Kayıt Ol

Ravenloft

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ravenloft
« : 04 Haziran 2008, 13:32:34 »
Tanıtımlara ulaşmak için buraya tıklayın!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ravenloft; Tüm Kitapları | Yazarları ve Çıkış Tarihleri
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2008, 13:43:31 »
Ooo hala açılmamışmıydı yahu? Beğenerek okuduğum fantastik eserlerden biri daha. Ama bunun diğer fantastik edebiyattan ayrılan bir yanı var gibi. Vampir Elflerin oluşumu, olaya kurt adamların girmesimi ve daha bir çok değişik biçimi mi buna sebep bilemiyorum.

Yalnız şunu biliyorumki böyle bir eseri başka bir yerde de bulamazsınız. Daha ilk kitabını okumuş olmam ve ikinci kitaba başlamış olmama rağmen beni kendisine feci şekilde bağladı. Şu anda okumaya devam edeceğim ilk kitaptır bu...

Daha Türkçe'ye çevrilmemiş kitaplarıda var. Son olarak "Ben Strahd, Bir Vampirin Anıları" Laika Yayımcılık tarafından yeni baskısı çıkmıştı...

Yalnız Sislerin Vampiri adlı kitabı en azından okumanızı isterim, bukadar değişik ve hüzünleyici bir fantastik eser daha okuduğumu hatırlamıyorum...

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ravenloft
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2008, 14:38:06 »
bu serinin tamamına yakınını okudum.bence müthiş sürükleyiciydi.özellikle ilk okuduğum fantastic serilerden biriydi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2008, 16:32:00 »
bu serinin tamamına yakınını okudum.bence müthiş sürükleyiciydi.özellikle ilk okuduğum fantastic serilerden biriydi.
Peki ozaman sana bir soru sorabilirim değil mi bu konuda, meraktan patlayacağım çünkü.. :D

Şimdi İlk kitap, Sislerin Vampiri'ni hatırlarsın. Sonunda Jander gün doğumuna karşı flütünü çalmaya başlıyordu ve o anda şu rahip kızın kucağındaydı. (Kızın adını hatırlayamadım ama...) Ondan sonra ikinci kitaba soluksuz geçtiğimde yani "Ben Strahd Bir Vampirin Anıları " kitabına orada çok farklı bir kurgu ile karşılaştım. Sorumda tam burada noktaya giriyor. Jander'in öyküsü okitapta son mu buldu yoksa devamı var mı? Varsa var de ama sakın ne olduğunu söyleme, oradaki okuma zevkinin doruğuna varmak istiyorum çünkü... :yup

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2008, 16:38:46 »
okumak istiyorum..Vampirlerr varmış..Magicalbronze de beğenmiş =P

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2008, 18:56:26 »
o zaman hiç yorumda bulunmayayım ama farklı öyküler olduğunu bil ve en çok Ben ,Sthrand ı beğenmiştim orası da ayrı.Ayrıca yahu en az 6-7 yıl önce okumuşum bu seriyi şimdi fark ettim.hüüü yaşlanmışım yahu

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2008, 00:40:44 »
Ben,Strahd'a yeni başlayacağım ama tereddüt ediyorum :P Meraktan çatlarım Jander'mden bahsetmiyor mu birdaha? Yakarım la bu siteyi :P
Ama,olmaz,o vampir olmamalıydı.Bak Leslie vardı Sasha vardı hatta bence Anastasia'dan süper vampir olurdu? Niye ama Jander :üü
Anna,bana çok adi gelmişti ne bileyim :P
La tutamam ben kendimi başlıyorum şimdi diğer kitaba :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2008, 19:43:18 »
Yani ilk kitabı bitirdin değil mi?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2008, 13:17:28 »
ilk kitabı aldım okuyacağım :D meraklar içerisindeyim..Hakan ağbi onca övdü bakalım nasıl kitap :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2008, 17:12:00 »
Sislerin Vampiri'ni okuyorum. Çok çok farklı bir tadı var açıkçası, şu ana kadar olan olaylarda oldukça ilgi çekici. Kitabı bitirdiğimde "Sevdim ben bunu," diyebileceğimi biliyorum. :)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2008, 19:14:47 »
Yorumlar iyi, kitabı bulup okuyacağım,

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2008, 23:40:23 »
İkinci kitabı birinciden bir hafta kadar sonra bitirdim sanırım :D.Strahd için kötü bi hikaye :P Vampir oluşuna üzüldüm ayrıca,çok kötü darbe yemiş.
Diğer kitapların e-book'unu bulsam :hemk

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2008, 19:36:37 »
Sislerin Vampiri'ni geçen haftalarda bitirdim. Kesinlikle çok farklı bir tat. Bitiremedim bir türlü derken, son 150 sayfayı tek akşam ve gecede okudum.. Uzun zamandır böyle bir kitap okumamıştım. Gerek olayları, gerekse kahramanları açısından kendinizden birşeyler bulabileceğinizden eminim. Ayrıca bir yerlerde devam kitabı var, değil mi?! Öyle yerde biter mi ya.. :(

Mutlaka okumalısınız! :)

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2008, 12:19:34 »
Çok farklı bir şey bu ama. Olay örügüsü fantastiğin dışında adeta kendi başına bir tür yaratmış. İlk kitap ile çok büyük bir tutkuyla bağlandığınız seride ikinci kitap ilk başta bir hayal kırıklığı gibi geliyor. İlk kitabın devam niteliği olmadığından bu benim başımada gelmişti. Am daha sonra olayın Soth, Jander, Strahd ile ilgili değilde Ravenloft dünyası ile ilgili olduğunu kavrıyorsunuz...

Dünyadan bu serinin en azından bir kitabını bile okumadan göçmek büyük bir eksiklik olurdu benim için. Tavsiyemdir bulun, alın, edinin, okuyun.

Olaff

« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2008, 20:28:17 »
Serideki son kitap Ölülerle dans hariç tüm kitapları okudum ve Strahd'ın karakterine zekasına hayaranımdır.
Azalinle savaş adlı kitapta Azalinle karşılaşması ve sohabeti kendi lehine yönlendirmesi ve lich olmuş bir adamın zekasını kendi istediği gibi yönlendirmesi takdireşayandır.
Vampire dönüşmesi aşkını araması var ilk kitaplarda tutku var fakat ilerleyen kitaplarda sevdiği kadının ulaşamıyacağını kabullenilmiş ve daha çok ülkesi ve etrafında olup bitenlere yönelmiş.
Seriyi okuyanlar bilir,madem janderden bahsedildi bende Azalinle savaşta ülkeye giren bir gurup savaşçıdan bahsetmek istiyorum.Bu savaşçı arkadaşlarımız bize çok tanıdık bir ülkeden geliyorlar ve yaşam tarzları,giyiniş tarzları bize lisede öğretilen tarih dersinde vardı.Kısacası ülkeye giren ve çok kuvvetli inanç gücüne sahip eski Türkler giyiniş tarzları ile Strahd'ı zorluyor.Bu bölümü okuyan ve hatırlayan varmı bilmiyorum ama bir kaç defa okuduğum kitapta o bölümü her zaman hevesle okumuşumdur. :)