Kayıt Ol

"Doğalgaza zam yapmak zorundayız"

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
"Doğalgaza zam yapmak zorundayız"
« : 01 Haziran 2008, 11:18:06 »
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yarından itibaren doğalgaza zam yapmak durumundayız"dedi.
Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 63. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, mali disiplinden asla taviz vermeyeceklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

"2004 yılında yerel seçimleri yaşadık, 2007 yılında biri genel seçim, bir cumhurbaşkanlığı seçimi ve bir de referandum yaşadık. Hiçbirinde mali disiplinden taviz vermedik. Popülist yaklaşımlara asla girmedik. Dikkat ediniz Türkiye'de daha önce görülmemiş bir durum bu. Şimdi 2009 yılındaki yerel seçimlerde de kimse bizden popülizm beklemesin. Eğer biz popülizmden yana olsaydık, ben şimdi yine sanayici ve iş adamları çevresine sesleniyorum: Eğer biz popülizmden yana olsaydık, bin 100 belediyeyi nüfuslarından dolayı Türkiye'ye getirdikleri yüklerden dolayı kapatır mıydık?"

"Doğalgaza zam yapmak durumundayız"
"Mazotta fiyatların arttığı şeklinde ifadeler bulunduğunu" anımsatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Göreve ilk geldiğimde söylediğim şey şudur. Dışa bağımlı olduğumuz konularda biz bu işi bir defa tamamen kendi piyasasına bırakıyoruz. Artık bu ülkede petrolün, akaryakıtın fiyatını biz belirlemiyoruz. Onu kendi piyasası belirliyor. Akşam bir televizyon, 'Hükümet mazota yine zam yaptı' diyor. Ayıptır, bu zammı kendi borsası oluşturuyor. Fiyatı düşürecek ise orası düşürüyor. Yani bunun faturasını hükümete kesmek sadece böyle bir grubun hükümete karşı olan tavrından başka bir şey değildir. Aynı şeyi farklı alanlarda, mesela elektrik fiyatlarını konuşuyorlar. 'Hükümet elektriğe zam yapmaya hazırlanıyor' Evet yapacağız doğru. 1 Hazirandan itibaren doğalgaza zam yapmak durumundayız ve bugüne kadar mümkün olduğunca engellemek durumunda kaldık. Ama artık geldi buraya dayandı, mecburuz. 'Cari açık, cari açık' diye seslenenler lütfen bu cari açığın ortadan kaldırılması için aldığımız tedbirlere de biraz kulak kabartsınlar. Doğalgazın fiyatını Türkiye belirlemiyor. Doğalgazın üreticileri onlar belirliyor. Lütfen bunu da görmemezlikten gelmeyin."

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Doğalgaza zam yapmak zorundayız"
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2008, 12:06:02 »
Hani bazı haberler vardır ya hiç şaşırmazsınız.Buda aynen öyle bişey hiç şaşırmadım ;)

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2008, 12:08:42 »
tabi yapsın zammı ona dokunmuyor nasılsa.millet 500 milyon maaşla nasıl geçinecek umrunda değilki.

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2008, 12:19:50 »
Evet artık alıştık zamlara ya..Mesut Yar'ın dediği gibi haşııırt diye geçiriyolar haftada bir.. :hemk

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2008, 12:32:46 »
Valla bizim ülkede bir şeye %1 indirim yapıldı mı başka  bir şeye %100 zam yapılıyor..Artık alışılmış bir durum olduğundan susuyoruz..

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2008, 12:38:08 »
o misal barty :D yani onu kullanmam bizim yararımıza bişey yapıldımı hemen fazlasıyla geri alınması :D

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2008, 22:04:18 »
ya  neler oluyo sitede  bi yerde futbol  diğer yerde  siyaset .  bakalım sonumuz hayrola
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2008, 22:57:48 »
istersen  ülke sorunları diyip  iktidarın yaptıklarından  yapabileceklerinden  yararlarından zararlarından  , muhalefetten  ve saire vesaire    başlıyıp  gidelim bakalım neler oluo
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 13:16:50 »
bende   hakan la konuştum  onay verdi. site ilk açıldıgında bu iki konuya dikkat edeceğiz demiştik  ondan  dedim.   hele şu finaller bitsin de bende  dalayım şu  spor işine.

• *
  • 46
  • Rom: 0
  • BU KISMI ANLAMADIM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2008, 12:15:32 »
iğrenç berabat yönetiliyoruz bu nasıl iktidar kim bunların yönetiminde olmak istedi gelir düzeyleri ne bunlara oy verenin allahım  çıldırıcam  :rr
istanbulda bir son bahar ,dışarda yine çisil çisil bir yapmur var,gitme monalisam kal biraz daha,bir sigara daha yak,uzan yatağıma,bir nefes daha