Kayıt Ol

En çok hangi filmdeki ölümü izlerken etkilendiniz?

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: En çok hangi filmdeki ölümü izlerken etkilendiniz?
« Yanıtla #105 : 07 Ağustos 2012, 21:21:28 »
Twelve Monkeys;

Spoiler: Göster
Havaalanında James Cole[*]bruce willis[/*]'un, kendi çocukluğunun gözlerinin önünde ölmesi, belki de sinema tarihinin en anlamlı ve en acımasız ölüm sahnelerinden biridir. Film bittikten sonra bir garip olursunuz, içinizde bir burukluk olur. İşte öyle bir şey.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 15 Ağustos 2012, 23:11:15 »
Az önce Ghost in The Shell SAC 2nd GİG'i son bölümünü izledim ve acayip etkilendiğimi söyleyebilirim...

İlk sezondaki gibi Tachikomalar yine kendilerini feda ediyorlar ardından onların yerine Fuchikomaların geldiğini görüyoruz. Ama birçok insanın bu sahneyi izlerken ''Kahrolsun Fuchikoma, en büyük Tachikoma'' dediğine eminim.

Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 30 Eylül 2012, 19:09:03 »
Boromir.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı dark_hell

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 30 Eylül 2012, 20:26:22 »
Cesur Yürek - William Wallace
(çok etkilemişti özgürlük diyerek öldürülmesi)

Ama filmlerden ziyade Sean Bean'nin çok iyi projelerin hepsinde ölmesi insana yuh be kardeşim bunda da mı dedirtiyor.
İsyan (Equilibrium), Taht Oyunları (Game of Thrones), Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings)

Çevrimdışı Lotrist

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 05 Şubat 2013, 01:23:41 »
Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği : Boromir in Aragorn un kollarında can verişi.
"İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır."

Çevrimdışı Yakreb

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 16 Temmuz 2014, 22:33:57 »
Yüzük Kardeşliği Boromirin ölümü ve hp 6 Dumbldoreun ölümü

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 17 Temmuz 2014, 01:12:38 »
Into the Wild'daki ölüm sahnesinden etkilenmeyecek insan tanımıyorum. Bir de The Prestige'deki idam sahnesi var.

"Abracadabra."
   Into the Wild;Aslına bakarsanız, kendi saçmalıkları yüzünden saçma sapan şekilde ölmesi biraz burukluk hissettirdi ama hiçbir duygumu açığa çıkarmadı.Emile Hirsch'in oyunculuğuna hiçbir söz yok, hele hele vücudunu filmin seneryosuna uydurması benim ağzımı açık bıraktı.Bu kadro çok daha başarılı olabilirdi bence.
   Benim görüşüme göre kendini ölüme götüren bir ahmaktı sadece McCandless, yola çıkma nedenine hiç uymayan şeyler yaptı.Eğer insanlardan uzak yaşamak istiyorsan ve gene insanların yanına gidiyorsan saçmalık, paranı kazan gene git.Düzgün bir yer kur, et tütsülemeyi öğren ve hayatının sonuna kadar tek yaşa.Kendisini öldürtmeye yer aradı, parayı yaktı ve sonra gidip para kazandı, insanların yaptığı şeyleri aldı.Gördüğü güzelliklerden daha fazlasını işe girip para kazanıp da çok daha fazla yer, çok daha fazla şeyler,güzellikler görerek de değerlendirebilirdi.Sonunda gidip de kendi fotoğrafını çekti, toplumu reddettikten sonra hemde.Oyunculuklar harika olsa da, adamın afedersiniz ''Dünyadaki tek düzgün insanım ben ve insanları kötülemeye hakkım var, üzmeye hakkım var, her şeye hakkım var.'' mantığı kurtarmıyordu.''Eee, böyleyse neden gidip para kazandı, çalabilirdi.'' diyebilirsiniz ama ailesi o adamı çok iyi yetiştirmiş, bunun bilincinde olan biri, ayrıca böyle olmasa bile yakalanırsa ailesinin yanında direk, yapmamasının nedeni de bu bence.Gören de bu toplumda herkes ayrı bir tür, bir tek o insan ve toplumu onun gibi insanlar oluşturmuyor sanacak, filmi izleyip de sananlar da var.İnsanlar filmi izlerken sorgulamalı bence, bu adamın saçmalayıp ölmesi etkileyici olmuyor efendim, sadece acınası oluyor.
   Benim en etkilendiğim son Twelve Monkeys'in sonuydu.İnsanın beş milyar insanı kurtarıp da kendi ölümünü görmesi ve bunu bilmeden yer üstünde çok daha farklı bir kişiliğe bürünecek olması onun varlığını trajik bir biçimde yokluyordu.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı realramtha

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 21 Temmuz 2014, 10:48:38 »
Yeşil yoldaki ölüm sahnesini hiç unutamadım

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #113 : 03 Ekim 2016, 02:56:12 »
Pat Garrett & Billy the Kid (1973)

Kahrolası Pat Garrett’ın dostu Billy’i vurması her daim yüreğimi yaralamıştır. Gerçi dostunu vurmasıyla kendisi de yıkılmıştır. Ölümün şafağında Billy 4’ün çalması, Pat’in atına atlayıp yürümesi ve ardından küçük bir çocuğun onu çaresizce taşlaması…

Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

Filmin final sahnesinde Butch ve Sundance’in yaralı olmaları ve etrafları yığınla adamla çevrili olmasına rağmen hiç korkmadan yüzlerce kurşunun önüne gülerek ve cesurca atlamaları karşısında çok etkilenmiştim. Hatırladıkça da duygulanırım.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 03 Ekim 2016, 03:31:06 »
Çok fazla olduğundan en son etkilendiğimi söyliyeyim. Life is Beautiful.
 İnsan istiyordu sonunda Guida'nın yaşayıp Dora'ya 'Buongiorno principessa!" demesini, ama olmadı. Ama daha güzeli var ki o da gerçek hayatta evliler.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 03 Ekim 2016, 09:59:54 »
Mace Windu'nun Anakin tarafından öldürülüşü beni şoke etmişti  :blink filmin ortasında bağırdım  :inca 

Edit:

Mace Windu'nun Anakin tarafından kolu kesildiği sahne beni şoke etmişti  :blink filmin ortasında bağırdım  :inca 

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 03 Ekim 2016, 16:33:11 »
Boromir ve  Vincent Vega'nın ölüm sahnelerini izlerken çok etkilendim. Boromir'in ölümü can sıkıcıydı. Vincent'ın ise tam tersi, komikti.

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 03 Ekim 2016, 17:18:50 »
Bridge to Terabithia'daki kızın ölümünün bu kadar masum bir öykünün ardından gelmesi sarsıcı olmuştu.

Urban Hymn'deki ölüme gelecek olursak. Hiç beklenmedik değildi ama olacağını bilmenize rağmen son derece etkileyici ve acı verici bir şekilde olmuştu.