Kayıt Ol

Böyle olmamalıydı . .

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Böyle olmamalıydı . .
« : 18 Temmuz 2008, 18:33:15 »
Evet narnia günlükleri prens caspianın ilk hafta gişesi malesef çok kötü . .
tabi bu bizlerden kaynaklanıyor!
ilk gişe hakkında ilk yorumları burdan alalım ayrıca her hafta vizyondan çıkana kadar gişesini burda yayımlıyacağım yorumlarınızı alalım

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Böyle olmamalıydı . .
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2008, 23:07:15 »
Ya ne bizden kaynaklancak, Narnia  7 yaşından itibaren bir kitleye kitap ediyor. Sen 7 yaşında ki çocukların gideceği filmi sırf turistleri çekmek için alt yazılı yaparsan olacağı budur. Ya birde Marmaris gibi bir yere daha film gelmedi :D .. Gülüyorum sadece ya !
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2008, 23:25:55 »
islam lafımı yanlış anlamışsın bizden kaynaklanan bi durum derken gene filme gidecek bizim milletimiz yani bi genelleme içine aldım kurtlar vadisi ırak ilk haftadan 500-600bin civarı yapıyorsa :hönk gene giden bizim milletimizdir yani anlatmak istediğim önem diye birşey yok narniayı çizgi film zanneden yobaz görüşlü kişileri genellemeyede almak zorunda kaldım ama napalım atsan atılmaz satsan satılmaz harry potterdan cok daha iyi beyaz perdeye yansıdı bence 55.020 kişi gerçek fantastikçilerin sayısıdır umarım 2. 3. haftalarda biraz yoğunluk yaşarda 3 haneli rakamlara rahatlıkla geçer bunuda zaman gösterir lütfen sitede izlemeyen kalmasın diyorum (tabi memleketinize geldiyse) islam ayrıca marmarise daha hala gelmemeside ayrı kötü bi durum  :hemk

not:Allaha şükür burda hep türkçe alt yazı filan yok

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2008, 23:46:06 »
Öhöm.Barti çok kasma,Recep İvedik Kurtlar Vadisi'ni geçti canım :P Bence yobazlık değil,fantastiğe olan ilgi az.
Ayrıca birtek izleyicilerin değil o suç hakkaten lan adam gibi çevirin filmi :P
Değer veren olmadığı için böyle oldu.Ya da adı duyulmamış ne bileyim.
Ama Harry Potter da fantastik pek de fantastik ile alakalı bir durum değil.
Ahahaa ne 7'si 10 yaş üstü demişler resmen :P O çeviriyi hele de önünde öküz gibi izleyiciler varsa nasıl takip edesin :P Zaten kitle genel de 10-18 falandır :P
Bir de 55.020 gerçek fantastikçi sayısı değil Barticiğim,çünkü ben gitmedim daha filme. :P
Bugün gitcem ulan diye kastım ama olmadı,haftaya beni de alıcak o liste.Öyle düşünüyoruz :P
Ayrıca sevindiğim nokta,vizyona gridiği hafta geldi film.Bravo ya.Kesin film ucuzdu :P Harry Potter,Sweeney Todd falan 1 ay sonra gelip 2 haftacık durmuşlardı çünkü.
Ezik bir rakam ama kabul ediyorum. :P
@:Kastım tabi ki Türkiye değildir,ki Türkiye'ye haftalar sonra geldi film. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2008, 23:58:31 »
zamanında gitseydin sende girerdin işte  kusura bakmayın bence fantastik ile alakalı örnek;büyü yapmak,uçmak daha cezbedici geliyo ufak çocuklara recebim zaten geçmediği kalmadı ama narniada en azından üç haneli rakamlara çıksaydı yada yaklaşsaydı tam süper olurdu ;)
değer veren olmadığı için öyle oldu diyorum ben kaç kişiyi yolladım filme valla gayette beğendiler ayrıca ben görevimi yaptım :D
narniayı çok seviyorum ya hpde bitti ya narnia tuz biber oluyo şu an :D
yobazlık derken narniaya bazı arkadaşlar çizgi film deyip dalga geçiyorlar bu yobazlıktır şöylede diyebiliriz araştırmadkları için bişeyden haberleri yok :P
alın size taze taze tartışma platformu şu aralar beyazperdeye gircek bi hp melez prens var ozamana kadar tartışçak bişey bulmak gerek :D ;D (fantastik konu tabi)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2008, 09:53:48 »
Sıra       Film Adı                     Haftasonu İzleyen  Toplam İzleyen  Oynadığı Salon Sayısı   
1. Narnia Günlükleri: Prens Caspian 55.020               55.020                      190                   
2. Hancock                                42.580               186.481                     203
3. Kung Fu Panda                        22.768               94.570                      123
4. Wanted                                 22.041               205.344                     118
5. Bir Çılgının İçinde - Meet Dave   10.565               10.565                       49
6. The Incredible Hulk                  5.952                191.072                      80
7. Kadavra - Pathology                4.467                15.794                        28
8. Aşkzede                                3.982                13.201                        36
9. Recep İvedik                          3.615                4.295.177                     9
10. Mistik Olay                           3.060                90.199                        49

Sonuç gene beklediğimden iyi ama.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2008, 12:54:56 »
Daha buraya da gelmedi. Okullar açılınca anca gelir hatta. Bizim güzel sinemamız moviemax'e 2 ay önce düşmüş filmleri daha yeni gösterebildiği için pek bi şey beklemiyorum. :P Ha ama Narnia gelirse nolur, Bartın'da her filme giden bi topluluk vardır, seve seve giderler buna da. :P Aslan, Cadı ve Dolap'ı bizim ingilizce dersinde izlerken incelemiştim arkadaşları, herkes çok sevmişti. :P Bu da öyle olacak.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2008, 18:08:50 »

Evet gördüğünüz gibi narnia günlükleri prens caspian 2.hafta gişesini görüyorsunuz ( :-\ :'( ) + yorumlarıda alalım  :hemk

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2008, 14:45:09 »
Bence üzülmeyelim. Bu daha 2. film. Çok fazla tanınmadığ da bir gerçek.
Merlinin sakalı aşkına %98lik oranla tüm Narnia fanları internete giriyorlardır büyük ihtimalle. Bu siteyi bile ele alsak en fazla 15 tane Narnia manyağı var. Site başına 20 kişi düşse, ve bunların tümü izlese bile bu rakamlar iyi. Hani bi de fantastik sevenlerin gittiğini düşünelim.
Çünkü bu daha çocuk filmi gibi ve yeni. 5.,6. filmlerinde rekor kıracak.
Bence bu kadar üzülmeyelim =)

Çevrimdışı darkkb

• **
  • 73
  • Rom: 0
  • WATER GUARDİAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2008, 14:54:59 »
bıraz katı olacagım ama bence bu kadarı bıle fazla cunku fılm beklentılerı karsılayamadı ama bır devam fılmı daha gelır dıye dusunuyorum bakalım... hayırlısı

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2008, 15:05:32 »
bıraz katı olacagım ama bence bu kadarı bıle fazla cunku fılm beklentılerı karsılayamadı ama bır devam fılmı daha gelır dıye dusunuyorum bakalım... hayırlısı
Ben seni aydınlatim,devam filmi çıkcak,HP yede çıkcak,Hatta LotR ye bile devam filmi olmasa da film yapıcaklar.  :=)
Benim pek narniayla ilgim yok,olsaydı da gidemezdim ,ne kadar kötü olsada daha fazlasını hakederdi bence. :-\

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2008, 15:22:59 »
sen filmde ne beklendiğini nerede biliyorsun ki, kitabını okudun mu önce onu söyle, sonra dersin beklentilerimi karşılayamadı diye...

Çevrimdışı darkkb

• **
  • 73
  • WATER GUARDİAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ağustos 2008, 10:40:30 »
kıtabı okumadım ama demekkı ıyı olmamıskı gıse basarısı az bunun tartısılacak bır yanı yok narnıa gunluklerının bu fılmı benım beklentılerımı karsılayamadı o kadar...

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2008, 11:19:37 »
'İyi olmamış ki gişe başarısı az' ne kadar basit bir yorumdur. Şöyle söyleyeyim bu siteden bir sürü insan gitti ve beğendi filmi ve ben de iddaa ediyorum bu film gerçekten iyiydi. Bu gişe olayı Türkiye'de fantastik eserlere bakış açısıyla-bkz:çocuk filmi o napıcam ki.- ve de senin gibi daha kitabı okumadan filmden beklentileri olanlar yüzünden oluyor. O Narnia'dır ki, kitabı yansıtma açısından diğer bir sürü fantastik eserden daha başarılıdır. Her neyse önce kitabı okuyup sonra yorum yaparsan daha sağlıklı olacak gibi sanki, çünkü kitabı okumadan filmden ne bekleyeceğini de bilemezsin ya da bilirsin de sadece boş laf olur.

Çevrimdışı darkkb

• **
  • 73
  • WATER GUARDİAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2008, 11:31:56 »
zevkler ve renkler tartısılmaz......