Kayıt Ol

Twilight Serisi - Stephenie Meyer

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight Serisi - Stephenie Meyer
« Yanıtla #120 : 24 Eylül 2010, 20:28:44 »
  Zaten y@SémİN gibi okuyuclardan Alacakaranlığın hayran kitlesini anlıyoruz. Bizim gibi Fantastik Edebiyat takipçilerinin bu kitaba sövmesi ve dalga geçmesinin sebeplerinden biri de bu.

Bu kitabın okuyuculara kazandırdığı tek şey gece uyumadan önce gördükleri aşktan sarhoş olmuş vampir genci(teni pudrayla beyazlatılmış, saçları elektrik çarpmışa dönmüş, gözlerini kısarak bir aşık vampir duruşu sergileyen). Belki diğer kaslı gencimiz de olabilir rüyalara giren. Okuyuculara ek seçenek sunulmuş.

Sayende 'Ayıq Ol!'duk y@SémİN (baban ismini klavyede yazarak bulmuş heralde).
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 25 Eylül 2010, 12:48:57 »

Bu kitabın okuyuculara kazandırdığı tek şey gece uyumadan önce gördükleri aşktan sarhoş olmuş vampir genci(teni pudrayla beyazlatılmış, saçları elektrik çarpmışa dönmüş, gözlerini kısarak bir aşık vampir duruşu sergileyen).

Aaa, ama rujunu da unutmamak gerek. :D

Tamam bütün şarkıcılar,oyuncular(erkek ya da kız) makyaj yapıyor ama bu kadar da belirgin değil canım.!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 25 Eylül 2010, 22:16:57 »
Bu arada buradan da Canina'yı tebrik etmek istiyorum. Harikulade ve tahmin bile dilemeyecek kadar doğru bir eleştiri olmuş.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 25 Eylül 2010, 22:21:30 »
Aaa, ama rujunu da unutmamak gerek. :D

Tamam bütün şarkıcılar,oyuncular(erkek ya da kız) makyaj yapıyor ama bu kadar da belirgin değil canım.!

Ruju nasıl unuturum, vampirlerin en temel özelliklerinden birisidir.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 26 Eylül 2010, 00:10:19 »
O değil de, ciddi ciddi eleştirmişsiniz y@semin'i ha. Gülün geçin gençler.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #125 : 26 Eylül 2010, 00:17:42 »
Dont feed the troll.

Çevrimdışı Mordrad

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 22 Ekim 2010, 20:40:15 »
okudum ve izledim de çıkan 3 filmi ama çok basit buldum zaman geçtikçe..

« Yanıtla #127 : 04 Nisan 2011, 23:47:54 »
Bu kitabı çok övdüler bende arkadaşımdan aldım 1.sinin yarısını falan okudum ama tahammül edemedim gerçekten iğrenç !!!!
''Mürver Asa, gelmiş geçmiş en güçlü asa..Görünmezlik pelerini..Diriltme taşı..Birlikte Ölüm Yadigarlarını oluştururlar... Birlikte, birini Ölümün Efendisi yaparlar.''

| + O + ∆ : Deathly Hallows.*

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 02 Mayıs 2011, 16:55:24 »
Portala gelen bir yorum:

Alıntı
harry potter ve yüzüklerin efendisi çoooooook abartılı asıl onlara para vermeye deymez en azından twilight’ın hikayesi var onlar uydurmadan başka birşey değil…

Allah cezanı versin canım benim.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 02 Mayıs 2011, 16:58:15 »
Twilight herhalde yaşanmış olaylardan alıntı^^ Böyleleri yüzünden de insan dakika başı tevbe çekmek zorunda kalıyor :P

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #130 : 02 Mayıs 2011, 17:50:18 »
Twilight uydurma değil tabii! Gerçek hayattan ibretlik öyküler var orada. Kitabı sonuna kadar okuyabilen sayılı insanlardan biriyim, sonunda hepsi tövbe edip müslüman oluyorlar, STV'nin yaptığı bir yayın aslında o. Bella başını örtüyor Edward ve Jacob cumaya gidiyorlar filan. Her şey gerçek o kitapta.

http://www.youtube.com/watch?v=w9-pgwSGacc
May the force, be with you.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #131 : 31 Mayıs 2011, 17:44:16 »
Ya arkadaş, Alacakaranlık gibi bir ibretliğe nasıl hayran olabiliyorsunuz? Hadi onu geçtim,isteyen istediğini sever,lakin bu kitabı fantastik türüne dahil etmek bana kalırsa suçtur. Şimdi: Pek saygıdeğer(!) yazarımız, vasat hatta vasatın bile altında olan bir aşk romanını sırf ilgi çeksin diye vampirlerle, kurtadamlarla süslemiş. Vay be, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi! :P Ya geçen sene bizim sınıftaki birkaç eleman filmi izlemeye başladı ders boştu. Altyazılı olduğu için tam anlayamadım lakin film başlayalı daha beş dakika olmadan direk aşk yaşamaya başlıyorlar! Bunun neresi hayran olası hala çakabilmiş. Onun yerine Gidin Harry Potter, Percy Jackson(Onun tarzı Alacakaranlı gibi değil emin olun, mitleri iyi kullanıyor Riordan.), Yüzükleri Efendisi, Ölüm Kapısı falan okuyun yav! Ha bir de, bazı arkadaşlar umarım türkçelerini düzeltirler. Allahtan forumda böylelerinden yok...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #132 : 02 Haziran 2011, 11:34:19 »
Alacakaranlık çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. İnanılmaz bozdu. Çok fazla bozdu yani. öyle böyle değil. O kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. Bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. Artık bozmasın dedik, iyice bozdu. Artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. Alacakaranlığı bıraktım ben de bunu. "Daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu.

Çevrimdışı sultan_will

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 02 Haziran 2011, 19:47:37 »
Alacakaranlık benim roman okumaya başlamamı sağladı. Ama 8. sınıftaydım ve o zaman gayet güzel gelmişti.) Fakat yazarın Göçebe isimli kitabına kesinlikle bir şey diyemem.. Kitaplığımın en sevdiğim parçalarından biri...

Çevrimdışı sea

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 03 Ağustos 2011, 02:27:26 »
Twilight çıkış dönemi nedeniyle (HP efsanesinin son hız devam etmesini kastediyorum) HP ile çok fazla karşılaştırıldı ve bu bile ününe ün kattı. Birçok kitle fanı oldu ya da kaşıt davrandı. Sürekli HP ile karşılaştırılmasından ne kadar rahatsızsam kitabın bu kadar yerden yere vurulmasından da o denli rahatsızım. Çünkü benim gözümde bu iki kitap birbirlerinden tamamen ayrı noktada.

Twilight'ın kurgusundaki zayıflık beni çokça rahatsız etse de sürükleyici bir kitap. Fakat ne yazık ki, sürükleyiciliği zayıf kurgusuna set çekemiyor. Okurken hep soruları bastırmaya çalışıyorsunuz. Daima bir açık var. En kötü kısmıysa karakter olarak tanımlayabileceğimiz net bir kimlik çizmiyor oluşu.Bir karakter olmaya en yakın gösterebileceğim tip Jacob. Ki bana çok tatlı ve semli gelmesine karşın yetersiz olduğu çok aşikar.