Kayıt Ol

Evanescence

Nessa

Evanescence
« : 05 Ocak 2008, 16:53:41 »
Evanescence Amerikalı Alternative Rock grubu. 1998 yılında Arkansas da vokalist Amy Lynn Lee ve gitarist Ben Moody tarafından kuruldu. Sınırlı sayıda basılan iki albümden sonra 2003 yılında ilk albümleri olarak sayılabilecek "Fallen" isimli albüm yayımladılar. Fallen albümü ile büyük bir çıkış yakalayıp birçok ödül kazandılar. 2004 Grammy Ödüllerinde en iyi yeni sanatçı ödülünü almayı başarmıştır.Kasım 2004 yılında Wind-Up şirketi tarafından Evanescence grubunun ilk konser albümü "Anywhere But Home" albümünü yayımlandı.(Albümde bir de Korn grubunun "Thoughtless" şarkısının cover'ı bulunuyordu.) 3 yıl aradan sonra 3 Ekim 2006 tarihinde prodüktörlüğünü Dave Fortman ın yaptığı, Los Angeles'daki The Record Plant Stüdyoları'nda kaydedilip, Ocean Way Stüdyolarında Mixlenen ve yine Wind-Up Records şirketinden çıkan "The Open Door" isimli son albümü yayımladılar... Evanescence grubu önce Childish Intentions and Stricken gibi isimler kullansa da daha sonra duman gibi kaybolmak,yok olmak,buharlaşmak gibi anlamlara gelen Evanescence isminde karar kıldılar.

Grup üyeleri
Amy Lee - Vokal, Piyano (Grubun 2 kurucusundan biri)
Terry Balsamo - Gitar (16 Kasım 2003'ten beri grupta, Ben Moody'nin yerine geldi)
Tim McCord - Bas Gitar (Ağustos 2006'dan beri grupta, Will Boyd'un yerine geldi)
Will Hunt – Davul (Mayıs 2007'de geçici olarak Rocky Gray'in yerine geldi)
Troy McLawhorn – Gitar (Mayıs 2007'de geçici olarak John LeCompt'un yerine geldi)

Eski üyeleri
Will Boyd – Bas Gitar (Fallen albüm kaydı tamamlanınca gruba dahil oldu, Haziran 2006'da ayrıldı)
Rocky Gray – Davul (Fallen albüm kaydından sonra gruba girdi, Mayıs 2007'de ayrıldı)
David Hodges – Klavye, Piyano, Origin albümünde Geri Vokal (1999'da gruba girdi, Aralık 2002'de ayrıldı)
John LeCompt – Gitar, Canlı "Bring Me to Life" Performanslarında Vokal (Fallen albüm kaydından sonra gruba girdi, Mayıs 2007'de ayrıldı)
Ben Moody – Gitar (Grubun 2 kurucusundan biri, 22 Ekim 2003'te grubu bıraktı)

Albümleri 

Evanescence EP (1998)
Where Will You Go (EP version) 3:50
Solitude 5:45
Imaginary (EP version) 4:26
Exodus 3:07
So Close 4:36
Understanding 7:25
The End (Millennium choir, outro) 1:58
Away From Me 3:50

Whisper EP / Sound Asleep EP (Big-Wig Enterprises) (1999)Give Unto Me (Sound Asleep version, instrumental) 2:01
Whisper (Sound Asleep version with a guitar intro played backwards) 4:16
Understanding (Sound Asleep version, with highly reverbed guitar) 4:51
Forgive Me 3:02
Understanding (Original version, but slightly longer) 7:30
Ascension of The Spirit (instrumental, hidden track) 11:38

Origin
Origin (intro) 0:32
Whisper 3:56 (Origin version)
Imaginary (Origin version) 3:33
My Immortal 4:24
Where Will You Go 3:48 (Origin version)
Field Of Innocence 5:15
Even In Death 4:17
Anywhere 6:04
Lies 3:54
Away From Me 3:30
Eternal (instrumental) 7:22

Fallen

Going Under 3:20
Bring Me To Life 3:59
Everybody's Fool 3:15
My Immortal 4:28
Haunted 3:07
Tourniquet 4:47
Imaginary 4:17
Taking Over Me 3:49
Hello 3:25
My Last Breath 4:10
Whisper 5:30

Anywhere But Home
Haunted [live] 4:04
Going Under [live] 3:57
Taking Over Me [live] 3:57
Everybody's Fool [live] 3:40
Thoughtless (korn cover) [live] 4:37
My Last Breath [live] 3:53
Farther Away [live] 5:02
Breathe No More [live] 3:33
My Immortal [live] 4:38
Bring Me To Life [live] 4:43
Tourniquet [live] 4:17
Imaginary [live] 5:25
Whisper [live] 5:45
Missing (previously unreleased) 4:15

The Open Door

Sweet Sacrifice 3:05
Call Me When You're Sober 3:34
Weight of the World 3:38
Lithium 3:44
Cloud Nine 4:22
Snow White Queen 4:22
Lacrymosa 3:37
Like You 4:17
Lose Control 4:50
The Only One 4:40
Your Star 4:43
All That I'm Living For 3:48
Good Enough 5:31

Üyeler

Isılwén
Neases
nymph
dirock
Papatya

Klübümüzün açılış amacı:Evanescence severleri aynı çatı altında buluşturmak,resim,yazı,video gibi paylaşımların yapılması bilgi verilmesi.

Klüp Kuralları

Üye olmak isteyenler bana Öm atmalıdır.
Aktif olmak şarttır(düzenli olarak)
Kavga ağız dalaşları vb şeyler yapanlar klüpten atılacaktır

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evanescence Fan Club
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2008, 16:59:03 »
Bende varım deme hakkımı kullanıyorum ;D Çok severim kerataları ;D

Nessa

« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2008, 17:14:53 »
Bende varım deme hakkımı kullanıyorum ;D Çok severim kerataları ;D

Hoşgeldiniz hanımefendi  ;D

Call Me When You're Sober
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=izYIO9VtjUs[/youtube]

Everybody's Fool
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u55fpsbzAfk&feature=related[/youtube]

Going Under
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UZjf9C6atT4&feature=related[/youtube]

Bring Me To Life
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8_Gi6IY6ctk&feature=related[/youtube]

Sweet Sacrifice
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=itxQj_3J6Tk&feature=related[/youtube]

Taking Over Me(Live)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9pf32JLX2cI&feature=related[/youtube]

My Immortal
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YxQrPXPSVhQ[/youtube]

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2008, 17:31:38 »
Biraz resimmmm ;D

Hepsi Amy'nin resimleri ama neyse kader öyle denk geldi ;D :P ;D

Nessa

« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2008, 17:51:42 »
Olsun cnm çok şekerler :D

Troy

Will

Tim

Terry

Amy

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2008, 21:42:53 »
Tabiiikii beni de alıyorsunuz :D    eva4evaaaa

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2008, 21:46:47 »
bensiz olmaz yaa  :P
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2008, 22:41:47 »
bende gelsem olurmu :) kendilerinin hastaları olup 24 haziran kuruçeşmeyi kaçırmayan bi kişilik olarak aranıza gelebilirmiyim acaba??? :)
Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Nessa

« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2008, 23:33:16 »
Hepiniz hoşgeldiniz :D :D :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Evanescence
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2008, 16:44:24 »
EvanescencE Biyografisi - Hayatı - yaşamı - sanatçı hayatı

Evanescence "duman gibi yok olmak" anlamına geliyor.Vokalde ve piyanoda Amy Lee,gitarlarda John LeCompt, Will Boyd,Terry Balsamo ve bateride William Gray'den oluşan ilk albümü "Fallen"'ı yayınlamıştır(Mart 2003).Peki Fallen albümü ilk albümleri miydi?Tabi ki hayır.

Grup Arkansaslıdır.Amy Lee'nin inanılmaz güzel sesi ile grubu diğer nu-metal gruplarından ayrı tutuyor.Amy Lee'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olmasıdır.Belki de Amy Lee'nin ta kendisidir.
Grup Amy Lee ve Ben Moody tarafından kurulmuştur.İkisi çocukken yaz kampında tanışmışlar ve grubu kurmaya o gün karar vermişler.Amy Lee piyanoda Meat Loaf'ın "I'd Do Anything For Love"ını çalarak oyalanırken Meat Loaf hayranı olan Ben Moody ise gidip hemen Amy Lee ile tanışmış ve grubu kurmaya karar vermişler.Kendi çabalarıyla yayınladıkları, cd yazıcı ile çoğalttıkları ilk EP'leri ile yerel olarak tanınmışlar.Onlar eski albümleri şu an komik diye nitelendiriyorlar.Arkasından ikinci EP "Whisper" ve 2000 yılındaki ilk albüm "Origin" albümü gelmiş.Ancak grup özel bir neden yüzünden bu albümü hiç yayınlanmamış saymak istiyorlar.Bu sebeple bazı sitelerde ve resmi sitelerinde "Falen" ilk albüm gibi görünmektedir.
Grup "Fallen" albümüyle büyük bir kitleye ulaşmıştır.Grubun albümü 600.000 satıp Billboard ilk 10'a girmiştir.Cristian-Rock kitlesi tarafından çok sevilip başarı grafiği hızla yükselişe geçince bu kitleye hitap eden müzik marketlerinden toplatılmış.Amerika'da Hristiyan Rock şeklinde bir olgu vardır.Dini temalar işleyen gruplar büyük ilgi toplar.Sadece bu türe endekslenmiş plak dükkanları, radyolar ve festivaller var fakat grup üyeleri kendilerini gotik tarzını kabul etmedikleri gibi yalnız bu kitleye hitap ediyor durumuna gelmek istemedikleri için bu tür dükkanlardan albümlerini toplatma kararı almışlardır.Şarkılarda çoğunlukla aşk ve çaresizlikle birlikte karanlık temaları dikkati çekiyor.
Evanescence piyasadaki diğer nu-metal veya goth gruplarından çok farklıdır.Grup:"Öfke dolu gençlerin hazırladıkları, önceden paketlenerek satışa sunulmuş gibi duran çok albüm var piyasada Biz böyle değiliz.Bir görüntü satmaya çalışmıyoruz, sadece kalbimizdekileri yazıyoruz."diye açıklıyorlar.

Grup turnedeyken Ben Moody grubu terketmiştir.Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratırken bazıları için de sevinç yaratmıştır!Ben Moody Avril Lavigne'ın bir ara gitaristliğini yaparken grup devam etme kararı alarak turneye kaldığı yerden devam etmiştir ve Ben Moody'nin yerine Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo geçmiştir.2004 yılının Kasım ayında unutulmaz Paris konseri görüntüleriyle oluşan "Anywhere But Home" adında bir konser albümü çıkarmışlardır.

İlk albümleri bu kadar patlama yarattıysa iler ki albümleri nasıl olacak düşünemiyorum...Dinleyicileri her geçen gün artan, tarzıyla, müzik kalitesi ve sarf ettiği cümleleriyle gönüllerde taht kuran gruptan daha fazlası da beklenemez zaten.Bizde Evanescence varoldukça hep arkalarında olacağız.Kalitesinden taviz vermeyen grubun müzikleriyle büyümeye devam edeceğiz...

Nessa

Ynt: Evanescence
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2008, 16:49:41 »
The Open Door albümü bence güzeldi gerçi Fallen kadar değildi ama.Bence Fallen gibi birşey olsaydı güzel olmazdı aynı tarz şarkılar bence sıkardı ve The Open Door gerçekten iyi bir albümdü.Sağ ol bilgiler için harikalar

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2008, 17:40:23 »
evanescencee :D

severım,dınlerım =) soLıtude favorımdır =) ama onn dısında sweet sacrıfıce,qood enouqh,tourniquet,hello,snow whıte queen prcaLarınıda severım cok =)

saoL bLqıLer ıcınnn :D

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2008, 17:42:41 »
benim çok severek dinlediğim bir grup  :) bütün şarkılarını sevsemde benim için anlam ifade eden şarkıları  ::)my immortal başta olmak üzere everbody's fool october missing hello good enough ...sanırım  bu böyle devam eder  :-[nese çok süper bi grup işte  :-Xpaylaşım için sağol  ;)
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2008, 17:58:06 »
çoookk güzel bi gruptur ;D zaten amy lee çok datlı  :D
sevdiğim şarkıları:  sweet sacrıfıce,my immortal,lithium,hello.. bring to my life ta vardı ama sağolsun serviste ki bi çocuk her sabah çaldıı için bıktım artık  :'(
Geri mi dönücem :P

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2008, 17:23:05 »
Resimler süper kankeeemm ayıldım bayıldım son resim süper ;D ama diğerleride ayrı bi muhteşemmmm ;D