Kayıt Ol

Mısır Piramitlerini'nin Gizemi

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Mısır Piramitlerini'nin Gizemi
« : 10 Ocak 2008, 20:09:55 »
* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)
* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.

* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur

* Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.

* Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.

* Büyük Piramitin tabininin yüzeyi,anitin yarisinin iki katina bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.

* Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.

* Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

* Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.

* Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu.

* Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.

* Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.

* Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.

* Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mısır Piramitlerini'nin Gizemi
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2008, 20:13:17 »
allahımmm bu mitoloji  mısırlılar bitiriyo beni ellerinize sağlık walla bu bölümü gördükçe ağzımın suyu akıyooo :D
she's back!!

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2008, 20:15:29 »
öff evet ya bu pramitler süper bişeyler bi tanede bizim yapmamız lazım :P

Çevrimdışı Legolas

• 810
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2008, 20:21:35 »
Yapalım Keremcim seni mi kıracaz kap gel ordan 2 kamyon taş :D hemen

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2008, 20:23:46 »
az ama 2 kamyın ?  ya ama böyle devasa bişey olsun üst katında olsun benim odam böyle geniş geniş salon mutfağa yakın olsun mümkünse :P    ısmarlama piramit:P  neyse konu şaşıyor :P   ;D

Çevrimdışı Legolas

• 810
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008, 20:26:56 »
az ama 2 kamyın ?  ya ama böyle devasa bişey olsun üst katında olsun benim odam böyle geniş geniş salon mutfağa yakın olsun mümkünse :P    ısmarlama piramit:P  neyse konu şaşıyor :P   ;D

Benim bi arkadaş var bi piramit yapıyor şaşıp kalırsın :D yane

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2008, 20:28:44 »
allah bilir siz kaç saat uğrasıosunuzdur :D ben alıştım 1 saatte gölgesiyle bitiriorum :P
she's back!!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2008, 20:43:29 »
İlginç. Eski Mısırlıların gelişmiş bir medeniyet olduklarına inanabileceğiz böyle giderse. Hatta Atlantis... :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2008, 22:58:00 »
inanmak mı   inanmamak  aptallık  olur   atlantis ve mısır  bu iki millet ( ben aynı olduklarını savunuyorum )  bugunku  teknolojinin  yanından bile geçemediği bi  gelişmişliğe sahipti
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2008, 15:53:19 »
Vay be adamlar ne yapmışta ben şu kirli şuyun arınmasına , sütün yoğurt olmasına , çiçekelrin çabuk büyümesine ve güneşin sadece belli 2 günde denk gelmesine ve bu belli iki günün doğduğu ve tahta çıktıkları gün olması çok şaşırtıcı ya şaka gibi çoook garip  ::) Çok çok sağol paylaşım için süper bişi ya :D

Çevrimdışı Killy

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2008, 16:33:20 »
İlginçmiişş sanırım arkadaşımda getirmişti okulda tarih dersindeyken  :D

Piramitleri görmeyi çok isterim bigün gidicem ama :D

Çevrimdışı serhan1310

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2015, 00:10:57 »
Aslında bazı araştırmacılara göre mısırda o dönem yaşayanlar ve atlantis ve çinde bulunan piramitlerin hepsinin mu kıtasının yok oluşundan sonra ortaya çıktığı düşünülüyor. Atatürk,hitler ve pek çok siyasi önder de mu kıtasını araştırmış ama pekte birşey çıktığı söylenemez sanırım
cesaret yoksa zaferde olmaz

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2015, 16:41:19 »
Piramitler için yazılanların hepsi doğru mudur. Doğruysa tesadüf müdür bilemiyorum. Nasıl yapıldığı ve taşların nerelerden getirildiği bir yana -eğer doğruysa piramitlerin nereye inşa edilmesini düşünen hesaplayan kimdir en çok ona şaşırıyorum. Ve yine yukarıda yazılanlar doğruysa -ki ben doğru olduğuna inanıyorum- piramitler bir mezar olmanın ötesinde fonksiyonları olan yapılar olmalıdır. Sizce acaba Daniken haklı mıdır?
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2015, 17:13:49 »
Daniken bir ara çok popülerdi ve o dönemde neredeyse tüm kitaplarını okumuştum.
Ben piramitlerin dünya dışı varlıklarla direkt olarak ilişkilendirilmesini çok mantıklı bulmuyorum. Ama inşa eden insanların her ne kadar daha düşük bir teknolojiye sahip olsalarda bir çok konuda bizden çok daha üstün olduklarına inanıyorum. Onlar için sıradan olan şeyler günümüzde bizim için birer efsaneye dönüştü. Bu demek değil ki piramitler inşaa edildiği dönemde sıradan yapılardı. Ben sadece teknik olarak eski insanları biraz hafife aldığımızı düşünüyorum.

Şöyle birşey anlatayım bizim yaylada küçük bir kulübemiz vardı. Duvarları zamanında muntazam şekilde düzgün kesilmiş blok taşlardan yapılmış ve her bir taş blok 1 metreye yakın kalınlığa sahip. Üstelik bu evi tek bir adam inşa etmiş. Bu eminim ki o adam için sıradan bir kulübeydi ve belkide bu tarz bir çok kulübe yapmıştır ama benim için ve o köydekiler için adam bir efsaneydi. Tabii kulübenin yıldız sistemleriyle bir bağlantısı yoktu ama bu haliyle bile bizim için çok şaşırtıcıydı. Uzaylılardan yardım almışmıdır acaba? Mısırlıların astronomi bilgisi ve mimari yetenekleri dışında piramitlere bir anlam yüklememek gerekiyor bence.

Ben hep dünyaya başka bir gezegenden geldiğimize ve zamanla eski gezegenimizden edindiğimiz bilgileri unuttuğumuza inanırım. Dediğim gibi geçmişte kalan her şey kar topu gibi gittikçe büyür ve sonunda o kadar büyür ki ilk başlangıcının küçük bir kartopu olduğunu unutu veririz.
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Blonde

• *
  • 27
  • Hobbit+Lotr+HP
    • Profili Görüntüle
    • Blog'um
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2015, 17:51:39 »
Bunu okudukça artık daha fazla piramitleri uzaylıların yaptığına inanıyorum O.o teşekkürler. Çok değişik.
.may we meet again