Kayıt Ol

Hatırla Sevgili

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hatırla Sevgiliii :)
« Yanıtla #75 : 14 Mart 2008, 21:26:30 »
ya bildiğim kadarıyla bu bölümde idam edilmemeleri lazım..Çünkü idam zamanındaki konuşmalar falan yetmez diye düşünüyorum haftaya verirler o bölümü..

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 14 Mart 2008, 21:32:46 »
Bu arada böyle bi yazı buldum ve çok kötü oldum okurken=((

"DENİZ GEZMİŞ'E İDAM SEHPASINDA İŞKENCE YAPTILAR"
Bugün 87 yaşında olan, 5 yıldır kanser ve astım tedavisi gören, bir dönemin tanığı, Deniz ve arkadaşlarının avukatı Halit Çelenk'in bir gazeteye verdiği röportaj :

"25 DAKİKA CAN ÇEKİŞTİ"

İnfaz kesinleşince darağacında can vermenin ne kadar süreceğini düşündüm. Hukuk Fakültesi’nde okuduğumuz “Adli Tıp” kitabında, asılarak ölümün birkaç dakika içinde gerçekleşeceği yazıyordu. Deniz’in infazını unutamıyorum. Deniz’in can vermesi tam 25 dakika sürdü. 87 yıllık yaşamda geçirdiğim en kötü zaman dilimi olan o dakikalardaki çaresizliğimi anlatamam. Avukat arkadaşım Mükerrem Erdoğan’la birlikte cezaevi doktoru ile tartışmaya başladık. Bunu fark eden cellat yanımıza yaklaştı ve “Deniz çok ağır olduğu için ip kopmasın diye çift ilmik kullandım. İnfaz çift ilmik kullandığım için uzadı” dedi. Birkaç dakika içinde sona erecek olan infazın, çift ilmik atılarak 25 dakika sürmesinin adı da, “işkencedir”. Cellatın açıklamasından sonra duruma itiraz edince, Yusuf ve Hüseyin’in infazlarında tek ilmik kullanıldı.

DENİZ’İN AYAKLARI MASAYA DEĞDİ

Deniz, sehpaya çıkarıldıktan sonra ayaklarının altındaki tabureyi kendisi tekmeledi. Tabure masanın üzerinde bir süre döndükten sonra düştü. Ancak Deniz boşlukta asılı kalmadı. Çünkü boyu uzun olduğu için ayakları masaya değiyordu. Bu durumu gören Savcı Yardımcısı Veysi Sami, cellatı uyararak, “masayı çek, masayı çek” diye bağırdı. Bu süre içinde Deniz’in bilinci büyük bir ihtimalle yerindeydi. Darağacındaki kişinin o saniyelerde neler yaşadığını düşünebiliyor musunuz? Deniz’in boyunun uzun olduğunu bile bile, ayaklarının değeceği bir masa konulması, “işkence”den başka hangi sözle açıklanabilir?

"MAHKEME BAŞKANI SİGARA İÇTİ"

Denizlerin idamı sırasında gözümün önünden gitmeyen bir başka sahne ise, idam cezasını veren mahkemenin başkanı Ali Elverdi’nin, bir ağaca dayanarak sigara içmesidir. Deniz, Yusuf ve Hüseyin darağacına doğru yürürlerken Elverdi, sigarasını tüttürüp havaya üflüyordu. Ben bu davranışı da, bir işkence olarak tanımlıyorum. Çünkü o sigara acı değil, bir keyif sigarasıydı.

Çok kötü olacak idam bölümü=((

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 15 Mart 2008, 18:41:59 »
off inanmıoRm yha çok kötü olckk  :'( idam edildkleri bölümü çok mwerak ediormm off

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 15 Mart 2008, 23:16:35 »
Off çook kötü bitti :'( :'( :'( Deniz nereye gitti çok merak ediyorum ama allahtan orda değildi yoksa o da ölecekti =((

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 20 Mart 2008, 16:20:04 »
offh fRagmanı göRdm götüRüoLar idama Deniz Gezmiş'i :'( hadi eywaLLah aRkadaşLaR dedi gitti... :'(

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 20 Mart 2008, 18:24:23 »
Geçen bölümü şu anda yorumlayamayacağım.Tek söyleyeceğim özellikle Ulaş'ın ölümünün bir gazete küpürü ile geçmesi ve birdaha sözkonusu olmamasının beni memnun etmediği...Ayrıca Ertuğrul'un saklanışı,Mahir'İn vuruluşu yeterince iyi değildi.
Ve de büyük ihtimalle Safahat Alp'in yargısız infazı gösterilmeyecek.
http://rapidshare.com/files/100994285/1.mpg.html
Fragman-Son sahne dahil.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 21 Mart 2008, 13:27:37 »
İdam bu bölüm!=((

İnfaz gerçekleşir! Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan hücrelerinden alınırlar... Mücadeleleri boyunca tek bir cana kıymamış, yirmili yaşlarının başındaki üç genç idam cezalarının infaz edileceğinden habersiz Ankara Merkez Cezaevi’nin avlusunda kurulan darağacına doğru ilerlerler... Kızıldere’de ki çatışmada Mahir Çayan ve dokuz kişi hayatını kaybeder. Defne perişan, ölenler arasında Deniz’in de olduğunu düşünmektedir. Avukatların ve aydınların çabalarına rağmen üç genç ölüme hergün biraz daha yaklaşmaktadır. Nisan ayının son yarısında, hayat pahalılığı ve adaletsizliklere karşı ölüm orucuna girerler. Onüçüncü günde avukatlarıyla konuşup, oruçtan vazgeçmeye ikna olurlar. Darağacına giderken halsiz ve bitkin görünmemelidirler. 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece yarısı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam cezalarının infazı için hücrelerinden alınırlar. İnfazların o gece yapılacağından aileleri dahil kimsenin haberi yoktur, kendilerinin bile. Mücadeleleri boyunca tek bir cana kıymamış, yirmili yaşlarının başındaki üç genç Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan sabaha karşı Ankara Merkez Cezaevi’nin avlusunda kurulan darağacında idam edilirler.

Atv'nin sitesinde Hatırla Sevgili bölümünde böyle bir resim var=((

Ve sabahın sitesindeki habere göre idam gösterilmeyecek sadece idam sehpasına gidiş anı verilecek..

http://arsiv.sabah.com.tr/2008/03/20/gny/haber,6E4A80A6E0BC4EE684C3C62E9A3F69B4.html

'Hatırla Sevgili'de ikinci idam!
'Hatırla Sevgili' dizisi Adnan Menderes'ten sonra Deniz Gezmiş'in asılmasını da ekrana getirecek. Asılma anının dizide gösterilmeyeceğini belirten dizi ekibi: "Deniz'ler ölmesin diye görüntü yok!"

50 kişilik bir ekip çalıştı
Atv'nin sevilen dizisi 'Hatırla Sevgili' tarihimize ışık tutmaya devam ediyor! Adnan Menderes'in idamından sonra dizi şimdi de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamını ekrana getirecek. Gezmiş'in idam sehpasına nasıl gittiğini gösterecek olan sahneler önceki gün Beykoz'da eski bir kundura fabrikasında çekildi. 50 kişilik ekibin çalıştığı çekim akşam 18.00'de başlayıp sabah 06.00'lara kadar sürdü.

Rol için çok çalıştım
Senarist Nilgün Öneş, finalde Deniz Gezmiş'in idam sehpasında görülmeyeceğini belirtirken, Gezmiş'i canlandıran Barış Koçak "Denizler ölmesin diye asmadık" dedi. Koçak, "Rol için çok çalıştım. O dar ağacına baktığım vakit, o anı, o duyguları ve o hüznü kalbimden hissettim!" diye konuştu.

Ayrıca Berk Hakman diziden ayrılıyor arkadaşlar, anlaşamıyormuş. Reklamda da gördüyseniz zaten yoğun bakımda. Başka bir Deniz gelecekmiş ama Berk Hakman istememiş - ona noluyorsa :hemk - Deniz'i öldürecekler yani.. Çok kızdım Berk Hakman'a zaten dizi haziranda bitiyor! Bu kadar üzücü olay varken bari Deniz&Defne mutlu olsaydı=(

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 21 Mart 2008, 13:37:41 »
Çok yazık . .
Reklamlarda Baş savcı '' Şunların sehpalarını sağlam yapında o an sorun çıkartmasınlar''
Dar ağacında 3 fidan solup gidiyor buna kimse dur demıyor!

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 21 Mart 2008, 13:40:15 »
2 ayrı fragman mı çıktı? Benim izlediğim fragmanda yok öyle bi sahne=S

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 21 Mart 2008, 13:41:57 »
Hapiste yemek getiriyo ya bı adam onun yanında kel bi adam var o dedi

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 21 Mart 2008, 13:46:34 »
Şimdi tekrar izledim ama demiyor=S

offh fRagmanı göRdm götüRüoLar idama Deniz Gezmiş'i :'( hadi eywaLLah aRkadaşLaR dedi gitti... :'(

Bu da yok

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 21 Mart 2008, 13:48:42 »
hayalmi gördüm ben töbe töbe :S
Bı daha denk gelirsem bakarım ama iyi hatırlıyorum vardı ya

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 21 Mart 2008, 15:10:10 »
Geçen bölümü şu anda yorumlayamayacağım.Tek söyleyeceğim özellikle Ulaş'ın ölümünün bir gazete küpürü ile geçmesi ve birdaha sözkonusu olmamasının beni memnun etmediği...Ayrıca Ertuğrul'un saklanışı,Mahir'İn vuruluşu yeterince iyi değildi.
Ve de büyük ihtimalle Safahat Alp'in yargısız infazı gösterilmeyecek.
http://rapidshare.com/files/100994285/1.mpg.html
Fragman-Son sahne dahil.

Burdaymış "hadi eyvallah çocuklar" dediği kısım=((

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 21 Mart 2008, 19:11:40 »
Fragman olayı biraz karışık arkadaşlar.Salı günü çıktı sanırım fragman biraz erken.Sonra perşembe günü Deniz sahneleri de eklendi.Berk Hakman'ın ayrıldığı doğru yönetmenle tartışmış sanırım kendi isteği ile ayrılacakmış.Bu bölüm çok kötü olacak ya :( İdam sahnesini göstermeseler bile  :'( Artık kalan bölümlerde Ahmet-Yasemin gösterirler full :P Ama daha Kaypakkaya var,Harun var,ismini hatırlayamadığım bir katliam daha var...

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 22 Mart 2008, 23:28:18 »
Dün ağlamayan yoktur heralde=(( Dizinin başından sonuna kadar ağladım bittiğinde de kolay kolay etkisinden çıkamadım=((
Deniz'in ölmesi çok kötü oldu ya gerçekten idamdan önce=(( Defne'nin halini düşündükçe kötü oluyorum=S Kızıldere haberini aldıktan sonraki hali özellikle... Gerçekten iyi oynadı Belçim Erdoğan. Defneyle Deniz'in son konuşmaları çok kötüydü=(( Gözleri açık gitti Deniz=((
İdam sahnelerini çok güzel yapmışlar. Yazılan mektupları okumuştum daha önceden ama izlerken daha kötü oluyor insan=(( Hüseyin İnan içine doğmuş gibi idamdan 3 gün önce yazmış mektubu babasına... Gecenin bi saati, kendilerinin hatta ailelerinin bile haberi olmadan gelip koğuşlardan alınılarak idama götürülmek... Hiç kimsenin bunu hakedeceğini düşünmüyorum. Hüseyin İnan'ın ayakkabılarını giymesine bile zaman tanımadılar. Hadi onu geçtim ölmeden önce son isteklerini yerine getirip Taylan Özgür'ün yanına gömselerdi...
Bu arada duyduğuma göre Berk Hakman son bölümlerde ana karakter olarak gösterildiği halde yan oyuncularla aynı parayı aldığı için ayrılmış! :hemk :hemk 11 bölüm kaldı dizinin bitmesine dayanamamış mı?!