Kayıt Ol

Melekler ve Şeytanlar

• gulyabani
  • **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Melekler ve Şeytanlar
« : 29 Aralık 2008, 22:18:58 »

Yayın Tarihi:15 Mayıs 2009
Yönetmen:Ron Howard
Yazar:Dan Brown (Romanın yazarı)
Akiva Goldsman (senarist)
Oyuncular:
Tom Hanks ... Robert Langdon
Ayelet Zurer ... Vittoria Vetra
Ewan McGregor ... Carlo Ventresca
Pierfrancesco Favino ... Commander Olivetti

Filmle ilgili haberler:

Vatikan'dan Dan Brown'a: Dünyada Olmaz

Vatikan'dan bir sözcü yazar Dan Brown'un Melekler & Şeytanlar'ın sinema uyarlamasının Vatikan'da çekilmesi planlanan bölümlerine kesin olarak izin verilmeyeceğini belirtti. Yapılan açıklamalarda normalde senaryonun okunduğunu, ama bu sefer buna gerek olmadığını. Dan Brown adının yeterli olduğu söylendi. Sözcü Melekler ve Şeytanlar'ın da yine Dan Brown imzalı Da Vinci Şifresi gibi dini inançlara zarar veren fanteziler olduğu da açıklamanın sonuna eklendi.

Vatikan'dan Meleklerle Şeytanlar'a Veto

Da Vinci Şifresi'nden sonraki Dan Brown uyarlaması olan Melekler & Şeytanlar da Vatikan'dan veto yedi. Filmin yapımcıları kitaptaki olay örgüsünde yeri olan ve Roma'da yer alan iki kiliseyi filmin çekimlerinde kullanmak istiyorlardı. Ancak Roma'daki piskoposluğun sözcüsü olan Marco Fibbi bu konuda Associated Press'e yapımcıların hoşuna gitmeyecek bir açıklama yaptı. Fibbi, filmin kendi görüşleriyle tezat oluşturduğunu ve kendi bölgelerinde yer alan binalarda çekimlere izin verilmeyeceğini açıkladı. Melekler & Şeytanlar'ın Da Vinci Şifresi'yle bağlantılı bir film olduğunu ve benzer temalara sahip olduğunun ortada olduğunu da açıklamasına ekledi.

Melekler ve Şeytanlar

25-04-2008 __ 2006 tarihli Da Vinci Şifresi'ni beğenenler kadar, yüzeysel bulanlar da oldu. Ancak olumsuz eleştiriler, filmin devamının çekilmesini engelleyemedi. Dan Brown'un romanından uyarlanacak olan Angels & Demons'da Tom Hanks'in yine Robert Langdon olarak başrolde yer alacağı bilinse de, geriye kalan kadro ile ilgili pek fazla bilgi yoktu. Geçtiğimiz günlerde gelen bir haberle oyuncu ekibinin ağır toplarının kimler olacağı açıklandı. Filme Ewan McGregor ile İsrailli oyuncu Ayelet Zurer katıldı. Zurer'in daha önce Naomi Watts için düşünülen Vittrio Vetra karakterini canlandıracağı söyleniyor. Senaryosunu Akiva Goldsman'ın yazdığı filmi yine Ron Howard yönetecek.

^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Melekler ve Şeytanlar
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2008, 23:17:07 »
Oh oh Dan Brown kitaplarına bak, potansiyel film senaryosu, sıkıştın mı al film yap :D

Tom Hanks de acayip yaşlanmış bu arada.
try again fail again fail better

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2009, 16:24:09 »
Neden Dan Brown'un eserlerinin filmlerinde hep baş rolde Tom Hanks oynuyor?Anlamıyorum.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 15:02:02 »
Bu filmin Da Vinci Şifresi'nden daha iyi olduğunu, hatta çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Eğer kitabı okumamışsanız film sizi acayip şaşırtacaktır. İzlenmeye değer.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 15:18:52 »
İzledim ve filmi oldukça ilgi çekici buldum. Konu bazı yerlerinde ilk filme göndermeler yaptığı için ilk filmi bundan önce izlemenizi de tavsiye ederim. Özellikle kütüphanedeki sistem ve entrika üstüne entrika acayip hoşuma gitti.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2009, 15:44:56 »
Film gerçekten izlenmeye değer şahaneydi ;D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2009, 18:13:05 »
Çok güzel bir film; kitabı da bir o kadar güzel -ben kitabını daha çok beğendim-.

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2009, 18:51:07 »
benim arkadasım onun kıtabını okumustu gercı o okuyunca bende merak ettım ama daha ızlemıs deılım:P

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2011, 23:57:01 »
Kitabı olan filmler içinde en beğendiklerimden biri, kitabı daha güzeldir tabi o ayrı fakat genel olarak bir yorum yapmak gerekirse: Bir dinin ritüeline farklı bir bakış açısı, nasıl bakacağınızı gösteren bir filmdir.Güzeldir de harika bir kurgu da vardır.İzlerken de adamı deli eder  :) Fi Tarihi gibi saçma sapan bir film değildir kıyaslanmaz bile.
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı HolyGhost

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2011, 01:24:50 »
da vinci'nin şifresine göre eleştirirsek muhteşem olmuş.ilk filme her alanda bin basar.Konusuyla heycanıyla oyunculuğuyla sürükleyici bir yapıt..10/8 veriyorum
I am a mediator of god! I am the instrument that delivers the punishment of heaven!
In the name of god, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation, amen!

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2011, 19:09:04 »
Fonda İtalya'nın mükemmel görüntüsü ile Tom Hanks izlemek müthiş bir duyguydu.Hristiyanlık ile ilgili yeni bilgiler öğrendim bu filmden.Yeni şeyler öğrenmeyi her zaman sevmişimdir ve de komplo teorileri iliminati herşey mükemmeldi.Dan Brown'un kitabından uyarlanmış bu film kesinlikle harika :)