Kayıt Ol

Twilight Serisi - Stephenie Meyer

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: Twilight Serisi - Stephine Meyer
« Yanıtla #30 : 12 Nisan 2009, 17:52:37 »
Vampirlere yeni bir kavram getirmiştir. Bildiğimizden çok farklı bir şekilde anlatmıştır. Ve gizemli, güçlü vampirlerin içine etmiştir.

Abazan bir vampir ile sakar kızın aşk hiakyesi olarak adlandırılabilicek olan bu kitap akıcı bir anlatıma sahip. Kitabı bir solukda bitirebilirsiniz. Ama bunu iyi birşey olarak algılamayın. Ben kitabı okuduğumda, sanki 6. sınıfa giden bir çocuğun hikayesini okuyormuş gibi hissetim veya iğrenç ve vıcık vıcık ilişkilerin olduğu bir Harry Potter Rol Yapma sitesine henüz üye olmuş genç bir kızın amatör rp'si.

Hikaye çok klişe. Daha önce Angel&Buffy serilerinde rastladığımız olayın neredeyse aynısı. Tek fark Angel ve Buffy dizileri o kadar müthiş bir kurguya sahipti ki gözümü alamazdım diziden. Ve sırf bu kitapdaki vampirlerin dandikliğini savunmak için bütün seriyi indirdim izliyorum. Vampirler hakkkında geniş çaplı bir araştırma yapacağım :D

İlkokul 4.sınıfta okuduğum bir kitap serisi vardı, yamulmuyorsam, küçük vampirin maceralarıydı kitabın adı. Hah işte o. Sanki almışlar aynı dünyayı Alacakaranlık serisine kopyalamışlar...

Sonuç olarak karşımızda, gün ışığında eli cebinde dolaşan vampirler ve liseye yeni transfer olmuş bir kız bulunuyor.

Tekrar söylüyorum bu seri buram buram Buffy kokuyor. Ayrıca yer yer Interview with the Vampire esintisi yakaladım. Her yerden birkaç parça çalınmış geldi bana. Tabii belkide ben kitaba çok ön yargıyla yaklaştığım için bu kadar hata ve benzerlik gözüme çarptı. Olabilir birşey diyemeyeceğim...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #31 : 13 Nisan 2009, 10:54:08 »

Çıkış Tarihi 10 Nisan

37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan “Alacakaranlık” Serisinin yazarı Stephenie Meyer’den serinin son kitabı Şafak Vakti…Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız? Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire âşık olmak, Bella Swan için, bir fantezi ve kâbusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen’a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık kaçınılmaz bir seçimle karşı karşıyadır; ya ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir. Bella artık kararını vermiştir ve kendisini muhtemelen yıkıcı ve anlaşılmaz sonuçları olacak benzeri görülmemiş bir olaylar zincirinin içinde bulur. Önce Alacakaranlık’ta yıpranmış olduğunu, ardından Yeniay ve Tutulma’da da dağılıp koptuğunu gördüğümüz ipler, artık tamamen düzeltilip bir araya gelecek gibi görünüyor. Peki ya bu sonsuza kadar gerçekleşmezse? Alacakaranlık efsanesinin heyecanla beklenen son kitabı, Şafak Vakti, milyonları büyüleyen bu romantik hikâyenin sırlarını ve gizemlerini aydınlatıyor.

Sayfa Sayısı: 592
Yayınevi: Epsilon Yayınları

~

Serinin son kitabı çıktı. :)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Mayıs 2009, 14:41:06 »
Canina o yorum nedir öyle, eser olmuş resmen, eline sağlık. :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 02 Mayıs 2009, 15:02:21 »
Hayatımda okduğum en tekdüze en basit kitaplardan birisi bu ilk kitabı. İlkokul fişlerindeki gibi cümleler var. Konuşmalar yapmacık, karakterler zayıf, kötü. Nasıl bu kadar tutuluyor anlamadım doğrusu.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #34 : 02 Mayıs 2009, 15:15:55 »
Çeviriside çok kötü :D

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 03 Mayıs 2009, 21:17:30 »
Kolay okunduğu için çok tutuyor bence. Yoksa nerede 3 sayfa uzunlukta betimlemeler, nerede felsefi görüşler içeren diyaloglar peheey...

Ağır şeyler okumayı sevmiyoruz. Bit.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #36 : 04 Mayıs 2009, 00:22:50 »
Kusursuz bir vampir sevgiliye ağızları açarak özlem duydukları için, bayanların bu kadar çok sevdiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Bin-Jip

• *
  • 37
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Mayıs 2009, 20:50:55 »
Ben çok sevdim..Ancak filmi ile beraber kitapların popülaritesinin artmasıyla sevgim ve de ilgim azaldı. Breaking Dawn okunmamış halde duruyor kenarda öyle..

Tamamen katılıyorum.

Kusursuz bir vampir sevgiliye ağızları açarak özlem duydukları için, bayanların bu kadar çok sevdiğini düşünüyorum.

İlginç bir yaklaşım. Tam da erkeklerin düşüneceği tarzda  :D

Sevginin, sahiplenmenin, koruyup kollanmamın ön planda olmasından dolayı bu kadar sevildiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #38 : 04 Mayıs 2009, 21:53:56 »
Fantastik demeye dilim varmıyor, ama bir aşk romanı olarak, ergen gençlerin aşkı bazı kesimler tarafından ilgi topladığı aşikar. Ama yirmi yaşından büyük olupda bu kitabı seven bir tek yazarı ve Times dergisinde yorum yapan salaklar vardır heralde.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #39 : 05 Mayıs 2009, 11:18:46 »
Fantastik demeye dilim varmıyor, ama bir aşk romanı olarak, ergen gençlerin aşkı bazı kesimler tarafından ilgi topladığı aşikar. Ama yirmi yaşından büyük olupda bu kitabı seven bir tek yazarı ve Times dergisinde yorum yapan salaklar vardır heralde.

Şu kapakların üzerine yorum basanların, her yorum üzerine oldukça büyük miktarda para aldıklarını okumuştum. Bilmiyorum ne kadarı doğru. :D Ama fantastik denecek boyutları da var gerçekten.

Aşkı tamamen çıkarsak bile hikayeden, yine de bir yığın fantastik öğe kalıyor içerisinde. Haksızlık etmeyelim.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Mayıs 2009, 15:55:48 »
yapmayın lütfen, bu mu HP yi başaşağı eden kitap?
o kadar övmüşünüz ki okudum kitabı o kadar da ii bşy deil, kötü demiorm ama HP nin yanına yaklasama ihtimali hiç yok. Anlatım ztn JKR nin 1000 de 1 i olamaz. "Bugün kahvaltıda mısır gevreği yedim, bitirdim, kaseyi iyice temizledim, bulaşık makinası olmadığı için elimle yıkadım ve yerine bilmem nerdeki afa koydum." yha lütfen böle bi anlatım olmaz, sayfa doldurmak için boşa yazı yazmış.
Edward olmasa kitabı hic okumazdım, tamam vampirlere bakış açısını deiştirmiş çok güzel de olmuş hoşuma gitti orası. Ama başka bşy yok, ayrıca 2. ve 3. kitap da jacop yüzünden kitapları atasım geldi. ve kitap mantıksal olarak birçok hata içerior, önce vampirler o kadar övülüor ki ardından bi bakıosun kurtadamlar daha dorusu şekil deiştiriciler bunlardan güçlü gibi gösterilior.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 03 Haziran 2009, 12:24:11 »
Vampirlere yeni bir kavram getirmiştir. Bildiğimizden çok farklı bir şekilde anlatmıştır. Ve gizemli, güçlü vampirlerin içine etmiştir.

Abazan bir vampir ile sakar kızın aşk hiakyesi olarak adlandırılabilicek olan bu kitap akıcı bir anlatıma sahip. Kitabı bir solukda bitirebilirsiniz. Ama bunu iyi birşey olarak algılamayın. Ben kitabı okuduğumda, sanki 6. sınıfa giden bir çocuğun hikayesini okuyormuş gibi hissetim veya iğrenç ve vıcık vıcık ilişkilerin olduğu bir Harry Potter Rol Yapma sitesine henüz üye olmuş genç bir kızın amatör rp'si.

Hikaye çok klişe. Daha önce Angel&Buffy serilerinde rastladığımız olayın neredeyse aynısı. Tek fark Angel ve Buffy dizileri o kadar müthiş bir kurguya sahipti ki gözümü alamazdım diziden. Ve sırf bu kitapdaki vampirlerin dandikliğini savunmak için bütün seriyi indirdim izliyorum. Vampirler hakkkında geniş çaplı bir araştırma yapacağım :D

İlkokul 4.sınıfta okuduğum bir kitap serisi vardı, yamulmuyorsam, küçük vampirin maceralarıydı kitabın adı. Hah işte o. Sanki almışlar aynı dünyayı Alacakaranlık serisine kopyalamışlar...

Sonuç olarak karşımızda, gün ışığında eli cebinde dolaşan vampirler ve liseye yeni transfer olmuş bir kız bulunuyor.

Tekrar söylüyorum bu seri buram buram Buffy kokuyor. Ayrıca yer yer Interview with the Vampire esintisi yakaladım. Her yerden birkaç parça çalınmış geldi bana. Tabii belkide ben kitaba çok ön yargıyla yaklaştığım için bu kadar hata ve benzerlik gözüme çarptı. Olabilir birşey diyemeyeceğim...

Yok hocam nerde Interview with Vampire'den çalamaz, esinlenemez. Bu  Mustang ile Murat 131'i karşılaştırmak gibi bir şey :).

Kolay okunduğu için çok tutuyor bence. Yoksa nerede 3 sayfa uzunlukta betimlemeler, nerede felsefi görüşler içeren diyaloglar peheey...

Üstüne yorum yapamam bile...

:clap

Ayrıca üzgünüm bir Unutulmuş Diyarlar, bir Yüzüklerin Efendisi yerine böyle kitapların okunmasına...

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #42 : 04 Haziran 2009, 14:39:39 »
Betimleme adına hiçbirşey olmayan, edebi değeride her sabah tuvalete bıraktığımız karaltıya eşit olan kitap.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 04 Haziran 2009, 17:56:12 »
Betimleme adına hiçbirşey olmayan, edebi değeride her sabah tuvalete bıraktığımız karaltıya eşit olan kitap.
biraz ağır bir eleştiri olmuş doğrusu
ilk kitabını aldım 30 küsür sayfa okudum geri bıraktım kitapta hiç heyecan verici birşey bulamadım ... :-\
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 04 Haziran 2009, 18:08:22 »
biraz ağır bir eleştiri olmuş doğrusu
ilk kitabını aldım 30 küsür sayfa okudum geri bıraktım kitapta hiç heyecan verici birşey bulamadım ... :-\
ağır mağır.
katılıyorum ben :D
₪ Hail to the Thief ₪