Kayıt Ol

Grand Theft Auto: San Andreas

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Grand Theft Auto: San Andreas
« : 04 Temmuz 2008, 12:12:01 »

Tür: Action Simulation
Yapımcı: Rockstar North
Dağıtıcı: Rockstar Games
Çıkış tarihi:06/07/2005
Platform: PC

Minimum sistem: İşlemci: Pentium 3 1 GHZ ve eşdeğeri
RAM: 256 MB
Video Modu: 64 MB VRAM
Disk Alanı (MB): 3600
Ses kartı: 16bit
DirextX v9.0c
İşletim sistemi: Windows XP / Windows 2000

Eski adıyla DMA, yeni adıyla Rockstar Games, şu ana kadarki en büyük projesi, GTA San Andreas ile yeniden karşımızda.

Bundan 10 sene önce Grand Theft Auto oyununu çıkaran firma, kısa süre sonra ilk oyuna oldukça benzeyen GTA 2'yi, daha sonra ise seride ve oyun dünyasında çığır açan GTA 3'ü çıkarmıştı. Şimdi ise, son GTA 3 oyunu Vice City'nin haritasindan 8 kat büyük bir haritaya sahip olan San Andreas ile karşımıza çıkıyor.

Oyundaki yenilikler saymakla bitecek gibi değil: Artık saç şeklimizi belirleyebiliyor, yemek yiyebiliyor, spor salonuna gidebiliyor, yüzebiliyor, BMX bisiklet sürebiliyor, kız arkadaş sahibi olabiliyor ve daha tonlarca şey yapabiliyoruz. Bir DVD içerisinde piyasaya sürülen oyun 5GB'lik içeriğiyle en derin Rol Yapma Oyunlarına taş çıkartıyor.

Oyundaki birkaç teknik yenilik de şöyle:

Grafikler: Oyun eski GTA3 motorunu kullanıyor, ancak grafikler ve efektler farkedilir şekilde iyileştirilmiş.

Sesler: Oyun bize bir çok radyo kanalı sunuyor. Bu kanallardan dinleyebileceğimiz şarkıların keyfini, Dolby Digital 5.1 Surround Ses Sistemi teknolojisiyle çıkarıyoruz. Rock'dan Hip Hop'a kadar, her zevke göre kanal bulunuyor.

Anında Tekrar: Etkileyici aksiyon sahnelerini "Anında Tekrar" özelliği sayesinde tekrar yaşayın. Son 30 saniyeyi görüntülememize izin veren sisteme görsel efektler de dahil.

Modifikasyon: Tam modifikasyon desteği sayesinde, San Andreas'ın içinde kendi dünyanızı yaratın.

Kaynak:oynasana.com

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Grand Theft Auto: San Andreas
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 12:39:21 »
hayatımda en nefret ettiğim oyun serilerinden biri nedendir bilmiyorum ama GTA serisine acayip bi nefret duyuyorum
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 12:42:23 »
hayatımda en nefret ettiğim oyun serilerinden biri nedendir bilmiyorum ama GTA serisine acayip bi nefret duyuyorum
ben de sevmem ama nefret edilecek kadar çok değil bence hep bayat bir oyun oldu GTA ama daha IV.yü oynamaya fırsat bulamadım, San Andreas'ı da pek sevmemiştim yine...

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 12:49:00 »
ben de sevmem ama nefret edilecek kadar çok değil bence hep bayat bir oyun oldu GTA ama daha IV.yü oynamaya fırsat bulamadım, San Andreas'ı da pek sevmemiştim yine...

hep bayat bı oyun gibi evet :P buna katılıyorum ama yine de severim, san andreas'a pek kanım kaynamamıs olsa da vice city hoşuma gider, onu oynamak daha bi zevk verir :P

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 15:10:58 »
Korkardım ben GTA dan ta ki psp de ilk kez şifresiz olynanabildiğini görünceye kadar.Artık seviyorum.Mutluyuz.Ama beceremiyoruz San Andreası.

Not:Hani GTA yı araba sürmek için salaklar vardır ya,ben uçak kullanmak için san andreas yükleyen salağım :klp

ilkerkaan

« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2008, 14:30:35 »
Ben Gta Vice City daha cok sevdim nedense bide yılmaz abi bu forumda Hızlı cevap yokmu?

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2008, 13:34:39 »
Ah küçükken ne oynardım bea o Vice City'i. :P Ne kadar şu an beni açmasa da hakkını yiyemem o oyunun. San Andreas da öyle. :P

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2008, 09:59:08 »
Aman Tanrım bütün oyunları oynuyorum sanırım. GTA2 yi hatırlayanınız var mı kamera üstten çekerdi bütün şehri krokimsi görürdük :D Vice City hiç sevmem ama San Andreas'a 3 aylık yaz tatilimi vermiştim, sıkılmadan oynardım. Birde Elvis Presley şifresi felan vardı bunun ne güzel yaa :melk

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2008, 00:32:51 »
Hiç beklendiği gibi değildi bence. Vice City her konuda fark atar  buna.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2008, 11:05:38 »
Bence GTA serisi "Aman yahu çocuğundan tut koca adamına kadar herkes oynuyor," şeklinde düşünüldüğü için pek sevilmiyor gibi. Bence bir insan bir oyun oynarken kendini bir gruba sokar. Örneğin ben RPG çok severim ve kendimi hep "İyi bir RPG'ci" olarak görürüm. Bu bana nedense sevdiğim bu türü daha da çok sevmeme yol açar. Ama GTA öyle değil, herkese hitap eden bir oyun, yani bence herkese hitap ediyor olması birçok insanın gözünde onu "basit bir oyun" olarak gösteriyor diye düşünüyorum ben.

GTA hangi türde bir oyundur bilmem ama (aksiyon denilebilir) benim 'tipimde' bir oyun olmasa da GTA 1 i de 2 yi de 3 ü de ve ardından çıkan tüm oyunlarını oynayıp bitirmiş insanım. Öyle her ek görevi yapıp her gizli noktayı bulmadım, sadece bitirdim, bitirirken de şehirde gezdim bu bana yetti. Şunu iddia ederek söylüyorum ki GTA benim en sevdiğim 20 oyun listesinde bile bulunmazken bence oyun tarihinin en iyi, en kapsamlı (online oyunları saymıyorum) insana en zevk veren, ve kendini geliştirmeyi en iyi başarmış oyunlardan biridir. Ben bunu bilir bunu söylerim.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2008, 22:54:47 »
bide yılmaz abi bu forumda Hızlı cevap yokmu?

Var, profil ayarlarında forum seçeneklerinde miydi neydi seçimi var onun, halen bulamadıysan yardım maksadıylan şeyettim.

Herneyse, vice city'i bi türlü bitirememiş, San Andreas'ı ise 2 kere bitirip hatim etmiş biri olarak beğenemeyen arkadaşlara (o_O) bakışımı atıyorum. Beni de vice sarmadı nedense.

Oynayın işte ya güzel =)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2008, 08:04:26 »
Dün GTA4 [pc] oynamayı başardım sonunda  ;D gta3 dahil olmak üzere gta4e gelene kadar olan oyunların hepsinden nefret etmiştim. Gta2 nin ruhu yoktu, o 2d düzenin içinde oynadıkça oynayası geliyordu insanın. Ancak sonunda Rockstar games o ruhu tekrar yakalamış. Oyun online olarakda oynanabildiği için MMORPG lerin bir çoğundan daha fazla online oyuncu aynı şehirde (şu ana kadarki en geniş gta şehri liberty city(new york) görevleri yapıyor arabaları kaçırıyor insanları dövüyor. Oyun hiç uçuk değil ve gerçekçi, araba ile çarptığınız biri arabasından levye ile çıkıp size saldırabiliyor artık yada yaşlı bir bayansa sürücü üzgün bir ses tonu ile üzülme tatlım sigortalı diyebiliyor. Hiç bir oyunda sokakda yürüme eyleminin kendisi bana bu kadar keyif aldırmamıştı. Önceki oyunlar hazırlıkmış meğer diyesi geliyor insanın.

ve evet sandanreas'dan da nefret ediyorum  :D 4 kanatlı 18. yy uçaklarından birini kaçırmak ve uçurmak bir oyunun içine girdiyse suyu çıkıyor.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2009, 15:20:21 »
Hayatımda bundan daha fazla sevip oynadığım bir oyun hatırlamıyorum. Çıktığı günün sabahı teknosa'ya gidip almıştım orginal olarak. İlk ps2'ye çıktığı için herkesden önce bitirmiş, bölümleri geçemeyenlere,"oha olum orası çok kolay nasıl geçemedin?" gibisinden hava atma fırsatım olmuştu.

Ama kader, henüz xbox 360 alıp GtaIV oynama onurunu bana yaşatmadı. Ama arkadaşımda oynadığım kadarıyla kesinlikle San Adreas kadar iyi değil. Tabii ki grafikler, oynayış vs kat kat iyi.

Ama soğuk bir katil olan Niko, kanlı canlı CJ'in yanında çok kötü kalıyor. Bir süre sonra "Aman be CJ'im nerdesin? Gel bi Hey men, whats up men de gönlümüz açılsın diye düşünmeye başlıyorsunuz.

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Temmuz 2009, 12:57:46 »
GTA San Andreas 'ın Multiplayer ını onuyorum ben. Bir sürü serverı var. Birçoğunda girdiğinizde şehirde sadece online olanları görebilşiyorsunuz ne NPC ne herhangi bir araba ne yaşam belirtisi.Çeteleşip öldürmeye odaklanıyorsunuz, mahalle baısoyrsunuz filan. Kimse bireysel takılmıyor.
GTA SA MP internet cafelerde ya da evde -birden fazla bilgisayar varsa- reel arkadaşlarınızla oynarken feci eğlenebileceğiniz bir stil. Ben denedim biliyorum:D Aynı odada 3 bilgisayardan birbirimize talimatlar filan vererek oynadık. 4.bir arkadaşla da telefon bağlantısı kurarak, ama bu biraz pahalıya mal olabiliyor bu yüzden XFire denen oyun odaklı sesli bir tür yazışma programını tavsiye ederim:D

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #14 : 13 Temmuz 2009, 15:32:58 »
Bende GTAIV aldım xbox'ımda oynadım. Bitirmemede az kaldı, bugün bitirmeye çalışacağım. Oyunun hikayesini beğenmedim, ama oynayış, grafikler, gerçekçilik çok iyi.