Kayıt Ol

Diablo III

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Diablo III
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2008, 16:28:44 »
Cinematik Teaser'i izleyen var mı? Tyrael bir bölümde kılınıcını world stone'a doğru ilerleyip kulıcını fırlatıyor. -bir kaç kere izlenmesi gerekiyor, her izleyişte daha da hastası olunuyor. :D -

Nihbrin, senin bahsettiğin trailer bu mu? Tamamı için bir şey diyemem ama o sahnenin kötü olduğunu düşünebilmem için zevklerimin tersine 2 kat oranlar değişmesi gerekir. :D Game Play videoları açılmadı bence ama cinematikten daha iyi olduğu belli.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • Everything is out of control...
    • Profili Görüntüle
    • Demon Castle: Blog
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2008, 18:35:31 »
Tyrael bir bölümde kılınıcını world stone'a doğru ilerleyip kulıcını fırlatıyor.
Benim bildiğim kadarıyla bu oyunda Tyrael'in ortalarda olmaması gerekiyor. Cennet ve cehennem insanlığa savaş açıyordu bir de yanlış hatırlamıyorsam.
"Be sure your sin will find you out..."

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2008, 13:32:52 »
Bildiğim kadarı ile Cehennem Cennet'e saldırıyor ve iblisler melekleri deliritorlar. Bununla birlikte iblislerin boyundurluğu altına giren meleklerle birlikte dünyaya saldıracaklar evet. Fakat bilizzard 3'ün sitesinde şöyle bir yazı var; "And the Heavens Shall Tremble", yani "Ve Cennetler Titreyecek" yazıyor. Bu da birtane cennet olmadığı anlamına geliyor kanımca.

Tyrael'in olması gerektiğini sanıyorum ama bir araştırayım onuda...

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Aralık 2008, 12:49:04 »
Şahsen Tyrael'in ortalıkta olmasını isterim ama geçen gün arkadaşlarla muhabbeti dçndüğünde Tyrael ortalarda yok dendi.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Aralık 2008, 20:11:50 »
Artık çıksa da oynasak, oynayamasak da oynayanların anlattıklarını dinlesek.  :P

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Aralık 2008, 20:18:03 »
Artık çıksa da oynasak, oynayamasak da oynayanların anlattıklarını dinlesek.  :P
evet yaa keşe bir ianlatsa mum ısığında bizde ninni diye dinlesek
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2008, 21:37:42 »
Blizzard pislik yapmayı iyi biliyor. Bkz: Starcraft + Bir düşününüz bu oyun kaç yıl sonra çıkar acaba diye.
Bir de şöyle birşey var, yapımcılar eğer oyuncuların Diablo III'ten beklediklerini alamadıklarını görürlerse herşeyi silip en baştan yapacaklarmış. Yani en ufak birşeyde tekrar yıllarca beklememiz gerekecek...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #22 : 29 Aralık 2008, 00:27:11 »
@magical
hayır benim bahsettiğim sahne (cinematic) o değil o sahne diablo 2den benim bahsettiğim sahne diablo3den... wizard teaser ı rezalet kalitesizdi.
Heavens shall tremble Hamlet den bir parçadır ve güzel bir göndermedir bence, anlamı biraz karmaşık basit bir cümle olmasına rağmen; deyişe göre tanrı insanların kalplerindedir ve her insanın cenneti farklıdır. Bazılarının hayalini kurduğu gelecek ötekilerin kabusu olabilir, ancak tanrı öyle mükemmeldir ki tüm hayallerin tatmin olacağı bir geleceği yaratabilir. Bazı insanlar bunu kabul etmek istemeyebilir (inançsızlar dinsizler vs) ve onların düşünceleri için "and the heavens shall tremble" denmiştir. Tamamen pagan karşıtı bir tümcedir yani.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Ocak 2009, 16:00:07 »
Wizard tesaeri gerçekten kötüydü, bukadarını beklemezdim. :S

Bence de o cümle tam olarak oturmuş oyuna. Dediğin doğru fakat yine de farklı cennetlerin olma olasılığı var gibi. Bir kaç yorum daha okudum bu konuda, ama net bir cevap bulamadım. Sanırım bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Ocak 2009, 13:10:55 »
@magicalbronze;

o okudğunuz bazı yorumlardan biri de benimkiydi sanırım  :).Forumda diablo 3'e dair düşüncelerimi yazma olayını,yeni söylenmiş gibi kabul ederek yazmaya başlıyorum.Hee bu arada,"Aykırı çağrışım"ın yazarıyım ben Hakan bey ;D.Kendimi tanıtmamak gibi bir ayıba düşmeyeyim.

Şimdi gelelim malum konumuza.
Oyunda Tyrael olmalı.Neden?Çünkü,blizzard'ın resmi sitesine baktığınızda,koskocaman Tyrael'ın havada süzülen harika varlığını gözlerimize hayranlık vererek sunuyor.Yalnız,dikkat edildi mi bilmiyorum ama,Tyrael'ın zırhı eskisi gibi değil...Bir yozlaşmışlık var.Yani bu acı bir şey benim için ve tüm sevenleri için  :'(.Tyrael bence oyunda var.Yoksa neden öyle kocaman bir animasyonunu koysunlar oraya.Hem de o zırhla...(eğer yoksa,Blizzard'a "Tyrael'In kanatlarını vekaleten taşımak istiyorum!)demeye gidiyorum ben  :uhe).
Blizzard şu an çok zor bir durumda.Çünkü,"yok diablo 3 size"diyoladı hep.sözüm ona yapmayacaklardı oyunu.ve biz,uzun yıllar çıkmayacak diye hayıflandık.Ama şimdi geliyor oyun.her şeylerini izledik.Bu kadar sene diabloooo diye aşkıyla yanıp tutuşan insanların önünde çok büyük bir sorumlulukları var.oyuna  özenmek "zorundalar".en ufak bir hata adlarına leke olur şu anda.kritik bir konumdalar.çıkarmayacağız deyip,sonra gümbür gümbür gelmeye başlayınca herkeste bir heyecan patlaması oldu(ben de dahil).diablonun sadık oyunca kesimi var bir de.elit tabaka onlar.yıllarca battle.nette oynamayı bırakmayanlar...kısaca sorumlulukları çok büyük.en ufak hatada küskün oyuncular ve bu da eşittir para kaybı olur derim ben.
Oyunda barbarın yanına bir de dişi barbar konması gibi eklentiler güzel olmuş.Diablo 2'de cinsiyet seçememek bence bir eksiklikti.Tamam,bu karakterlere bir karizma kattı o ayrı.tek olmak başkadır,ama şimdi 2 cinsiyetin de bulunması bana doyurucu geldi.Wizard karakterine bir anlam veremedim.Yani,uzak Doğulu bir wizrd tiplemesi yapmışlar.Keşke büyülerini de öyle yapsalardı.Hani,üzerinde kanjiler yazılı kağıtları milletin suratına yapıştırırlar falan  :).Çok mu anime izliyorum ne...
Peki ya Baal ve Mephisto?Onların adı hiç geçmiyor,ama onları da görmek güzel olur.Yanan Cehennemin üç kardeş lordunu şöyleeeee ağız tadıyla yenmek harika olur.Onlar da gelirse oyun daha da bir kıvamlı ama bir o kadar da zor olur.
Atmosfere bakalı. Oldukça güzel ve kanlı.Diğer diablolara göre daha kanlı bence.Dizlerimize kadar batan çıka ilerleyeceğiz sanırım.İnsanın içine işleyen virane yerler yapmaları,yıkım ve yozlaşmayı her alanda yaşatmış.yine bir yaş sınırı var bu durumda,ama ülkemizde uyulmayacak tabiiki  :-\.müzikleri harika zaten.Bildiğiniz gibi,sizi oyuna bağlayan en önemli etmenlerden biridir müzikleri.atmosferle oturmayan bir müzik seçimi,oyunu batıran unsur olur.bu derece risklidir seçmek.
Veeee gelelim yaptığım teste   :=).Cinematic trailer'ını izlemekten bahsediyorum,ama oyun severler üzerinde değil.Oyun sevmeyen bir arkadaşım ve "annem" üzerinde denedim bunu.ikisini de birbirlerinden bağımsız olarak izlettim ve sonuç...Çoka girdiler.Benim üzerinde bıraktığı etkinin "aynısını" onlara da yaptı.Yani yapanların ellerine sağlık,o nasıl bir cinemtaictir öyle!Nasıl tam yerinden vuruyor insanı!Oyunu özetleyen söz bence orda geçiyor:
"İnsanlar güç ve yol gösterimi için dua ettiler...(bir sesszilik oluyor burda)aslında,merhamet ve yaşamak için etmeliydiler...!"ve tam bu esnada iblis orduları sahneye giriyor!o arka fondaki müzik ve olayı anlatan bayanın sesi tam oturmuş.cinematic bittikten sonra bir süre etkisinden kurtulamıyorsunuz!Ben 3 kere üst üste izledim  ;D.

Toparlayayım artık,evet biliyorum sıktım :P.Oyundan beklentiler çok büyük şu an için.bu yüzdenblizzard ya yeni atılımlar daha yapacak(ama oyunun çıkış tarihi uzar ve oyuncular kızar)ya da oyun için bir hızlandırma sürecine girecekler(ama bu da riskli,hata yapma oranları yüksek).Tyrael'ı göreceğimizi,yeni karakterle oyuna bir renk geleceğini düşünüyorum.Heee,bir de umarım Mephisto ve Baal'ı da görürüz oyunda  ;).

Not:Forumda neden Neverwinter Nighst 2 yok?!Bu büyük bir eksik bence.Fantastik bir sitede,FRP'yi yaşatan oyun eksik kalmamalı.Kaç oyunda,lawful,chaotic ya da neutral olabiliyoruz  :hihi.Açarsınız umarım.Açarsanız oraya da böyle sıkıcı,uzun yazılar yazarım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Ocak 2009, 16:01:31 »
Vay vay sonunda sizleride burada görmek güzel Hazal Hanım. :D

Yazın bayağı açıklayıcı ve hoştu bence, sıkılmadan okudum ayrıca eminimki diğer arkadaşlarda merakla okuyacaktır. Bu saatten sonra daha fazla uzatacaklarını düşünmüyorum oyun çıkış tarihinin çünkü gerçektende "öhh!" dedirtecek duruma geldiler ve Blizzard'da bunun farkında. Sanırım daha fazla beklemeden çıkış tarihini görmemiz büyük bir olasılık. Cinematic traileri için yorumlarımı belirtmiştim zaten katılıyorum sana. Özellikle pc'ye indirip izlemek (tam ekranda) daha acayip bir yapıyor insanı.

Oyunu seven arkadaşlarımız için Hazal'ın kendi blogunda yazdığı -oyun hakkında- iki konu var. Bunlarda Cennetin Kılıç Tutan Eli:Tyrael'ni okumak için buraya, Dikkat!Blogu İblisler Bastı! yazısı içinde buraya tıklayın. Bu yazı yetmez daha fazla bilgi isterim diyenler için doyurucu iki yazı hazırlamış arkadaşımız, okunmalıdır. =)

Neverwinter Nights 2 oyununu sanırım oynayan arkadaşlar yok. Kendimde bildiğimden ama oynamadığımdan dokunmadım. Sizlerden -istek varsa- bekleriz ama Hazal Hanım. :P Eminim güzel bir yazı ve ile tanıtımını yapacaksınızdır bize.

Güzel ve etkileyici yorumun için tekrar teşekkürler, saygılar.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #26 : 05 Ocak 2009, 16:07:31 »
Blizzard istediği kadar bekletebilir beni, s.t.a.l.k.e.r. için 4 sene bekledim ben fallout3 için de 3 sene  ;D hep beklediğime deydi bu güne kadar, ha birde son bir şey daha var DiabloIII ün yanı sıra ki onun için 20 yıl bile beklerim ; http://www.swtor.com/

*D3 için bana kalırsa 2010 başlarına kadar bekleyeceğiz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Haziran 2010, 16:43:50 »
Bu arada Diablo II 10 yaşına girmiş, kutlu olsun mu?

http://us.blizzard.com/diablo3/events/d2anniversary.xml

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 08 Temmuz 2010, 12:35:20 »
Bu arada Diablo II 10 yaşına girmiş, kutlu olsun mu?

http://us.blizzard.com/diablo3/events/d2anniversary.xml
Olsun tabii ki! Bu arada Blizzard hayvanlık etti Diablo III konusunda. Hala saydırıyorum.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle