Kayıt Ol

Fantastik Evrenler Hakkında Aklınıza Takılan Sorular

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar burada aklınıza takılan soruları yazın. Böylelikle bu sorular dağınık bir şekilde kalmaz.

benim merak ettiğim konu orta dünya hakkında çok tartıışlan bir konu. Kitaplarda, Balroglraın kanatları olduğundan bahsedilmiyor ancak filmlerde kanatları var? Yani, Balrogların gerçekten kanatları var mı?
#rekt

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik Evrenler Hakkında Aklınıza Takılan Sorular
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2008, 13:03:57 »
benim merak ettiğim konu orta dünya hakkında çok tartıışlan bir konu. Kitaplarda, Balroglraın kanatları olduğundan bahsedilmiyor ancak filmlerde kanatları var? Yani, Balrogların gerçekten kanatları var mı?
O kanatlar sırf görüntü olsun diye. Sonuçta işe yaramadığını düşerken anladık değil mi. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2008, 13:08:35 »
Benim kafama takılan soru neden Yüzüklerin Efendisi filmlerinde kitapta geçen Ugluk yerine yeni bir karakter yaratma ihtiyacı hissetmişler.Zaten çoğu mükemmel yeri çekmemişsin.Bide kendi kafandan karakter uyduruyorsun.Neyse...

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2008, 13:31:30 »
benim merak ettiğim bir soru var belki bir çok kişi de merak ediyordur, yüzüklerin efendisiyle ilgili... "Diyelim ki Frodo yüzükle beraber ele geçirilseydi, Sauron'u ortaya kim nasıl çıkaracaktı, yüzükle nasıl bütünleşecekti, gücünü nasıl geri alacaktı, bedenine nasıl dönecekti??" hep düşünüp durdum ve okul arkadaşlarıma söylediğimde saçmalamaya başladılar gerçekten atlayacaktım üstlerine... :hemk neyse yanıtları ve düşünceleri merakla bekliyorum :P

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2008, 20:34:37 »
Durum şu, yüzüğü kimin eline geçirdiğine bağlı olarak değişir bu. Temel olarak 3 seçenek var.

1-Gandalf veya Saruman gibi bir arifin eline geçmesi = Sauron kadar üstün bir varlık oluşur ve yeni karanlıklar efendisine dönüşür. Orta Dünyada hiç bir şey değişmez hatta daha da kötüye gider.

2-Orklardan birinin eline geçmesi = En Kısa zamanda Sauron'a götürülür. Orta Dünya düşer ve artık tek umut Aman diyarı olur.

3-Büyücü Kral veya Nazgullardan birinin eline geçmesi halinde = Tolkien'in bazı notlarından garip çıkaromlar yapılıyor. Buna göre Nazgul, Büyücü Kral'a bağlı iradelere sahipler ve Büyücü Kral temelde Yüzüğe bağlı oldukları ve Sauron'a olmadıkları için yüzük bu 9 lardan biri tarafından ele geçirilirse, Yüzüğü onlar kullanmaya çalışırlar. (Unutmayın, onlar Sauron'a değil, Tek Yüzüğe bağlılar)
#rekt

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2008, 21:37:21 »
yiğit bunları biliyordum, sağol yine de ama benim merak ettiğim şey şu Sauron nasıl dönecekti, yüzükle nasıl birleşecekti, tekrar nasıl bedenlenecekti?

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2008, 21:39:40 »
Kısaca parmağına takıcaktı :D ondan sonra direk tam bir edenlenmeye sahip oalcaktı. Aslında bedeni bir ruh gibi varlığını sürdürüyordu. Yani yüzük parmağa takılma işlemi biraz "mecazi" bir işlem. yakınlaşmaları yeter diye düşünüyorum ben.
#rekt

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2008, 20:15:58 »
Kısaca parmağına takıcaktı :D ondan sonra direk tam bir edenlenmeye sahip oalcaktı. Aslında bedeni bir ruh gibi varlığını sürdürüyordu. Yani yüzük parmağa takılma işlemi biraz "mecazi" bir işlem. yakınlaşmaları yeter diye düşünüyorum ben.
Ama öyleyse neden diğer yüzüklere ihtiyaç duyuyor ki ? Madem sadece tek yüzüğü takacak ...
Ayrıca zaten bu konuyla ilgili bir sorum var benim :
Cücelere, elflere ve insanlara verilen yüzüklerin tamamı olmadan [ çünkü bir yerde okuduğuma göre, bazı cüceler yüzüklerin bazılarını ( :P ) yok etmişler, elfler ise saklıyorlar ] nasıl oluyor da istenilen sonsuz gücü elde ediyorlar ?

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2008, 20:20:12 »
Aslında sonsuz güç değil elde edilen. Ama şöyle ki, o kadar güçsüzleşmiş durumda ki diğer halklar, tek yüzüğün "Karanlık Varlıkları Toplama" gücü sayesinde, özgür halklar kolayca yok edilebilirler.

Diğer yüzüklere ihtiyaç duymuyor. Sadee onların düşmanlarına verdiği gücü yoketmek ve kendine eklemek istiyor. Yani gücüne güç katmak istiyor.
#rekt