamıyor bence. Oldukça gereksiz sahneler çekilirken serideki kilit noktalar atılıyor. Bu durumun sonucu olarak ta olaylar kopuk ve anlamsız oluyor. Örneğin Ateş Kadehi'nin filminde gereksiz ayrıntılar vardı. Ben 4. filmden çok büyük şeyler bekliyordum. Çünkü bana göre serinin dönüm noktasıdır. En önemlisi de Voldemort'un geri dönüş filmidir. Fakat film bu açıdan çok yetersizdi. Bilemiyorum bence çok daha iyi yansıtılabilirdi. Bana göre filmler kitapların etkisini bozuyor. İnsan okurken; beni bu kadar etkiliyorsa o zaman filmi mükemmel olur diye düşünüyor. Ama filmi izleyince tamamen hayal kırıklığı. Acı olansa çoğu insan Harry Potter'ı filmlerle tanıyor. Filmlerin yetersizliği yüzünden de seri anlaşılamıyor ve kitaplara çok yazık oluyor. Benim fikrim bu...
Katılmadan edemem. Başka söze ne hacet.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 25 Ekim 2010, 21:20:38 »
Hayır. Aksine bağlıyor bile.