Kayıt Ol

Hatırla Sevgili

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hatırla Sevgiliii :)
« Yanıtla #105 : 25 Mart 2008, 17:40:39 »
Kırpılan birtek onlar değildi.Yaşasın Marksizm-Leninizm yüce ideolojisi! sözleri de yutulmuş Emperyalizm sözcüğü güzel bir dil sürtçmesi ile faşizm'e dönüştürülmüş.Dizinin senaristi Nilgün Öneş, Deniz Gezmiş'in sansüre uğrayan sözlerinin aslında çekildiğini ancak, dublajda oynama yapılmış olabileceğini söylemiş. Bu hafta yayınlanacak tekrarında da bu sansür kalkacak ve Denizin sözleri sansürsüz yayınlanabilirmiş.Ve de bu tekrar Cuma günü olabilirmiş.Yani yenil bölüm yerine.Bildiğim kadarıyla daha 12 bölüm var :uhe

ee dün izledinmi tekrarını, ben bakamadım tv'ye. Kalkmışmıydı sansürler??
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 25 Mart 2008, 18:26:48 »
ee dün izledinmi tekrarını, ben bakamadım tv'ye. Kalkmışmıydı sansürler??
Dün tekrar yoktu yaban gülü diye bi dizi koymuşlar :S Yazmayı unutmuşum :D Ama işte bir ihtimal Cuma günü düzeltilmiş tekrarı falan olabilir =S

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 27 Mart 2008, 22:15:49 »
Kırpılan birtek onlar değildi.Yaşasın Marksizm-Leninizm yüce ideolojisi! sözleri de yutulmuş Emperyalizm sözcüğü güzel bir dil sürtçmesi ile faşizm'e dönüştürülmüş.Dizinin senaristi Nilgün Öneş, Deniz Gezmiş'in sansüre uğrayan sözlerinin aslında çekildiğini ancak, dublajda oynama yapılmış olabileceğini söylemiş. Bu hafta yayınlanacak tekrarında da bu sansür kalkacak ve Denizin sözleri sansürsüz yayınlanabilirmiş.Ve de bu tekrar Cuma günü olabilirmiş.Yani yenil bölüm yerine.Bildiğim kadarıyla daha 12 bölüm var :uhe

Hadi ya tekrar olduğunu biliyordum da sansürü kaldıracaklarını bilmiyordum :salla

Rodrigo'nun gitar konçertosu ? mu kastettiğiniz ?

Evet evet o. =(

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 30 Mart 2008, 12:55:18 »
Şey bu diziyi takip etmiyorum.Ancak Denizlerin asıldığını duymuştum.Tekrarını izledim.Finalde asıldığı sahneyi göstermiyor.Sansür çok büyük saçmalık olmuş.Netiecede Deniz Gezmiş orada tam 45 dakika çok az nefes alarak asılı kalıyor.1-2 dakika değil, yüzürken kadığımız nefessizlik değil..Tam 45 dakika boynunda urgan ile..Böyle yerler sansürlenceğine diziye soktukları o saçma sapan aslında var olmayan karakterleri çıkartmak daha saygılı olurdu..Benim görüşüm o diziye koydukları karakterler (mesela kızılderedeki deniz) tarihe yapılan bir saygısızlıktır.Özellikle Deniz'in kızılderede canlı bulunduğu hastanede öldüğü gibi olaylar.. çok büyük bir saygısızlık.Neticede o eve bombalar bile atılmışken, filmde 2 makineli tüfekle 10 devrimcinin ölmesi, onlarada yapılan bir hakarettir.

Neyse nefretimi daha fazla kusmak istmiyorum.Sadece ekleyeceğim şey : o sansür tam bir saçmalıktı..Umarım o ayarda başka bir film çekilir, ve o filmde saçma sapan karakter ve sansürler olmaz
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 30 Mart 2008, 18:40:20 »
HakLısın.Ama 2 makineli tüfek değil.Bombalandıklarını belirtmişti orada.Tabii bazı şeyleri göstermiyorlar düpedüz korkaklık bu  :-\ Yusuf ve Hüseyin değil sanki Deniz ile Harun. Birde Deniz'i Kızıldere'ye almadılar.O Ankara içindi dur ihtarına uymadığı için vurulmuş falan sanırım =S Ama mesela hapishaneden 6 kişi kaçmış gibi gösterdiler.Gösterdikler 3-5 bölümlük tarihle de oynamasalar bari..
@:İzlemediğin belli TayLan'ın ölümü de tamamen uydurma olmuştu!

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 06 Nisan 2008, 10:49:28 »
Ben de pek olumlu bir yorum yapamayacağım sanırım..Şu an içinde bulunduğum durumdan olabilir belki..Bu dizi hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmıyor..Ve  ortaokul-lise çağındaki insanları sadece Sosyalizme Komünizme ÖZENDİRİYOR.Evet özendiriyor, devrim ruhu böyle olmaz. Kimseye gerçekçi bir şey kattığını düşünmüyorum..Kitap okumak daha faydalı olur bunları izleyeceğinize..Ha ama dizi kültürüm olsun derseniz İyi seyirler.

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 06 Nisan 2008, 14:00:46 »
Ben de pek olumlu bir yorum yapamayacağım sanırım..Şu an içinde bulunduğum durumdan olabilir belki..Bu dizi hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmıyor..Ve  ortaokul-lise çağındaki insanları sadece Sosyalizme Komünizme ÖZENDİRİYOR.Evet özendiriyor, devrim ruhu böyle olmaz. Kimseye gerçekçi bir şey kattığını düşünmüyorum..Kitap okumak daha faydalı olur bunları izleyeceğinize..Ha ama dizi kültürüm olsun derseniz İyi seyirler.
ona bakarsan ilk başladığında da sağcıları mazlum gösteriyordu... dizi sadece o dönemdeki zorlukları anlatıyor başka bir amacı yok...

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 06 Nisan 2008, 17:04:35 »
Harun çıktı hapisten canım benim  :-*  Defne gene müthişti bayıldım  :hihi Rüya'da yuh güya benden 2-3 yaş büyük teyzem gibi duruyo  :P  Ahmet'le Yasemin'de ne hikmetse bir değişiklik yok  :-\Gene çok güzeldi bu bölüm... En başında çalınan Demirbaş adlı şarkıya bayılıyodum zaten dizide bir kez daha duymak çok hoş oldu :D

Ayrıca dizide hoşlanmadığım bir şeyle karşılaştım. Bakınız:

Stalin'in resmi burada ne arıyor ki?  :o

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 06 Nisan 2008, 20:35:08 »
Stalin'in resmi burada ne arıyor ki?  :o
ne var ki bunda adam komünist tabii verdiği kararlar çok tartışıldı ama yine de adam sonuçta komünist rejimi destekledi. eee sonuçta o sahnede karar verenler de komünist yani bunda hoşlanılmayacak ne var anlayamadım  :-\...

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 06 Nisan 2008, 20:47:38 »
Komünist olduğunu biliyorum zaten ama yaptığı şeyler açıkçası pekte hoş değildi.Birden resmini de görünce şaşırdım açıkçası.  :=)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 06 Nisan 2008, 21:17:21 »
Geçen bölümde tartışılacak çok şey vardı zaten :D Demirbaş'a bayılıyorum ya ;D Rüya falan aşırı büyümüş :P Geçen dönem Şule'ydi şimdi ki maskotum Zeynep :D İnanmıyorum ya Yasemin'di Defne'ydi o dönemi yansıtsın diye uğraşıyorlar ama ne hayra alametse Işık günümüz modasına acayip uyum sağlıyor.Harun da hemen pas verdi ama :D Ali coşmuş :D Politika gündeme geldi.Birde artık iki tarafı da gösteriyorlardı.Eskiden THKO toplantıları harici yoktu.Şimdi ülkücüler ve Dev-Genç de var.Ne diyeyim kannlı 1 mayısla başlamaları güzel olmuş ama yine de panzerin altında kalan rüya ise diziden birkez daha utanç duymam gerekecek.Çünkü panzerin altında kalan kişinin kimliği belliydi hatta bir hemşireydi onun yerine yine kurgusal karekterlerimizden biri olan rüyayı gösterirlerse artık yuh derim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 07 Nisan 2008, 11:44:35 »
Bu son bölümü hem beğendim, hem beğenmedim yaa. Ne bilim Rüya Ali büyümüş. Rüyayı pek benzetemedim yani tavırları davranışları olarak. Ama Ali olmuş yani tam oturmuş. Yeni kişiler gelmiş daha Deniz olmadanda alışamadım ben. Bide çok çabuk bitti gibime geldi hemen bişeyler oldu bitti anlayamdım "bu neydi.." oldum yanii. Neyse gende güzeldi gelecek bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 08 Nisan 2008, 19:58:07 »
Galiba yine o yazı yerine sığmayacak ;D Puhaha rüya süper ya aliyi delirtiyo o devrimciler ülkücülerle kavgayı bıraktı bide içlerinde kapışıyolar yok sen maucusun yok sen marksist-leninistsin yav sonuçta aynı dava için değilmi yani bu kavga niye disk'te ayıp etti yani koskoca halkın kurtuluşunu eyleme alınmazmı yav :P ama öle yada böle girdik içeri :D bide aliyi 1gecelik hapise aldıklarında yaşarın yeğeni ile konuşmaları süperdi yav ali güzel laf soktu ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 11 Nisan 2008, 19:08:53 »
Arkadaşlar yarın Lüleburgaz'a söyleşi amacıyla;
Barış Koçak
Murat Kubi
ve Mustafa Yalçıner geliyor.
Söyleşinin konusu 68 gençliği ve hatırla sevgilinin gençler üzerine etkisi.
Söyleşiye katılacağım ve kankamın çekeceği bol bol fotoğrafları da paylaşırım :D
Bir kere de Cansel,Beren falan gelmişti çekimler için.Trenli bölüm hani :D 2 gün 2 bölüm çekmişlerdi hatta bazı L.D.G üyelerimiz de bölümde görev almıştı :D Ayrıca bir bildiri hazırlamıştık 6 Mayıs için.Mustafa Yalçıner'e sunacağız :yup

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 11 Nisan 2008, 19:32:00 »
Hatırla Sevgili” ekibi Lüleburgaz’da
Emek Partisi Lüleburgaz İlçe Örgütü ve Emek Gençliği, “Hatırla Sevgili” dizisinin oyuncularını ve danışmanını 12 Nisan Cumartesi günü Lüleburgaz’a getiriyor.
HABER MERKEZİ
Emek Partisi Lüleburgaz İlçe Örgütü ve Emek Gençliği, “Hatırla Sevgili” dizisinin oyuncularını ve danışmanını 12 Nisan Cumartesi günü Lüleburgaz’a getiriyor.
Türkiye’nin siyasi ve toplumsal tarihini konu edinen “Hatırla Sevgili” dizisinin, ’68 kuşağını anlatan bölümleri halk ve özellikle gençler arasında büyük ilgi gördü, reyting rekorları kırdı. Deniz Gezmişleri ve diğer ‘68 kuşağı devrimcilerini anlatan kitaplar, satış rekorları kırdı. Duyarsızlıkla suçlanan gençler, bu dizi sayesinde yakın tarihimize ilgi duymaya, çevresinde gelişen olaylara karşı ilgi duymaya, siyaset ve politikayla ilgilenmeye başladı. Ülkenin bugünlere nasıl ve kimler tarafından getirildiğini, oynanan oyunları, çevrilen dolapları öğrendi.
İşte bu dizide Deniz Gezmiş’i canlandıran ve Deniz Gezmiş’e benzerliği ile büyük ilgi çeken oyuncu Barış Koçak, Yusuf Aslan’ı canlandıran oyuncu Murat Zubi ve ’68 kuşağı gençlik önderlerinden, Deniz’in yakın arkadaşı, Nurhak’taki çatışmalarda yaralanan, dizinin danışmanı gazeteci-yazar Mustafa Yalçıner, 12 Nisan Cumartesi günü Lüleburgaz’a gelecek. Saat 15.00’te, Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi Salonu’nda, sevenleri ile buluşacak olan “Hatırla Sevgili” dizisi ekibi, dizinin halk ve gençlik üzerindeki etkileri, ‘68’li yıllar, bugünün gençliği ve sorunları üzerine söyleşi yapacaklar.
Emek Partisi İlçe Yönetimi ve Emek Gençliği yöneticilerinden alınan bilgilere göre, girişin ücretsiz olduğu etkinlikte gençler, oyunculara ve Mustafa Yalçıner’e sorular sorabilecek, görüşlerini dile getirebilecekler.(haber alıntı)görünüm gazetesi.

Geçen gün duyuru dağıtıyorlarmış bizim çocuklardan birinin kapısına da bırakmışlar."Abi,çocukları komünist mi yapıcan? falan demişler :D Çok heyecanlıyım ama sormamı istediğiniz sorular varsa bu gece yollayın bana ;) Barış'ın görüşünü itiraf ettircem baydı artık o da :P ne işi var onun 68 gençliği ile ya :P Allahtan Deniz'i canlandırdı.Her neyse mutlu olduğumuz şey Mustafa Yalçıner'in de orada bulunması :uhe Çok düşük bir ihtimal Berk Hakman'da gelebilirmiş.Ama söyleşiye katılmayacakmış =/